Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
9380 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Хімреактиви для металообробки: зварювання, пайка, ковка, афінаж

Хімреактиви для металообробки: зварювання, пайка, ковка, афінаж

Складно уявити сучасний світ без виробів з металу. Але не кожен з нас знає, наскільки складними бувають процеси металообробки. Тільки справжні професіонали знають, що при будь-якій обробці металу, один з найбільш важливих моментів — вибір якісних хімреактивів. І ми раді, що ви обираєте і рекомендуєте продукцію ТМ "Клебріг" для роботи з металами.

 

Ми виділили наступні реактиви для металообробки:

 

Піросульфіт натрію - афінаж золота

Найчастіше Піросульфіт натрію використовують для осадження золота. Цей спосіб більше підходить для вторинного осадження металу. Загалом, спосіб очищення металів від домішок (або осадження цих металів в розчинах різної насиченості). Тоді вже розчин більш насичений, і концентрація азотної кислоти в ньому менша. Піросульфіт слід додавати в чистому вигляді, попередньо розчинивши його у воді без додавання інших елементів. Якщо провести процедуру неправильно можна отримати виділення токсичних газів. А якщо додати занадто велику кількість піросульфіту при такій же великій кількості азотної кислоти в розчині, золото продовжить розчинятися і утворювати досить стійкі комплекси, які буде складно відокремити в подальшому.

Для афінажу золота в домашніх умовах знадобиться:

  • кислоти – соляна, азотна, царська горілка (суміш соляної і азотної 3:1), сульфамінова в порошку;
  • піросульфіт натрію в порошку;
  • бура 5-ти водна;
  • хлорид олова для визначення наявності золота в розчині (можна приготувати самостійно, з'єднавши олово і соляну кислоту при нагріванні протягом півгодини);
  • посуд – стакан з химстекла для випарювання, воронка (лійка) для фільтрування, скляна тара (невеликі банки), паличка для розмішування (обов'язково зі скла), піпетка і металева миска;
  • обладнання – блок живлення, електроди (залізний анод і нержавіючий катод), пневматичний обприскувач, електроплитка, тигель.

 

Бура 5-ти водна - для пайки

Використовується в ковальській справі, для зварювання, в металургії, гальванотехніці – як в якості реагенту, перетворювача, так і каталізатора або інгібітора. Широко застосовується як флюс для пайки і очищення поверхонь металевих заготовок.

Використання бури в якості універсального флюсу для пайки (інгредієнти можна брати «на око», великої точності тут не потрібно):

  • 10 г борної кислоти;
  • 10 г бури.

Такий склад флюсу називається універсальним тому, що він хороший як при роботі з золотом, так і з сріблом, міддю, сталлю, чавуном і т. п. Порошки змішуються і заливаються гарячою водою. Отриманий розчин доводять до кипіння. Бура і борна кислота при цьому повинні повністю розчинитися.

Працює отриманий склад просто: золота заготівля нагрівається, потім занурюється в даний флюс. Паяти золото потрібно обов'язково з бурою, оскільки розчин захищає метал від окислення. Залишки бури з готового виробу, після закінчення пайки видаляються за допомогою лимонної кислоти. В неї поринає заготівля і також доводиться до кипіння. Після чого виріб можна піддавати подальшій обробці.

 

Трилон Б - чищення монет

Універсальний засіб для очищення від іржавих відкладень, накипу, осаду. Перевага цієї речовини полягає в тому, що використовується невелика кількість і відносно низька собівартість, Трилон відмінно справляється з більшістю труднощів очищення металевих предметів

Чищення монет, особливо з некорозійної бронзи, міді, латуні, срібла, нікелю, а також білонних — це одне з найбільш частих застосувань. Цинкові монети при обробці Трилоном можуть посвітліти, оскільки речовина проникає у тріщини і вступає в реакцію з металом.

Старі монети, які провели багато часу в грунті і покриті товстим корозійних шаром, «купають» у трилонних ванночках. Для цього монети спочатку заливають перекисом водню, звичайним 3%-вим з аптеки. Потім засипається Трилон Б на годин 4-5. В результаті всі нарости і оксиди видаляються до блиску. Кожна очищена монета натирається сірчаної маззю для утворення патини.

 

Сульфамінова кислота - очистка від корозії

Незважаючи на свої слабкі властивості, Сульфамінова кислота знаходить застосування в чищенні виробів з міді і мідних сплавів. В даному випадку кислота виступає швидким реагентом.

Для промивки котлів харчової промисловості, виготовлених з нержавіючої сталі, можна використовувати чисту сульфамінову кислоту. Вона залишає поверхню металу недоторканою, оксільки сталь дуже стійка до кислоти, а корозійні освіти і накип змиваються особливо швидко.

Для видалення молочного каменю з харчових котлів використовується 2-3% розчин сульфамінової кислоти. Для очищення від корозії котлів і теплообмінників необхідно обов'язково використовувати інгібітори корозії, які захистять метал від розтравлення кислотою. Очищуючий розчин кислоти повинен бути з концентрацією в 6-15%.

Як приготувати і використовувати розчин кислоти?

Для отримання 1 літра 10%-вого розчину Сульфамінової кислоти необхідно 100 г чистого порошку, в який обережно при помішуванні доливають воду до досягнення необхідного обсягу. Рекомендована робоча температура для чищення котлів і обладнання в діапазоні від 40 до 60 C.

 

Олово 2-водне - визначення наявності золота

Золото из камня: золотосодержащие породы и методы его извлечения даже в  домашних условияхХлорне олово(ІІ) використовують для визначення наявності золота в розчині. Для виявлення золота в розчині необхідна відсутність заважаючих іонів металів, які здатні при хіманалізі давати інтенсивне забарвлення, – це паладій, селен, платина, рутеній, телур, можливо деяка наявність срібла.

При колориметричном визначенні золота, що міститься в ціанистих розчинів, використовується дихлорид олова, який настільки чутливий до ауруму, здатний виявити менше 0,04 г дорогоцінного металу. Цей метод вважається більш швидким і точним, ніж загальноприйняті пробірні методи, і цілком успішно з ним конкурує.

Важливий момент – створення припоїв. Олово належить до легкоплавких матеріалів, що в поєднанні зі свинцем, кадмієм та аналогічними речовинами розширює можливості пайки.
Олово володіє чудовими антикорозійними властивостями. Раніше з нього робили нержавіючий посуд, але через м'якість і високу вартість такі вироби не знайшли популярність. Зараз олово додають в матеріали для виготовлення труб, що підвищує опір виробів зовнішніх впливів.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner