Тетраборат Натрію як ефективный реагент у ковальській справі.

Тетраборат натрію ТМ Клебріг
Боракс являє собою порошок кристалічної речовини, зазвичай білувато-безбарвний. Широке застосування знаходить саме пятиводна бура – сіль, кристалогідрат борної кислоти і сильної натрієвого основи. Виходить штучним шляхом, зустрічається в природному середовищі у вигляді відкладень при випаровуванні тибетських озер, а також як мінерал Тинкаль.
У країнах Азії сучасний Боракс зберіг колишню назву «Тинкал», яким здавна позначалися кристалізовані нітрати, особливо з присутністю в них води. Хоча термін «Бура» також використовується, як виникнувший від арабського позначення білого кольору. У Стародавньому Єгипті Бура служила для муміфікування. При сильному тривалому нагріванні з'єднання повністю дегігратується. Сьогодні в техніці, побуті та інших галузях використовується саме гідролізований склад турецького виробництва.
Застосування Боракса
![]()
Широкий діапазон сфер застосування включає наступні напрямки:
- хімічна промисловість – використовується у виробництві емалей, глазурі, різноманітних видів скла;
- аналітична хімія – в якості реактиву;
- входить до складу проявителей фотографій;
- ковальська справа, зварювання, металургія, гальванотехніка – як реагент, перетворювач, каталізатор, інгібітор;
- косметичне виробництво – додається для пом'якшення води, як антисептик, емульгатор, консервант і очищуючий засіб;
- побутова хімія – компонент миючих, дезинфікуючих засобів;
- присадибні ділянки – в якості лікувального засобу для рослин і ефективного інсектициду.
Універсальні властивості Бури дозволяють постійно розширювати цей перелік. Так, речовина знайшла застосування в популярному молодіжному хобі – виготовленні слаймів (іграшок-лизунів). Використання тетраборату натрію в цьому процесі настільки поширене, що базові рецепти створення улюбленої дітьми «жуйки для рук» постійно поповнюються новими пропорціями, експериментами, своєрідними якостями готового виробу.
А ще Боракс – це консервант в таксидермії, захист від молі, компонент керамічних виробів, засіб для протигрибкової обробки дерев'яних човнів і навіть «чарівна» добавка, що надає полум'ю зелений відтінок.
Тетраборат натрію як основа для Слаймів
Слайми – цікаві іграшки, які мають консистенцію так званого «лизуна», відомого мультяшного героя зеленого кольору, тіло якого було м'яким і піддатливим. Культура проведення дозвілля з слаймами прийшла до нас разом з першими іграшковими лизунами. Слайми легко мнуться, складаються, згортаються, розтягуються, загалом, змінюють свою форму цілком і повністю за бажанням власника.
Багато людей підхопили ідею створення лизунів в домашніх умовах і розвинули їх модельний ряд. Стандартний рецепт виготовлення Слайма виглядає приблизно так:
- Головний компонент – клей ПВА. В межах терміну придатності, приблизно 100 р. Зазвичай клею береться стільки, скільки за обсягом планується створення іграшки. Клей перемішується в мисці або чашці з приблизно чвертю склянки води. Консистенцію суміші можна змінювати додаванням клею (для густоти) або води.
- Тетраборат натрію. Якщо у вигляді порошку, то з нього готується 4%-вий водний розчин. Або чайна ложка на півсклянки води. Розчин бури додається в миску з водно-клейовим складом і ретельно вимішується.
- Розмішування проводиться спочатку паличкою або ложкою, потім при загущенні маси її можна м'яти руками. Чим довше і ретельніше мусується слайм, тим гарнішим, рівномірнішим, цікавішим він вийде. Можна перекласти суміш в поліетиленовий пакет, так м'яти буде зручніше.
Еластичність, яка так приваблює підлітків, досягається поступовим взаємопроникненням і реагуванням компонентів. Витриманий по технології склад прикрашається додаванням блискіток, барвників, для досягнення гарного перламутрово-перлового відтінку додається навіть піна для гоління. Варіантів безліч, і кожна іграшка виходить виключно унікальною і цікавою.
Боракс в ковальській справі і зварюванні
![]()
Ковалі використовують буру в якості плавильного відновлювача флюсу, а також флюсу при паянні дорогоцінних металів в ювелірній справі, в металургії для виготовлення дамаської та інших видів сталі. Досі в золотовидобутку невеликих масштабів тетраборатом натрію замінюють ртуть. Найбільш популярна формула: Бура + Сода + Поташ (2:4:4) = зниження температури плавлення золота. Сода може бути замінена на 2 частини кухонної солі.
