Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7739 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Заміна звичайної кухонної солі на хлористий калій

Заміна звичайної кухонної солі на хлористий калій

Хлористий калій ТМ Клебріг є неорганічним з'єднанням з хімічною формулою KCl – калієва сіль соляної кислоти. Інші найменування – хлорид калію, соляноксилый калій, сильвин. У природному вигляді зустрічається у складі осадових мінералів, таких як сильвініт, карналіт, сильвин. В лабораторних умовах отримують типовою реакцією утворення солей металів – взаємодією гідроксиду калію з соляною кислотою. Промислові способи отримання – методи галургії та флотації, засновані на різних здібностях солей розчинятися при нагріванні і взаємодіяти з рідинами в різних фазах.

Промисловий випуск речовини буває двох видів:

  1. Гранульований, являє спресовані гранули різного відтінку.
  2. Дрібний, що складається з кристалів або дрібних зерен.

 

Застосування

Харчова промисловість

Використовується в якості добавки Е508. Служить доповненням до звичайної кухонної солі, такий продукт має назву «сіль з пониженим вмістом натрію», яка використовується в дієтичному харчуванні. Е508 відноситься до групи емульгаторів і стабілізаторів – регулює в'язкість виробів, забезпечує їм збереження в певному вигляді. Замінник кухонної солі, желюючий агент в кондитерських виробах.

Е508 перешкоджає злежуванню молочного порошку, використовується у виробництві згущеного молока, вершків сухих молочних сумішей, сирів, ковбасних виробів, консервації, дієтичних продуктів, що виключають зміст кухонної солі. Застосовується для вирощування кормових та хлібопекарських дріжджів.

 

Використання калію хлористого замість кухонної солі

Найчастіше як альтернативу хлориду натрію (кухонній солі) використовують хлорид калію. Мабуть, його можна назвати найпопулярнішим компонентом замінників. Заміна звичайної натрієвої солі на сіль із калієм у харчуванні допомагає зменшувати споживання натрію без зміни звичного смаку страв.

Допустима норма застосування хлориду калію як замінника солі - до 3 г на добу понад кількість, що отримується з їжею, не чинитиме шкідливого впливу на здорових людей. При цьому було визначено вразливі групи населення, для яких підвищене споживання калію може завдати шкоди здоров'ю. Це (у порядку зменшення ризику) люди, які перенесли трансплантацію нирок, пацієнти на гемодіалізі, які страждають на ниркову недостатність, пацієнти з коронарною хворобою серця або діабетом, діти віком до року, люди похилого віку та люди, які займаються важкою фізичною працею. Тобто, перед тим, як зробити замінник солі на основі хлориду калію частиною свого щоденного раціону, варто проконсультуватися з лікарем.

Управління збільшило рекомендовану норму калію в харчуванні з 3500 мг до 4700 мг на добу. Наприклад, така кількість калію міститься в багатій калієм куразі (200-300г) або 600г зелені. Але не кожен споживає щодня таку кількість продуктів.

 

Сільське господарство

Поширене калійне добриво з високим вмістом калію – 58-60%. Зазвичай вноситься під оранку, а на легких грунтах – під культивацію. Завдяки швидкої розчинності, легко проникає в глибокі шари грунту і всмоктується корінням. В добриві використовуються різні мікродобавки (бор, цинк, мідь), в залежності від вимогливості оброблюваних культур і стану ґрунту. Найчастіше застосовується гранульована або великокристалічна форми. Змішані мінеральні добрива, вироблені на основі хлористого калію, містить три основних елементи живлення рослин.

 

Особливості внесення в грунт:

  • добриво розміщують у добре зволоженому шарі грунту, оскільки деякі рослини погано переносять хлор, тому потрібно сприяти його вимиванню;
  • як припосівне внесення (одночасно з посівом або посадкою) використовується в травні, потім все літо як підживлення в період вегетації і у вересні слід вносити як основне, наприклад, під зяблеву оранку для хлорофобных культур;
  • деякі рослини негативно реагують на присутність хлору і знижують урожайність при його надлишку – це картопля, виноград, тютюн, інші пасльонові – але потребують калію, тому необхідно чітко розраховувати дозу;
  • багато овочевих культур, навпаки, потребують великої кількості калію при практично байдужому ставленні до хлору – це буряк цукровий та кормовий, боби та ін. – до них добриво додається у більш масштабних дозах;
  • трави і злаки, соняшник лише трохи потребують хлор-калієвої підгодівлі, на такі посадки добриво можна витрачати в набагато менших обсягах.

Хлористий калій добре поєднується з фосфорними і азотними добривами. Підходить для догляду не тільки за городніми посадками, але і кімнатними рослинами. Після внесення добрива вегетативні частини густішають, формуються великі плоди, рослини виглядають більш здоровими, стають витривалими і стійкими до зміни умов, інфекцій, перепадів температур.

Рекомендації по кількості застосування:

  • 60-80 кг/га для злакових;
  • 140-180 кг/га для овочевих.

Необхідно враховувати тип грунту, найбільш багаті природним калієм глинисті ґрунти (до 3%), на торф'яних ґрунтах він практично відсутній.

Найпоширеніша інструкція по застосуванню хлористого калію для городнього застосування: 30 г порошку розчинити в 10 л води і використовувати під час перекопування. Зразкові дози:

  • картоплю, томати – 100 г сухої речовини на 10 м2
  •  садові плодоносні дерева – по 150 г сухої речовини в період визрівання плодів
  • огірки – 0,5 л розчину під кожен кущ 2-3 рази за теплий сезон.

Багато городників воліють періодично додавати невеликі дози хлористого калію під час поливу, розподіляючи таким чином всю дозу рівномірно протягом сезону.

Читайте більше про застосування хлористого натрію в харчовій промисловості в нашій статті.

 

Чому варто придбати Хлористий калій саме від ТМ "Клебріг"?

  • Висока якість продукції.
  • Можливість вибору фасування залежності від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
  • Гнучка система цін: чим більше одиниць придбаного товару, тим нижче ціна продукту. До того ж, на більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
  • Наявність сертифіката, в якому можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
  • Маркування товару та надійність упаковки.
  • Можливість відправлення у день замовлення Новою поштою і по середах і п'ятницях Укрпоштою.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner