Добриво для саду. Борна кислота для городу
![Добриво для саду. Борна кислота для городу](https://images.prom.ua/2992741149_w250_h250_dobrivo-dlya-sadu.jpg)
Борна кислота – речовина, препарат, реагент
Борна кислота є слабкою неорганічної кислотою з антисептичними властивостями. Також має назви – боранова кислота або ортоборна кислота. Існує у формі водорозчинного білого порошку або у вигляді безбарвних кристалів.
Борну кислоту отримують шляхом взаємодії мінералів, таких як бура, з сильними кислотами, наприклад, соляної, і деякими іншими способами.
Головні напрямки застосування: кислота нетоксична, а завдяки антибактеріальним властивостям додається в антисептик, служить консервантом, інсектицидом в сільському господарстві, буфером рН, хімікатом для басейнів, антипіреном і прекурсором для багатьох корисних реагентів. Знаходить застосування в промисловості для виробництва скловолокна, побутових виробів із скла та скла, що використовується в ЖК-дисплеях.
Увага! Звертатися з обережністю! Невеликі концентрації кислоти не створюють токсичних середовищ. Однак борна кислота стає отрутою при ковтанні або попаданні в легені у великих обсягах.
Основні напрямки застосування Борної кислоти від ТМ Клебріг
Для збереження лісу – борна кислота корисна в збереженні деревини проти грибкових шкідників і комах. Використовується як буфер pH, в основному в плавальних басейнах. Використовується в якості мастила на керамічних або металевих поверхнях.
Промислове використання. Найбільш поширеним застосуванням є виробництво скловолокна. В ювелірній промисловості її використовують при операціях пайки та відпалу. Для виробництва скла в ЖК-дисплеях.
Сільськогосподарський напрямок. Кислота активно додається в склади, призначені для лікування та профілактики дефіциту бору в культурах. Це унікальне джерело бору, який виступає незамінним мікроелементом для зростання і плодоношення здорових рослин.
Недолік бору в сільськогосподарських культурах зустрічається частіше у ґрунтах з низьким вмістом органіки і в підкислених піщаних ґрунтах в регіонах з підвищеною вологістю. Доступність бору для посадок зазвичай зменшується з підвищенням рН грунту, особливо вище рН 6,5. Однак у сильнокислих грунтах (мають рН < 5,0) також може бути мало доступного бору через вплив мінералів на ґрунт, таких як залізо і оксид алюмінію.
Симптоми дефіциту бору: обмежене брунькування, розрив нирок, спотворений ріст пагонів, короткі міжвузля, посилене розгалуження, опадання квіткових нирок, пригнічення розвитку плодів і насіння, опадає листя і навіть загибель рослини.
Як саме застосовувати Борну кислоту ТМ Клебріг?
Борна кислота є унікальним добривом. При більш низьких концентраціях вона функціонує як важливе джерело живлення. Однак у більш високій концентрації кислота є сильним альгіцидом, гербіцидом і пестицидом, який здатний контролювати зараження бур'янистої порослю і комахами-шкідниками.
Універсальний метод. Борна кислота – добриво, яке можна вносити як через листя, так і через грунт. Цей універсальний метод застосування добре підходить для різних культур. Деякі з них здатні краще вбиратися шляхом обприскування листя, тоді як інші можуть поглинати бор через коріння.
При використанні на листках борну кислоту слід розчинити у воді і рівномірно розпорошити. Однак якщо борну кислоту наносять на ґрунт, її можна застосовувати у вигляді сухого порошку без необхідності розчинення в воді. Природна волога в ґрунті розчиняє її та робить доступною в ґрунті.
Наш порошок борної кислоти може використовуватися універсально. Однак його висока концентрація небажана. В ідеалі, при обприскуванні на листках або нанесенні на грунт, не повинно бути більше 5 г порошку борної кислоти на літр теплої води.
Якщо концентрація борної кислоти становить більше 10 г на літр, вона може стати токсичною для рослин, причому не тільки бур'янів.
При використанні борної кислоти в якості добрива слід визначити до якої групи рослин за потреби бору відносяться удобрюючі культури, наприклад:
- Високі вимоги – у груші, яблуні, більшості видів капусти, буряків та інших коренеплодів.
- Середні – у томатів, моркви, плодових дерев, що відносяться до кісточкових.
- Малі – у всіх представників бобових, картоплі, полуниці, суниці садової.
Трохи городніх рецептів
Для кращого проростання насіння. Інгредієнти: 0,2 г речовини на літр води. Витримати насіння в даному складі протягом 12 год (капустяні, кабачкові) або 24 год (морква, помідори, цибульні, коренеплоди). Якщо насіння для посіву використовується дуже багато, допускається їх обробка з'єднанням тонкоструктурного порошку кислоти і тальку.
Обробка перед посівом. Розчин в попередньому рецепті можна використовувати в якості підготовчого поливу грунту, грядок перед посівом. За площею з розрахунку 1 л на 1 м2. Такий спосіб підходить для профілактики нестачі бору, особливо для чутливих до мікроелемента культур.