При обробці руди Боракс необхідний як неорганічна речовина, яка сприяє більш ефективному виділенню чистого металу, що прискорює цей процес і стримує нарощування температури, необхідної для плавлення. Тетраборат натрію в ролі флюсу застосовується при зварюванні чавуну, сталі. Він змушує плавитися залізну окалину при більш низьких температурах і прискорює видалення її з руди.
Ювелірна пайка золотих і срібних виробів виробляється з додаванням водного розчину Боракса, що сприяє стіканню припою в потрібний шов. Ще одне застосування такого флюсу – попереднє лудіння вольфраму з цинком, при цьому вольфрам значно пом'якшується, що полегшує спайку.
З досвіду фахівців, п'ятиводна бура разом з харчовою содою і невеликою кількістю води – давно відомий флюс. А здатність охороняти плавку від доступу кисню, розчиняти заважають оксиди і відокремлювати чистий метал від порожньої породи роблять тетраборат натрію незамінним засобом в ковальській справі і металургії.
Безмежні можливості Бури в побуті
Найбільші властивості і якості Боракса розкриваються при використанні в господарстві. Ось лише кілька легко доступних і ефективних засобів побутового застосування:
- Прання виробів з текстилю: бура додається в пральну машину з розрахунку півчашки речовини на кожні 4 л
води.
- Чистка: порошок відмінно видаляє забруднення на предметах, не залишає слідів, але вимагає змивання; розчин дбайливо очищає скляні і дзеркальні поверхні; суха чистка килимів з посипкою порошком на півгодини, потім видалити залишки пилососом, а плями на килимових покриттях відмінно знімаються розчином; іржа знімається нанесенням на півгодини пасти, приготовленої з порошку з лимонним соком.
- Робота посудомийної машини: бура, сода, лимонна кислота, кухонна сіль у співвідношеннях 2:2:1:1 підвищують ефективність миття, одночасно дезінфікуючи машину зсередини.
- Домашній освіжуючий спрей-ароматизатор: боракс+вода (1:3) і ефірну олію, заправлені в пульверизатор, забезпечать приміщення гарантованої свіжістю. В якості дезодоранту бура послужить при змішуванні з піском в котячому туалеті.
- Від домашніх шкідників: миші зникнуть з дому при посипанні порошку уздовж стін; блохи, таргани та інші комахи при обробці лежанок, підстилок тварин, проблемних ділянок будинку.
- В саду: лікувальні властивості Боракса проявляються при додаванні 5 ст. ложок порошку на 5 л води для обприскування вегетуючих рослин частин, у яких відзначається уповільнений розвиток. Бура добре заповнює недолік бору в сільськогосподарських культур. 2-х і 3-х кратне збільшення концентрації розчину перетворить обприскування у відмінний засіб від бур'янів.
- Звільнення каналізації: сток води в раковинах звільниться і прискориться, якщо засипати півчашки порошку і слідом залити двома чашками окропу, після 15 хвилин очікування включити сильний напір гарячої води для більш ретельного очищення.
Чому варто придбати Тетраборат натрію від ТМ "Клебріг"?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежності від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: чим більше одиниць придбаного товару, тим нижче ціна продукту. До того ж, на більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, в якому можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення у день замовлення Новою поштою і по середах і п'ятницях Укрпоштою.
- Каустична сода: застосування, інструкція та заходи безпекиКаустична сода – універсальний лужний засіб, який використовується у промисловості, побуті та виробничих процесах. Вона ефективно очищує труби, допомагає у миловарінні та застосовується в сільському господарстві. У цій статті ми розглянемо всі способи її використання, безпечні методи застосування та важливі рекомендації.Каустична сода: застосування, інструкція та заходи безпеки
- Лимонна кислота: застосування у харчовій промисловості, побуті та інших сферахЛимонна кислота – універсальний інгредієнт, який широко використовується в харчовій промисловості, косметології, медицині та побуті. Дізнайтеся, як вона допомагає зберігати продукти, очищати поверхні та покращувати якість випічки. У цій статті ми розглянемо її основні властивості та ефективне застосування.Лимонна кислота: застосування у харчовій промисловості, побуті та інших сферах