Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7148 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Хлорид цинку для виробництва флюсу для паяння

Хлорид цинку для виробництва флюсу для паяння

Хлорид цинку називають ще хлористим цинком та дихлоридом цинку. Цей хімічний реактив має досить широкий спектр застосування. Цинк хлористий (ZnCl2) являє собою кристали або лусочки білого кольору, іноді з жовтуватим відтінком, здатні поглинати водяну пару з навколишнього середовища.

 

Отримання

Хлорид цинку утворюється трьома простими способами:

 1. розчиненням металевого цинку у соляній кислоті;
 2. розчиненням оксиду цинку у соляній кислоті;
 3. нагрівання розплавленого металу у парах хлору.

Перші два способи передбачають подальше випарювання отриманого розчину до кристалічної маси.

Властивості

Фізичні. Має вигляд білих кристалів. Дуже гігроскопічна речовина, що швидко вбирає вологу з повітря. Добре розчиняється у воді та органічних розчинниках – етанол, метанол, діетиловий ефір, ацетон, гліцерин. Не горючий. Не має запаху. Відмінна особливість - висока розчинність у воді: при 25 ° С в 100 мл розчиняється 432 г хлориду цинку, при 100 ° С - 614 г. Речовина має 80%-ву розчинність.

Хімічні. Хлорид цинку у вигляді концентрованого розчину розчиняє целюлозу, шовк, крохмаль. Хлористий цинк також виявляє кислотні властивості середньої сили та відомий як Льюїсова кислота.

 

Застосування

 • лабораторне та аналітичне використання;
 • через високу гігроскопічність використовується як ефективний осушувач;
 • традиційно використовується при нанесенні принтів на ситцеві та інші тканини з бавовни;
 • входить до складу зубного цементу при стоматологічних роботах;
 • застосовується у ролі антисептичної обробки (проти гниття) для дерев'яних конструкцій, будівельного та залізничного застосування;
 • вогнезахисна речовина-просочення для текстилю, картону та виробів з них, що використовується для виробництва вогнетривкої піни;
 • добре видаляє оксиди металів перед пайкою;
 • один із складових у технології виробництва фібри, а також ціаніду цинку та ваніліну, виробництві алюмінію;
 • у гальваніці як один з елементів у гальванічних батареях;
 • використовується у вугільних пробах при фракційному аналізі;
 • бере участь в очищенні нафти;
 • у виробництві активованого вугілля;
 • задіяний у процесі рафінування (первинної очистки від домішок) чорнового цинку.

Завдяки вогнестійким властивостям, хлорид цинку використовується при виробництві вогнетривких матеріалів та нафтоочищення. Для антисептичної обробки деревини та при виробництві батарейок. У тому числі, речовина використовується у вугільній та металургійній промисловостях. На виробництві вугілля сіль використовують для проведення тестів на якість продукції. У металургії для очищення металів від окислення. Також речовину використовують для виготовлення паяльної кислоти.

 

Флюс

Окремий напрямок застосування – як флюс. Використовується при паянні латуні, міді, заліза, цинку, а також нержавіючої сталі, де підвищує якість паяння. У зв'язку з цим хлористий цинк відомий як паяльна кислота.
Поверхні, що спаюються, часто покриті оксидними плівками, які заважають з'єднанню. Для якісного проникнення припою поверхня металу має бути чистою. Хлорид цинку у цьому процесі використовується як очищувач металів перед пайкою, оскільки, розплавляючись, розчиняє оксиди. Підготовка хлористого цинку в якості флюсу полягає в попередньому «страванні» цинку із соляною кислотою. Виходить так звана "травлена ​​соляна кислота". Це розчин, яким змащують металеві поверхні перед спаюванням.

Рекомендована концентрація хлориду цинку для флюсу – 210-240 г/л із розрахунку на оксид цинку. До потрібної концентрації його доводять додаванням хлористого цинку при перемішуванні та відстоюванні протягом доби.

Коли починає працювати паяльник, вода швидко перетворюється на пару, потім починає плавитися хлорид цинку. У процесі нагрівання оксиди розчиняються, а припій отримує доступ до чистих поверхонь.
Хлорид цинку особливо гарний при спаюванні екранів та інших великих деталей із нержавіючої сталі та міді, коли інші флюси не годяться. Після паяння із застосуванням хлористого цинку деталі слід прокип'ятити у воді з додаванням 10%-ного лугу (калієвого або натрієвого). Після чого потрібне промивання в холодній воді, потім знову в гарячій - при 90 ° С і просушування.

 

Хлор як у чистому вигляді, і у з'єднаннях досить токсичний. Хлористий цинк не став винятком із правил. При попаданні на слизові оболонки викликає тяжкі хімічні опіки та загальну інтоксикацію. Речовина не має запаху, тому слід працювати в респіраторній масці, окулярах і захисному комбінезоні. Речовину слід зберігати в приміщенні з мінімальним рівнем вологості, оскільки з'єднання добре поглинає воду із зовнішнього середовища.

 • Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Застосування гідразину ґрунтується на його високій відновній здатності. Гідразин та його похідні входять як горючі компоненти до складу реактивного палива, застосовуються для хімічного відновлення катіонів металів у процесах хімічної металізації та їх аналітичного визначення, вилучення з води розчиненого кисню з метою зниження її корозійної активності стосовно металів (наприклад, з води парових котлів)
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
 • Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат - мінеральне добриво, що є джерелом додаткового живлення сільськогосподарських культур. Магній входить до складу хлорофілу, впливає на інтенсивність фотосинтезу, бере участь у переміщенні фосфору в рослинах і вуглеводному обміні, впливає на активність окисно-відновних процесів, входить до складу пектинових речовин, активізує ферментативні процеси, регулює колоїдно-хімічний стан протоплазми. Сірка контролює ріст і розвиток рослинере участь у синтезі білків, ферментів,...
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner