Як приготувати антисептик для рук вдома та без великих труднощів?
Для виробництва антисептиків використовують не лише ізопропиловий, а й етиловий спирт. Проте харчовий спирт підлягає обов'язковому маркуванню та стягненню акцизу, тому для непитних потреб простіше використовувати перший. Крім того, саме ізопропиловий спирт набув поширення при виготовленні засобів, що дезінфікують, через те, що він швидко розчиняється і при зовнішньому використанні майже не потрапляє в організм. Його також можна зустріти в косметичній продукції, з нього роблять перекис водню і готують протиобмерзаючі рідини.
Рекомендовані ВООЗ рецептури для виробництва антисептика для рук у невеликих обсягах (з розрахунку на 10 л):
- ізопропиловий спирт 99,8% – 7515 мл;
- перекис водню 3% – 417 мл;
- гліцерин 98% – 145 мл;
- стерильна дистильована або кип'ячена вода.
У приготовлену місткість вливається ізопропиловий спирт, потім додається за допомогою мензурки перекис і гліцерин (гліцерин має високі адгезивні властивості до скла, тому мензурку слід обполоснути стерильною дистильованою або охолодженою кип'яченою водою). До необхідного обсягу доливається вода. Місткість слід відразу закрити щільною кришкою, щоб уникнути випаровування. Розчин можна акуратно збовтати або розмішати лопаткою. Після приготування рекомендується речовину відразу розлити в дрібнішу фасовку, призначену для кінцевого споживання. Готові місткості витримати в карантині 72 години для знищення мікроорганізмів, які, можливо, потрапили у флакони до розливу.
Примітки:
- Гліцерин: використовується як зволожувач шкіри, але для догляду за нею можуть використовуватися інші пом'якшувальні засоби за умови, що вони недорогі, широкодоступні, розчинні у воді та спирті та не підвищують токсичність або не сприяють виникненню алергії.
- Перекис водню: використовується для інактивації мікробних спор, що контамінують розчин, і вона не є активною речовиною для знезараження рук.
- Будь-яка інша добавка до обох рецептур повинна мати чітке маркування і не повинна бути токсичною при випадковому проковтуванні.
- Для того, щоб легше відрізняти антисептик від інших рідин, в антисептик може бути додано будь-який барвник, але він не повинен підвищувати токсичність, сприяти появі алергії або перешкоджати дії протимікробних властивостей. Додавання ароматичних речовин або барвників не рекомендується через ризик алергічних реакцій.
Як використовувати антисептик?
- Для надійної обробки рук, налийте повну долоню антисептичного засобу та покрийте ним всю поверхню рук.
- Обробляйте руки 20-30 секунд, особливу увагу приділяючи зоні під нігтями.
- Не витирайте антисептик, доки руки повністю не висохнуть.
- Ефективний засіб для видалення вапняного нальоту: ідеальне рішення для чорних раковин та інших поверхоньШукаєте, як швидко та ефективно позбутися вапняного нальоту? Наш засіб Limescale Cleaner від Klebrih Chem для видалення вапняного нальоту забезпечує миттєвий результат і тривалий захист. Ідеально підходить для чорних раковин, кухонь і ванних кімнат. Замовляйте якісний продукт вже сьогодні та забудьте про наліт надовго!Ефективний засіб для видалення вапняного нальоту: ідеальне рішення для чорних раковин та інших поверхонь