Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7148 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Сульфіт натрію. Фізико-хімічні властивості

Сульфіт натрію. Фізико-хімічні властивості

Сульфіт натрію - сіль сульфітної кислоти. Добре розчинний у воді. Це порошок білого кольору. Сульфіт натрію широко застосовують в різних видах промисловості. Завдяки його властивості легко окиснюватись, використовують у текстильній промисловості для видалення слідів хлору; у фото-кінопромисловості – в якості проявлювача.

Фізико-хімічні властивості сульфіту натрію

Густина при 15 °С - 2,633 г/см3
Молярна теплоємність при 25°С - 119,8 кДж/(моль˖К)
Енергія Гіббса - 1005,4 кДж/моль
Ентропія - 146,1 кДж/(моль˖К)
Молекулярна маса - 126,037 г/моль.

Безводний сульфіт натрію, що випадає з насичених розчинів при температурі вище 33,4 °С, стійкий до дії кисню повітря, але розкладається при нагріванні повітря до 700-1200 °С на натрій сульфат, натрій сульфід, натрій оксид, оксид сірки. При 700-800°С спостерігається лише дизпропорціонування. При 900 °С і вище (особливо 1200 °С) протікає й реакція дисоціації. Нагрівання сульфіту натрію в атмосфері чадного газу при 400 °С супроводжується утворенням натрій карбонату, натрій сульфіду і натрій сульфату; при 700-900 °С він майже кількісно відновлюється до натрій сульфіду. При нагріванні з деревним вугіллям до  640-800 °С протягом години сульфіт натрію відновлюється до сульфіду натрію (92%).

Для сульфіту натрію властиві типові реакції для солей. Приєднує воду, утворюючи кристалогідрат. Сильний відновник, легко окиснюється киснем у повітрі (вологому) та у водних розчинах, іншими окисниками. Може також вступати в реакцію як окисник, відновлюючись до дитіоніту натрію чи сульфіду натрію.

Застосування

Широке застосування сульфіту натрію в промисловості базується на його властивості легко окислюватись; отже, діяти в якості відновника. Наприклад, при приготуванні складних за хімічним складом бурових розчинів (композицій) сульфіт натрію застосовують для зниження їх корозійної активності, а також для нейтралізації окисної дії інших складових рецептури. Або ж для очищення стічних вод після виробництва калієвої солі 4,6- динітробензофуроксану (КДФ) застосовують сульфіт натрію для перетворення вибухонебезпечного КДФ в невибухові сполуки. При цьому відбувається часткове відновлення нітрогруп, їх заміщення на сульфогрупу і розкриття фуроксанового кільця.

Сульфіт натрію використовують в текстильній промисловості для видалення слідів хлору після відбілення тканини, для видалення сірки з віскозного волокна після формування; в шкіряній промисловості – при обеззолені шкіри.


В фото-кінопромисловості – в якості проявлювача. Основна роль сульфіту натрію в складі фотографічних проявляючих розчинах полягає в захисті органічних проявляючих речовин від окислення киснем повітря. При високому значенні pH розчину проявляюча речовина за відсутності сульфіту натрію швидко окислюється, стаючи фотографічно неактивною. Наприклад, гідрохінон спочатку перетворюється в хінон, внаслідок чого розчин набуває жовте забарвлення, а потім в фотографічно неактивний оксихінон, що забарвлює розчин в темно-коричневий колір. Невелика кількість сульфіту натрію різко уповільнює цей процес за рахунок того, що замість гідрохінону з киснем в першу чергу буде реагувати сам сульфіт з утворенням сульфату натрію. Присутність же органічної проявляючої речовини, в свою чергу, є інгібітором процесу окиснення сульфіту киснем.


У хімічній промисловості – для введення сульфогрупи в органічні сполуки.

Дегазація води


При хімічній деаерації (дегазації) води сульфіт натрію дозується у воду, де вступає в хімічну реакцію з киснем води. Недоліки сульфіт натрію пов’язані з недостатньою швидкістю і повнотою його реакції з киснем. Для усунення цих недоліків використовують модифіковані розчини сульфіт натрію каталізовані солями кобальта та міді. Більш раціональним з технічно-економічної точки зору є технологія хімічної деаерації води монорозчином сульфіт натрію в стехіометричній кількості концентрацією 10-15% з подальшею фільтрацією через Redox-K фільтр. Фільтр використовується, як каталізатор прискорення реакції окислення сульфіта натрію. Фільтр завантажений зернистим каталітичним фільтруючим матеріалом —редокситом. Редоксит—це органічно-мінеральне з’єднання, що виготовляється на базі катіоніту КУ2-8. У форму катіоніта вводяться і закріплюються на поверхні зерен іони заліза із змінною валентністю, які виконують каталітичну функцію. Редоксит має високу ємність за киснем 3500 мг-екв/кг і максимальну робочу температуру 123˚С.

 

         

 • Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Застосування гідразину ґрунтується на його високій відновній здатності. Гідразин та його похідні входять як горючі компоненти до складу реактивного палива, застосовуються для хімічного відновлення катіонів металів у процесах хімічної металізації та їх аналітичного визначення, вилучення з води розчиненого кисню з метою зниження її корозійної активності стосовно металів (наприклад, з води парових котлів)
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
 • Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат - мінеральне добриво, що є джерелом додаткового живлення сільськогосподарських культур. Магній входить до складу хлорофілу, впливає на інтенсивність фотосинтезу, бере участь у переміщенні фосфору в рослинах і вуглеводному обміні, впливає на активність окисно-відновних процесів, входить до складу пектинових речовин, активізує ферментативні процеси, регулює колоїдно-хімічний стан протоплазми. Сірка контролює ріст і розвиток рослинере участь у синтезі білків, ферментів,...
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner