Барвник для харчової промисловості Нітріт Натрію
Нітрит натрію є важливою неорганічною сіллю, яка здебільшого використовується в якості харчової добавки, але знаходить і багато інших застосувань. Хімічна формула нітриту натрію NaNO2, тобто натрієва сіль азотної кислоти. Наше речовина відноситься до харчових, німецького виробництва BASF – найкращий з усього вибору на ринку.
Фізичні і хімічні властивості
Нітрит натрію являє собою біле або злегка жовтувату кристалічну речовину з щільністю 2,17 г/мл і температурою плавлення 271°C. Він має вигляд тригональних або ромбоедричних кристалів. Гігроскопічний і на відкритому повітрі швидко доокислюється до нітрату натрію.
Нітрит натрію є сіллю сильної кислоти, тому повністю дисоціюються у воді натрієві та нітритні іони. Це стабільно тверда речовина (у сухому вигляді) при кімнатній температурі, однак при тривалому нагріванні вона може вибухнути і виділяти токсичні пари. Це сильний окислювач і бурхливо реагує з сильними відновниками і легкозаймистими матеріалами.
Застосування
Нітрит натрію використовується як харчовий консервант і стабілізатор кольору. Також використовується в бетонних сумішах, вибухових речовинах, димових шашках, добривах, при очищенні стічних вод, у матеріалах для запасания енергії і твердому ракетному паливі.
Харчова промисловість, м'ясне виробництво
Саме широке застосування нітрит натрію отримав в якості барвника в харчовій промисловості. Він надає виробам приємний рожевий відтінок і привабливий аромат, сприяє кращій збереженості, поліпшує смакові якості і енергетичну цінність м'ясо - і морепродуктів. Нітрит натрію є харчовою добавкою Е250, яка забезпечує ковбасних та іншим м'ясним виробам привабливий, апетитний зовнішній вигляд. Сучасні технології м'ясопереробної промисловості без неї обійтися не можуть.
Незважаючи на те, що в надмірній кількості нітрит натрію є небезпечною для здоров'я речовиною, його точно розраховане дозування служить улюбленою технологами, багатофункціональною і безальтернативною добавкою. Завдяки своїм окислювальним і відновним властивостям додатково служить консервантом і антибактеріальним реагентом, зокрема дуже ефективний проти бактерій ботулізму.
З 1995 року і донині діє добова доза споживання Е250 0,6 мг/кг маси тіла.
Будівництво і промислове виробництво
Служить добавкою до бетонних сумішей для поліпшення їх морозостійкості. Розчин нітриту натрію в складі бетону замерзає при температурі -18,5°C.
Застосовується в металургії, хімпромі (наприклад, виробництві каучуків і вибухових речовин), медицині та ветеринарії в ролі судинно - і бронхорозширюючого засобу, текстильній та целюлозно-паперовій промисловості в якості інгібітора корозійних процесів. Реагент у фотографії.
Особливості застосування та рецептура
В харчопромі дана сіль використовується в чистому вигляді, а саме додається разом з кухонною сіллю у відношенні 1:200 або 1:250. Що стосується бактерицидних властивостей, вони посилюються при підвищенні кислотності середовища. Наприклад, при рН=6,9 потрібна концентрація нітритной солі величиною 4 тис. мг/кг, при рН=5,8 вже в 10 разів менше – 400 мг/кг, а при зниженні рН до 5 нітриту натрію необхідно всього 80 мг/кг. Кислотність досягається додаванням харчових кислот або кислотоутворюючих мікроорганізмів.
Варені ковбаси отримують свій унікальний рожевий колір при такому дозуванні нітриту: 75 мг/кг ковбасного фаршу. Не варто турбуватися за величину добавки, в результаті залишковий вміст складе в 2 рази менше – до 30-40 мг/кг готового продукту.
Напівкопчені ковбаси за технологією приготування піддаються способу соління наступного складу (на 100 кг первісної м'ясної суміші):
- 3 кг кухонної солі;
- 7,5 г нітриту, але не у вигляді порошку, а в розчині 2,5%-му.
Сирокопчені ковбаси також потребують добавки Е250 у розмірі 75-100 мг/кг сировини.
Кров'яні ковбаси при приготуванні теж вимагають залучення нітриту під час стабілізації кров'яної сировини. Тут він використовується разом з кухонною сіллю: 2,5% харчової солі від оброблюваної кров'яної маси і 0,025% солі нітриту.
Ліверні ковбаси та паштети отримують свій унікальний смак і запах також завдяки нитриту натрію. Наприклад, 50 мг/кг залишкового продукту додають виробам з гусячої печінки термін зберігання і зберігають якість.
Цільном'язові м'ясні продукти для гарного відтінку отримують дозу від 150 до 300 мг/кг м'яса. При цьому до кінця технологічного процесу залишається приблизно половина від початкової величини нітриту. М'ясні консерви піддаються способу соління з додаванням нитритной солі на різних етапах процесу приготування
Свіжа риба краще зберігається в нитритном льоду, який продовжує терміни збереження на добу-дві. Для досягнення такого ефекту відловлену рибу укладають зі шматками льоду, замороженого з нітритом натрію.
Чому варто придбати Нітрит Натрію саме від ТМ "Клебріг"?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежності від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: чим більше одиниць придбаного товару, тим нижче ціна продукту. До того ж, на більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, в якому можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення у день замовлення Новою поштою і по середах і п'ятницях Укрпоштою.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181