Позакореневе підживлення. Приготувати розчин, з у два рази слабкішою концентрацією, ніж попередній. Використовується у вигляді поетапного зрошення – при формуванні квіткових зав'язей, бутонів, потім у період розпускання. У разі використання додатково інших добрив і підгодівлі, обсяги суміші з участю борної кислоти краще зменшити в рази.
Кореневе підживлення. Застосовується тільки при чітко встановленій нестачі бору. Рецепт приготування все той же: 0,2 г порошку кислоти на літровий об'єм води. Рекомендується попередній полив оброблюваних культур простою водою, щоб не обпалити, потім використовувати підготовлений склад.
Борна кислота для цвітіння. Борна кислота необхідна не тільки в городі, а й в квітнику. Декоративні рослини також підгодовують її розчином. Оптимальна концентрація борної кислоти для обприскування більшості видів квітів - 0,5 г на 10 л води. Для кореневого підживлення готують більш "сильний" розчин: 1-2 г порошку розчиняють в 10 л води.
Застосовувати борну кислоту в квітнику потрібно на стадії бутонізації, строго до початку цвітіння.
Борна кислота – унікальний інсектицид
Кислота може ефективно застосовуватися у ролі інсектициду для виведення мурашиних сімей, колоній тарганів, бліх, термітів і багатьох інших комах. Цей простий і недорогий побутовий хімікат смертельний для всіх шкідників. Впливає на їх нервову систему, виступає зневоднюючим агентом для тіл комах.
Речовина є прекрасним інструментом для знищення або вигнання тарганів у житлових і торгових приміщеннях, магазинах, їдальнях, ресторанах, кафе, інших пунктах харчування, на продуктових складах, кухнях, пекарнях та інших приміщеннях. Порошок кислоти відмінно працює в невеликих дозах і зберігає свою активність без обмежень по часу, головне для нього при цьому залишатися сухим.
Проти бліх. Речовина смертельна для бліх, але майже не токсична для людей і домашніх вихованців. Досить нанести порошок безпосередньо на килими, лежанки та інші місця, де бувають домашні тварини, з розрахунку ~0,7 кг на 14-15 м2. Гранули порошку проникнуть глибоко у волокна, видимі залишки слід зібрати віником або пилососом. Дозвольте порошку залишатися протягом трьох тижнів для досягнення максимального контролю бліх у килимах.
Посипати навколо плінтусів, під і за холодильником, плитою, раковинами, посудомийкою, пральною машинкою. Рекомендується розбризкати в отвори навколо дренажних труб та електричних трубопроводів, уздовж плінтусів і поруч з кутами шаф. Комахи проходять крізь пил порошку борної кислоти, після чого помирають протягом кількох годин.
Прощайте, таргани. Поміщики вдавалися до борної кислоти в спробах перемогти тарганів вже майже сто років. Крихітні частинки порошку осідають на тарганячому тілі і проковтують, коли комаха очищає порошок з лап і вусиків. Деяка кількість борної кислоти також всмоктується через зовнішній хітиновий покрив тіла комахи.
Щоб нанести тонкий шар порошку, зручно використовувати в якості контейнера невелику пластикову пляшку з тонким носиком, наприклад, від кетчупу або гірчиці. Використовуйте контейнер, який заповнений не більше ніж на дві третини, нагорі створюється повітряний простір, який дозволяє легше створювати пил (кілька копійок або галька, поміщені всередину контейнера, допомагають запобігти спікання порошку). Необхідно струснути контейнер, потім нанести дуже легку порошкову пудру на оброблювану область.
Уникайте нанесення товстого шару і ніколи не наносюте матеріал ложкою.
Місце нанесення порошку так само важливо, як і його застосування. Таргани заселяють будь-які куточки, ущелини і потайні місця, поруч з харчовими залишками, водою та джерелом тепла. Кухні і ванні кімнати найбільш симпатичні тарганам для проживання, хоча будь-яка частина помешкання легко освоюється ними.
Рецепт проти мурах
Інгредієнти:
1 ст. л. кислоти, 1 чайн. л. цукру, 100-120 г води, ватні кульки.
З'єднати кислоту з цукром в мисці, просочити сумішшю ватні кульки, можна почекати висихання, помістити їх на стежках мурах.
Чому варто придбати Борну кислоту саме від ТМ "Клебріг"?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежності від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: чим більше одиниць придбаного товару, тим нижче ціна продукту. До того ж, на більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифікату, в якому можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару і надійність упаковки.
- Можливість відправки в день замовлення Новою поштою і по середах і п'ятницях Укрпоштою.
- Ефективний засіб для видалення вапняного нальоту: ідеальне рішення для чорних раковин та інших поверхоньШукаєте, як швидко та ефективно позбутися вапняного нальоту? Наш засіб Limescale Cleaner від Klebrih Chem для видалення вапняного нальоту забезпечує миттєвий результат і тривалий захист. Ідеально підходить для чорних раковин, кухонь і ванних кімнат. Замовляйте якісний продукт вже сьогодні та забудьте про наліт надовго!Ефективний засіб для видалення вапняного нальоту: ідеальне рішення для чорних раковин та інших поверхонь