Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
8683 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Форміат натрію для уповільнення охолодження бетону. Протиморозна добавка в бетон

Форміат натрію для уповільнення охолодження бетону. Протиморозна добавка в бетон

Форміат натрію, або натрій мурашинокислий – органічна сполука з хімічною формулою HCOONa (HCO2Na). Відомий як побічний продукт при отриманні пентаеритриту (чотирьохатомний спирт). Завдяки своїм відбудовним властивостям, знайшов широке застосування в оргсинтезі.

Порошок з білих кристалів, також можливий сірий або зеленуватий відтінок. Відмінна водорозчинність, майже не розчиняється в спиртах, не розчинний в ефірах. Температура плавлення 253°C, рН=6.


Отримання

Сучасні хімічні виробництва поки не володіють технологіями отримання безпосередньо форміат натрію. Це пов'язано з тим, що необхідна додаткова складна обробка від домішок, зазвичай це пентаеритрит (C5H12O4), що робить процес занадто витратним. Самостійно синтезувати форміат поки нікому не вдалося.

Крім отримання при виробництві пентаеритриту, мурашиної та щавлевої кислот, натрій мурашинокислий виробляють реакцією гідроксиду Na (в твердому вигляді) з чадним газом при підвищеному тиску і нагріванні до 100-150°С.

Форміат натрію відноситься до 4-го класу небезпеки – у високій концентрації здатний викликати подразнення органів дихання та слизових. При роботі з форміатом натрію рекомендується використовувати засоби індивідуального захисту.

 

Сфери застосування Форміату натрію ТМ "Клебріг"

Будівництво

Служить протиморозною добавкою в будівельних сумішах, виробництві монолітних і збірних конструкцій з бетону і залізобетону. Забезпечує морозостійкість споруд, виробництво і будівництво в зимовий час. Це дозволяє проводити будівельні, монтажні і ремонтні роботи при низьких температурах і в регіонах з суворим кліматом. Бетонний розчин не замерзне і буде перебувати в робочому стані необхідний час.

Дозування добавки в рідкому вигляді (25%-вий розчин) на 100 кг цементу в бетоні:

 • При -5°С – 8 л розчину, 2 кг Форміат натрію;
 • При -10 °С - 12 л розчину, 3 кг Форміат натрію;
 • При -15 °С - 16 л розчину, 4 кг Форміат натрію.


Рекомендується добавку попередньо розчиняти у теплій воді, призначеній для замішування, з нею ж дозувати розчин в масу. При цьому кількість використаної води слід зменшити на 7-13%.


По суті, форміат натрію в будівельних сумішах служить присадкою (протиморозною добавкою), оскільки допомагає бетону тверднути при низьких температурах, що досягають -15°С. Основне призначення Натрію мурашинокислого полягає в наступному:

 • зберігає достатню рухливість будівельної суміші при умовах, коли їй вже належить стати твердою;
 • оптимізує затвердіння бетону;
 • сприяє процесу гідратації цементу (зв'язування з молекулами води) при від'ємних температурах.


Важлива перевага форміату натрію перед іншими присадками – його економічність, а саме, необхідна його менша частка введення в будівельний розчин. Зазвичай використовується попередньо розчинений у воді Форміат натрію, з концентрацією в розчині 30-45%. Воду рекомендується підігріти до 40-70°C для прискорення розчинення. Також використання форміату натрію дозволяє знизити витрати через відсутність необхідності підігрівати розчин або готові конструкції для завершення робіт.


Механізм взаємодії Форміат натрію з бетонною сумішшю полягає в тому, що він впливає на розчинність силікатних компонентів будівельного розчину, утворюючи з ними подвійні та основні солі. Одночасно з форміат натрію рекомендується використовувати один з пластифікаторів, наприклад, суперпластифікатор С-3 у вигляді порошку або рідини. Він необхідний, щоб виключити кристалізацію солей і не викликати тим самим деформацію застигаючої бетонної маси і її надмірне внутрішнє напруження. Суперпластифікатор рекомендується також попередньо розводити у теплій воді (можна в одному розчині з форміатом), його частка до використання становить 0,8-1,0% з розрахунку на суху речовину до маси цементу (розчину).

Заборонено використовувати Форміат натрію у бетонних сумішах у таких випадках:

 • якщо залізобетонні конструкції армовані сталлю марок Ат-4, Ат-5 або А-5;

 • коли бетонні вироби призначені для використання в умовах підвищеної вологості – понад 60%, а у складі будівельної суміші задіяні компоненти реакційноздатного кремнезему;

 • якщо конструкції призначені для експлуатації в умовах дії електричного струму.

 

Інші сфери застосування:

Транспорт. Натрію форміат ТМ Клебріг –  добавка, що запобігає утворенню ожеледиці, інгібітор корозії металевих деталей автотранспорту і споруд дорожньо-комунального господарства. Знижує екологічне навантаження на навколишнє середовище.

Шкіряне виробництво. Використовується для обробки в преддубильных процесах, зниження кислотності, нейтралізації шкіри. Після чого вироби зберігають міцність і еластичність, купуючи стійкість до гнильним процесам.

Виробництво гуми. Готові гумові вироби при додаванні форміату натрію ТМ Клебріг набувають додаткову пружність і міцність.

Виробництво текстилю. Під час травлення та фарбування тканин використовується в якості відновника.

Нафтопереробка і нафтовидобуток. Також використовується для протиожеледного захисту обладнання і для отримання спеціальних бурових розчинів, оскільки участь у них форміату натрію:

 • обтяжує бурові розчини, підвищуючи їх щільність приблизно в 1,5 рази;
 • знижує швидкість гідратації сумішей в свердловинах, зберігаючи від промерзання;
 • стабілізує температурні характеристики розчину.

Натрій мурашинокислий входить до складу так званих тампонажних сумішей, необхідних для обслуговування свердловин.

Форміат натрію - не єдина протиморозна добавка, яку використовують в будівництві. Читайте також статтю про ефективний антифриз - Поташ.

 

Чому варто придбати Форміат натрію саме від ТМ “Клебріг”?

 • Висока якість продукції.
 • Можливість вибору фасування залежно від потреб. В каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
 • Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
 • Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
 • Маркування товару та надійність упаковки.
 • Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по понеділках, середах та п'ятницях Укрпоштою.

 • Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобів
  Танін. Харчова добавка Е 181
 • Диметилсульфоксид (ДМСО)
  Диметилсульфоксид (ДМСО)
  ДМСО - апротонний полярний розчинник з низькою токсичністю, його можна знайти у будь-якій хімічній, біологічній та фармакологічній лабораторії
  Диметилсульфоксид (ДМСО)

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner