Харчова добавка для приготування різних напоїв. Як використовується винна кислота у виноробстві, пивоварінні
Винна кислота являє собою сухий кристалічний порошок білого кольору. Вона має інші назви – виннокам'яна, диоксіянтарна, тартанова кислота. Смак речовини - виражений кислий, схожий на лимонний, запаху немає. Відмінно розчиняється як у воді, так і в спирті, нерозчинна в оліях та жирах. У природному вигляді зустрічається у складі фруктів, ягід, які мають природну кислинку. Раніше винну кислоту виділяли у процесі виноробства в якості побічного продукту з винного каменю (кисла калієва сіль винної кислоти). В основному, вона тоді використовувалася для боротьби з небажаними бактеріями у винах, що дуже важливо для чистоти винної тари - бочок та чанов.
Застосування Винної кислоти ТМ Клебріг
Винна кислота широко застосовується в наступних сферах:
- текстильна промисловість, де використовується у фарбуванні та закріпленні принтів;
- аналітична хімія в лабораторних умовах для визначення альдегідів і цукрів;
- косметологія, де виступає поширеним відлущуючим і зволожуючим інгредієнтом в різних складах, від шампунів і бальзамів до масок і кремів;
- фармакологія та медицина – для виготовлення препаратів різної спрямованості, наприклад, від кашлю, позбавлення від похмілля або тяжкості в шлунку, а також як сечогінний і проносний засіб;
- будівельна індустрія, де служить інгібітором застигання цементних та гіпсових сумішей;
- і навіть електроніка, гальванопластика і металургія.
Використання Винної кислоти ТМ "Клебріг" у харчовій промисловості
Виноробство
Винна кислота у вигляді кристалічного порошку сухого додається в винне сусло. Перед цим її потрібно розчинити в невеликій кількості води. Додавати в сусло невеликими порціями, щоразу ретельно перемішуючи масу. Показники кислотності при цьому вимірюються і відслідковуються.
Якщо існує необхідність підвищити кислотність виноградного соку, то винну кислоту додають саме в нього. Це робиться до початку бродіння. При цьому слід враховувати, що 4 г винної кислоти в розрахунку на літр соку здатні підняти кислотність маси приблизно на 0,1%. Оскільки навіть невеликі зміни значно позначаться на підсумковій якості і смаку продукту, кислотність попередньо регулюють в невеликому зразку, а потім переходять до загальної маси.
Пивоваріння
У пивоварній галузі існує етап відділення культурних дріжджів від диких. Для цього необхідна винна кислота. Культурні дріжджі особливого класу служать для забезпечення якісного спиртового бродіння. У разі присутності диких дріжджів продукт виходить мутний і неякісний, з погіршеними смаковими характеристиками. Зараження дикими дріжджами може відбутися з ряду причин:
- низькоякісна вихідна пивоварна сировина;
- забруднення устаткування, посуду, інструменту;
- неналежний стан підвальних приміщень, в яких знаходяться пивні чани, при цьому зниження температури нижче 60 ° C викликає бурхливе розмноження диких дріжджів.
Винна кислота використовується для промивання культурних дріжджів перед використанням у технологічному процесі. Стороння патогенна мікрофлора вимивається з розчину з культурними дріжджами, для цього достатньо присутності від 0,5 до 1% винної кислоти. Знезараження і знешкодження дріжджової маси проводиться в кілька етапів, починаючи від замочування в дріжджовий ванні, осідання на дно, потім злив промивного розчину, після чого цикли повторюють до необхідного освітлення води, що зливається.
Особливості застосування при приготуванні напоїв
Винна кислота використовується для надання необхідної кислинки найрізноманітнішим видам напоїв. Підвищення кислотності продукту потрібно у разі, якщо його рН менше 4,5. Також на величину кислоти, що додається, впливає жорсткість води. Справа в тому, що карбонати та бікарбонати, що визначають показники жорсткості води, нейтралізують винну кислоту через природні хімічні реакції взаємодії. Відповідно, що вище їх зміст, тобто, чим жорсткіша вода, тим більше потрібно винної кислоти для забезпечення необхідного рівня кислотності напою. Іноді потрібно попередньо позбутися зайвого вмісту солей у розчині, перш ніж додавати винну кислоту.
Цікаве застосування винної кислоти в горілчаної та спиртової продукції. Без неї горілка має дуже різкий смак, тому для пом'якшення спирту в продукт додається винна кислота.
Домашня косметологія
Винна кислота активно використовується для дбайливого відлущування відмерлих клітин шкіри в косметології. Для цього готується пілінг – спеціальний склад, який повинен містити приблизно 1-2% винної кислоти. Наприклад, ефективною є маска, що складається з винної, яблучної, молочної кислоти з додаванням меду, яйця і вівсяних пластівців. Така маска наноситься на обличчя на 10 хвилин, потім змивається. Вона гарна в домашніх умовах, а при регулярному застосуванні результат – помітно посвіжіла і помолоділа шкіра.
Користь для організму. Винна кислота відіграє важливу роль в обмінних процесах людського організму. Антиоксидантні властивості поширюються і на роботу тканин і органів людського тіла. Так, кислота сприяє виведенню радіонуклідів, розширенню кровоносних судин, поверненню шкірі еластичності та природної пружності, а також тонусу серцевій мускулатурі. Однак надмірне вживання може нанести серйозної шкоди, особливо небезпечною є доза 7,5 г/кг маси.
Чому варто придбати Ксантанову камедь саме від ТМ “Клебріг”?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежно від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по середах та п'ятницях Укрпоштою.
- Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінникВживання інулін сприяє зниженню рівня глюкози, холестерину й тригліцеридів у крові, зв’язує шкідливі речовини, сприяє відновленню ушкодженої стінки судин, поліпшує кровопостачання, нормалізує обмін речовин. Як пребіотик позитивно впливає на біфідобактеріальну мікрофлору ШКТ, підтримуючи життєдіяльність біфідофлори, він перешкоджає розмноженню сальмонел і колібактерій. Виявляє імуномодулювальну, протипухлинну та протизапальну активність.Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінник
- Амоній тіоціанат. Застосування в аналізіАмоній тіоціанат – це безбарвна кристалічна речовина, яка широко використовується в хімічному аналізі, органічному синтезі та інших галузях.Амоній тіоціанат. Застосування в аналізі