Рослинна заміна желатину. Які переваги використання Агар-Агар замість желатину?
Агар-агар і желатин відносяться до категорії «стабілізатори, загусники та желюючі агенти». У кулінарії вони контролюють вологість готової страви, забезпечують її структуру, стабільність та харчові якості. Вони виробляються з різної сировини, включаючи мікроорганізми, морські та наземні рослини, сполучні тканини тварин.
Склад агар-агару:
Агар-агар зовсім не містить жирів, на 5% складається з білків та на 95% з вуглеводів. До складу входять:
- 80% полісахаридів;
- 16% води;
- 4% мінеральних солей.
Агар-агар багатий на мінеральні речовини, такі як магній, залізо, кальцій, йод. Агар-агар складається з пентози, агропектину, галактози, агарози, ангідрогалактози, піровиноградної та глюкуронової кислоти.
Застосування Агар-агару ТМ "Клебріг"
В медицині
Агар-агар містить велику кількість вітамінів, мікро- та макроелементів, а також інших корисних людині речовин. Він сприяє виведенню з організму токсичних речовин, допомагає очистити печінку від різних шкідливих сполук та надмірної кількості жовчі, а також зміцнює легені.
При цьому агар-агар важко засвоюється шлунково-кишковим трактом, тому нерідко використовується як ефективний проносний засіб. Але щоб отримати такий ефект, потрібно вжити набагато більше агар-агару, ніж використовується в кулінарних цілях.
Крім того, агар-агар використовують і як протизапальний засіб. Також водорості, з яких видобувають агар, містять фуоїдан, який пом'якшує перебіг хвороби у жінок із раком грудей.
Не рекомендується вживати агар-агар разом із щавлевою кислотою та оцтом, а також із продуктами, в яких вони містяться, це може призвести до розладу травної системи.
У кулінарії
Зареєстрований як харчова добавка Е406.
Найчастіше агар-агар використовують як желетворний компонент і загусник при приготуванні кондитерських виробів - мармеладу, джему, зефіру, суфле, пудингів пастили, начинки для цукерок. Крім цього, агар-агар може додаватися при виробництві різних консервів, наприклад, м'ясних, овочевих та рибних, пива, морозива, майонезу, соку, згущеного молока.
Завдяки нульовій кількості калорій агар-агар застосовується для створення продуктів, які підходять людям із цукровим діабетом!
Різниця між Агар-агаром та желатином
Желатин |
|
Виробляється з рослинної сировини, підходить для вегетаріанців |
Продукт тваринного походження, не підходить для вегетаріанців |
Желейна маса виходить більш крепкою |
Желейна маса виходить ніжною, тане в роті |
Низька калорійність (12 ккал на 100 г) |
Висока калорійність (350 ккал на 100 г) |
Має нейтральний смак, підходить для будь-якої страви |
Має специфічний смак, у великих дозах може відчуватися в кондитерських виробах |
Желейна маса має темний колір |
Желейна маса прозора |
Швидко застигає, не тане при жарі |
Довгий час застигання, тане при жарі |
Коштує дорожче, але витрати менші |
Котує дешевше, проте витрати більші |
Які особливості роботи з Агар-агаром ТМ “Клебріг”
У кулінарному та кондитерському мистецтві агар-агар найчастіше використовують як желеутворюючий компонент або загусник при приготуванні солодощів.
Виходить, що основною функцією агар-агар є текстурування. Також речовину використовують як загусник, стабілізатор, вологоутримуючий агент.
До речі, якщо агар-агар розчинити в гарячій воді, добре перемішати, а потім охолодити, розчин перейде у форму щільного гелю, що має високу термостійкість.
Насамкінець дамо кілька рекомендацій щодо того, як підготувати речовину ваших кулінарних завдань.
- Розводити агар-агар краще у теплій рідині. Це може бути вода, бульйон, компот чи морс.
- Вивірена пропорція виглядає так: одна чайна ложка на склянку рідини.
- Мінімальний час спокою, щоб агар-агар встиг набрякнути – 15 хвилин.
- Після того як агар-агар набух, поставте ємність з ним і рідиною на повільний вогонь і доведіть до кипіння, постійно помішуючи.
- Як тільки речовина повністю розчиниться, зніміть ємність із вогню та додайте всі необхідні за рецептом інгредієнти.
Порада: коректність пропорції можна визначити, зачерпнувши ложку розчиненої рідини речовини і залишивши її на пару хвилин в морозильній камері. Суміш застигла? Вітаємо, ви все зробили правильно.
Пам'ятайте і про те, що агар-агар може замінювати желатин практично в будь-якому рецепті, важливо лише зменшити його кількість утричі.
Чому варто придбати Агар-агар саме від ТМ “Клебріг”?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежно від потреб. В каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по понеділках, середах та п'ятницях Укрпоштою.
- Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінникВживання інулін сприяє зниженню рівня глюкози, холестерину й тригліцеридів у крові, зв’язує шкідливі речовини, сприяє відновленню ушкодженої стінки судин, поліпшує кровопостачання, нормалізує обмін речовин. Як пребіотик позитивно впливає на біфідобактеріальну мікрофлору ШКТ, підтримуючи життєдіяльність біфідофлори, він перешкоджає розмноженню сальмонел і колібактерій. Виявляє імуномодулювальну, протипухлинну та протизапальну активність.Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінник
- Амоній тіоціанат. Застосування в аналізіАмоній тіоціанат – це безбарвна кристалічна речовина, яка широко використовується в хімічному аналізі, органічному синтезі та інших галузях.Амоній тіоціанат. Застосування в аналізі