Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7490 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Крижана оцтова кислота, харчова

Крижана оцтова кислота, харчова

Наш продукт – крижана оцтова кислота 99,8-99,9% харчова, від перевірених китайських виробників. Являє собою безбарвну прозору рідину з температурою плавлення близько 16С. Більшість споживачів не використовують оцтову кислоту в чистому вигляді, а тільки її розчини різної концентрації. Так, розбавлена до 4-8% форма являє собою звичний нам оцет. Також широке застосування знаходить оцтова есенція різної концентрації. Термін «крижана» вказує на оцтову кислоту в її безводній формі. При охолодженні Крижаної льодяної кислоти до 15-16С кислота приймає форму кристалів. В такому стані вона нагадує лід, звідси і назва.

 

Ми дбаємо не лише про якість продукції, яку Ви купуєте, а й про те, щоб ви отримали достатньо інформації про обраний Вами товар. ТМ "Клебріг" піклується про максимальну доступність і точність інформації, щодня створюючи ще більше фото та описів до кожної позиції. Ми сподіваємося, що ви оціните наші старання і не залишите їх без уваги. Кращий показник цього - Ваші вдячні відгуки. Скористайтеся можливістю поділитися своїми враженнями після покупки. Завдяки цьому ми вдосконалюємо свою роботу кожен день! Пам'ятайте: великі зміни починаються з маленьких кроків!

 

Застосування Крижаної оцтовї кислоти

Практичне застосування оцтової кислоти відомо з давнини, а саме з часів до нашої ери. Виділяють наступні галузі сучасного застосування крижаної оцтової кислоти.

  • Синтетичні волокна, такі як ацетат целюлози і віскоза, стали можливими завдяки крижаній оцтовій кислоті.
  • Засоби особистої гігієни, включаючи парфуми, ацетон та складні ефіри, виробляються з оцтовою кислотою.
  • Промислове використання крижаної оцтової кислоти включає її використання в якості розчинника в фотоплівці, при отриманні барвників і чорнила, при перетворенні гуми з латексу, при виробництві полівінілацетату для деревного клею, при виготовленні підкладок, при виготовленні пестицидів, у виробництві білого свинцю, а також при створенні пляшок для безалкогольних напоїв.
  • Школи, коледжі та університети покладаються на крижану оцтову кислоту як на хімічний реагент, де студенти вивчають її здатності поглинати воду з навколишнього середовища і доводити свої кислотні властивості: саме вона перетворює синій лакмусовий папір у червоний. При змішуванні з бікарбонатом натрію реакція викликає сенсаційну кількість вуглекислого газу та солі (дуже вражаюче!).
  • Клінічні лабораторії використовують крижану оцтову кислоту для аналізу крові.
  • Розбавлена крижана оцтова кислота використовується для консервування солінь з овочів та інших продуктів. Вона також використовується в якості засобу для очищення від накипу. Разом з чищенням і консервуванням розбавлена крижана оцтова кислота може лікувати або запобігати бактеріальні або грибкові інфекції зовнішнього вуха.
  • Кислий смак крижаної оцтової кислоти пояснює запах маринованих огірків і надає «кислий смак» як заквасці, так і кисло-солодким чіпсам.
  • Надає антимікробну, протизапальну дію. Може служити антисептиком, використовується в медицині та ветеринарії. А також в сільському господарстві проти бур'янів.

 

Застосування крижаної оцтової кислоти ТМ Клебріг в побуті

Крижана оцтова кислота зустрічається в нашому житті набагато частіше, ніж можна уявити. Найбільш широке застосування в кулінарії. Причому не тільки в якості консерванту для заготовок, але ефективного засобу для маринаду риби, м'яса, грибів. Оцтова кислота – основа багатьох соусів, салатних заправок, служить важливим інгредієнтом величезної маси страв.

Крижана оцтова кислота – відмінний засіб для видалення плям, забруднень різного характеру. Відомо застосування оцтової кислоти для пом'якшення одягу і для збереження якості фарбування джинсових речей: якщо джинс перед першим пранням замочити в слабкому оцтовому розчині, а потім відправити в прання, то надалі колір не буде так помітно світлішати від миття.

Також оцтова кислота (розбавлена до концентрації оцту) допоможе:

  • Видаленню неприємних запахів холодильника, для цього достатньо обробити поверхні усередині нього оцтовим розчином.
  • Точно так само можна повернути свіжість харчовим пластиковим контейнерам.
  • Повернути білизну чашкам після кави і чаю, протерши їх кашкоподібною сумішшю з оцту та солі.
  • Продезінфікувати будь-які поверхні, зазвичай це роблять у ванній кімнаті або на кухні, шляхом обробки раковин тканиною, просоченою оцтовим розчином. Одночасно засіб допоможе відчистити водний камінь.
  • Аналогічно можна позбутися від забруднень в унітазі, використовуючи склянку розведеної оцтової кислоти також як хлорвмісткий прибиральний засіб – вилити в унітаз і залишити на кілька годин, потім змити.
  • Видалити плями на килимах, доріжках, килимових покриттях, а також меблевій оббивці або матрацах: розтерти забруднену поверхню сумішшю оцту (2 ст. ложки) і солі (1/4 склянки). Дати постояти на ніч, потім видалити засіб для чищення пилососом.
  • Точно так само ця суміш допоможе позбутися плям, що залишаються від дезодоранту на одязі.
  • Відмити і освіжити мікрохвильовку – оцтовий розчин помістити в склянці всередину і увімкнути на кілька хвилин на повну потужність. Після цього присохлі частинки легко знімуться зі стінок вологою тканиною або губкою.
  • Видалити іржу або накип у ємностях – чайнику, кавоварці та інших, досить прокип'ятити в них оцтовий розчин.
  • Прочистити труби каналізації – додати до 3/4 склянки води 1/2 склянки оцту і вилити в забиту трубу. Почекати півгодини і потім влити зверху чайник окропу.
  • Відмити вікна, пластикові поверхні або кахель – забруднені місця обробити водно-оцтовим розчином (1:1), для більшого ефекту додати в розчин соду.

 

Завжди після використання оцтових розчинів або оцтовмісних очищувальних засобів слід промити водою оброблювану поверхню.

 

Крижана оцтова кислота ТМ Клебріг у бджільництві

У бджільництві Крижана оцтова кислота - незамінний дезинфікуючий засіб для чищення. Використовується як безпосередньо крижана оцтова кислота, так і приготована з неї 80%-ва есенція. Обробка сот рятує від воскової молі і деяких специфічних уражень.

Для профілактичної дезінфекції вуликів, рамок та іншого інвентарю готують один з дезінфікуючих розчинів наступного складу:

1% -й розчин перекисі водню, підкислений оцтовою або мурашиної кислотою (на 1 л води беруть 110 мл 33% розчину пергідролю і додають 1 чайну ложку оцтової або мурашиної кислоти).

При нозематозі порожні соторамки можна дезинфікувати парами оцтової кислоти (80%-вої концентрації). При цьому порожні соторамки від хворих нозематозом сімей бджіл поміщають у вулик з закритими льотками, на який ставлять порожню магазинну надставку, куди поміщають відкриту скляну ємність з кислотою з розрахунку 200 мл кислоти на один корпус із сушею, зверху вулик з магазином герметично закривають. Дезінфекцію проводять протягом 4-5-ти діб. Після закінчення експозиції проводять провітрювання соторамок на відкритому повітрі протягом 3-5 діб.

 

 

Розбавляємо оцет 3-10%


Щоб приготувати 3% оцет, потрібно взяти 1 частину оцтової есенції і розбавити її в 22 або 22,5 частинах води, тобто виходить співвідношення 1:22 або 1: 22,5. Замість 1 столової ложки, яка містить 15 мл рідини, 70% -вого оцту необхідно взяти 24,9 столових ложки 3% оцту.

Для приготування 4%-вого оцту слід взяти 1 частину есенції і розбавити її в 17 частинах води. Виходить співвідношення 1:17. Замість 1 столової ложки 70% -ного оцту слід взяти 18,6 столових ложок 4% -ного столового оцту.

Якщо потрібно приготувати 5%-вий оцет, тоді співвідношення буде 1:13, тобто одну частину оцтової есенції необхідно розбавити в 13 частинах води. Замість однієї столової ложки 70% -ного оцту слід взяти 14,9 столових ложки столового оцту з концентрацією 5%.

Якщо ви не знаєте, як розвести оцтову кислоту до 6% оцту, тоді потрібно взяти одну частину оцтової есенції і розбавити її в 11 частинах води, тобто в співвідношенні 1:11. Замість однієї столової ложки оцтової есенції необхідно взяти 12,4 столових ложки оцту 6%.

Для приготування 7%-вого столового оцту з оцтової есенції слід взяти одну частину есенції і розбавити її в 9 частинах води (співвідношення 1: 9). Замість однієї столової ложки 70% -ної оцтової кислоти необхідно взяти 10,6 столових ложок оцту з концентрацій 7%.

Щоб приготувати столовий оцет з концентрацією 8% потрібно взяти одну частину оцтової есенції і розбавити її в співвідношенні 1: 8, тобто в 8 частинах води.Замість однієї столової ложки 70% -ного оцту слід взяти 9,3 столових ложки оцту 8% -ного.

Перед тим як розвести оцтову кислоту до 9%-вого оцту, потрібно впевнитися, що есенція має концентрацію 70%. Після цього одну частину оцтової есенції слід розбавити в 7 частинах води (співвідношення 1: 7). Замість однієї столової ложки есенції з концентрацій 70% необхідно взяти 8,2 столових ложок 9% -ного столового оцту.

Щоб приготувати 10%-вий столовий оцет, береться одна частина оцтової есенції і розбавляється в співвідношенні 1: 6, тобто в 6 частинах води. Замість однієї столової ложки 70% -ного оцту слід взяти 7,4 столових ложки оцту з концентрацією 10%.

 

Розбавляємо оцтову есенцію правильно

Щоб отримати необхідну концентрацію оцтової есенції, дотримуйтесь рецептурним співвідношенням:

80% = 100 мл кислоти + 25 мл води

70% = 100 мл кислоти + 43 мл води

60% = 100 мл кислоти + 67 мл води

40% = 100 мл кислоти + 150 мл води

30% = 100 мл кислоти + 233 мл води

25% = 100 мл кислоти + 300 мл води

 

Обережно!

При роботі з крижаною оцтовою кислоту слід дотримуватися техніки безпеки. Висока концентрація речовини при попаданні на шкіру або слизові викликає серйозний хімічний опік. Флакони, пляшки, упаковки з оцтовою кислотою слід зберігати в місцях, недоступних дітям.

При приготуванні есенції слід працювати в добре провітрюваному приміщенні і використовувати захисні рукавички.

Якщо шкіра постраждала від оцтової кислоти, відразу місце контакту промити розчином соди, щоб нейтралізувати кислоту, і милом. При необхідності звернутися до лікаря. Так само як при опіках слизових або харчовому отруєнні кислотою.

 

Сподіваємося, що наша стаття була корисною для Вас. Також ви можете прочитати нашу статтю про те, що використовують для орбобки дерева.

 

Чому варто придбати Крижану оцтову кислоту саме від ТМ "Клебріг"?

  • Висока якість продукції.
  • Можливість вибору фасування залежності від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
  • Гнучка система цін: чим більше одиниць придбаного товару, тим нижче ціна продукту. До того ж, на більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
  • Наявність сертифікату, в якому можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
  • Маркування товару і надійність упаковки.
  • Можливість відправки в день замовлення Новою поштою і по середах і п'ятницях Укрпоштою.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner