Натрієва селітра - добрива для ґрунту
Нітрат натрію являє собою натрієву сіль азотної кислоти у вигляді безбарвних, ромбоедричних або тригональних кристалів. Нітрат натрію застосовується як ефективні добрива, а також у скляній та металообробній промисловості. Також його використовують для отримання вибухових речовин, ракетного палива та піротехнічного вогню у феєрверках.
Хімічна формула чилійської селітри - NaNO3, речовина синтезується шляхом взаємодії оксиду натрію з азотною кислотою, а також іншими способами. Колір кристалів, що нагадують сіль, прозорий або сіро-жовтий. Смак солено-гіркий. Кристали добре розчиняються у воді. Азотнокислий натрій використовується у виробництві скла та каучуку, лакофарбових матеріалів, ракетного палива, піротехніки, а також з метою збільшення терміну зберігання харчової продукції. У аграрній сфері натрієву селітру застосовують як універсальне добриво всім культур.
Натрієва селітра ТМ "Клебріг" використовується:
- Як азотовмісне водорозчинне добриво для підживлення будь-яких рослин навесні і влітку. Особливо ефективна натрієва селітра для коренеплодів, які споживають не тільки азот, але і натрій. Застосовується для всіх видів грунтів, крім дуже засолених. Через лужну реакцію найкраще підходить для кислих грунтів.
- Як компонент мастила в прокатних станах під час виготовлення сталевих труб.
- Входить до складу рідин для кислотного травлення металів.
- У скловарінні використовується для освітлення скла, для прискорення процесу варіння скла; при виготовленні оптичного скла, кришталю.
- Є компонентом флюсів для пайки та зварювання; сольових холодоагентів; окислювача для ракетного палива. Застосовується для вороніння металів (створення на поверхні оксидної плівки, що захищає метал від корозії і додає поверхні красивий вид); для виробництва барвників; вибухових речовин.
- Натрій азотнокислий використовується в піротехніці для додання вогню жовтого кольору і для підтримки горіння.
Добриво
З огляду на токсичність натрієвої селітри, потрібно точно дотримуватися дозування і рекомендації щодо застосування. Не можна використовувати добриво в парниках і теплицях, змішувати з суперфосфатом і застосовувати на солонцюватих і засолених грунтах.
Внесення добрива допускається на будь-якому з етапів вегетації рослин:
- Основне живлення в квітні до посівних робіт;
- Додавання в рядки під час травневого посіву;
- Позакореневі і кореневі підгодівлі протягом літа.
Перед застосуванням добрива потрібно врахувати, що регулярне його внесення в дерново-підзолистий грунт нейтралізує pH-баланс, а в легких з низькою буферністю грунтах знижує кислотність.
До характеристик натрієвої селітри відносять дрібну дисперсність гранул, підвищену міграційну здатність і гігроскопічність. Для застосування на малих ділянках в приватних господарствах селітра зручна: її можна розкидати вручну по землі, навіть виключивши попередній полив.
Азот, що міститься в добриві, входить до складу хлорофілу. Останній насичує клітини рослинних організмів сонячною енергією (фотосинтез), що стимулює ріст листя і пагонів. Натрій допомагає переміщенню корисних речовин крізь клітинні мембрани, регулює рух вуглеводів до кореневої системи, внаслідок чого останні стають солодкими і крохмалистими.
Потенційна шкода від нітратних добавок пов'язана з тим, що не всі рослини і культури сприйнятливі до натрію. Зважаючи на це в грунті і врожаї накопичується надмірна кількість нітратів. Крім того, при недотриманні термінів внесення і дозування через присутній в натрієвій селітрі азот рослини буйно нарощують зелену масу на шкоду плодоношенню.
Коли натрієва селітра вноситься восени, до весни нітрат-іони заглиблюються в грунт на відстань, недоступну для коренів рослин. Коли сніг тане, в землі утворюються висхідні потоки, але до прогріву поверхневого шару вони скошені, тому нітрат-іони розходяться в сторони, а не до кореневої системи. Якщо мова йде про великі наділи землі, таку властивість можна не брати до уваги, але для маленьких підсобних господарств з точковими посадками це загрожує надходженням нітратів до рослин, яким вони не потрібні.
З урахуванням ефективності до таких культур належать:
- пасльонові (баклажани і солодкий перець, томати і картопля);
- морква;
- бруква, ріпа, буряк і редис;
- ревень;
- часник, цибуля;
- сельдерей, шпинат, крес-салат.
Цибулиння, зелень і картопля здатні акумулювати нітрати в плодах. З огляду на що складно визначити характер міграції нітрат-іонів на невеликих ділянках, складно уникнути передозування нітратами. При цьому при зниженні дозування культури можуть відчувати дефіцит харчування. Тому досвідчені аграрії рекомендують вирощувати на ділянці, удобреному чилійською селітрою, цибулинні квіти або коренеплоди. Застосовують селітру в такому випадку за типовою схемою внесення азотовмісних добрив.
Натрієва селітра здатна поліпшити смак томатів і коренеплодів, а на кислих грунтах просто незамінна в якості регулятора кислотності. До застосування добрива варто дізнатися більше нюансів, ознайомитися з порадами досвідчених агрохіміків і садівників.
Чому варто придбати Натрієву селітру саме від ТМ “Клебріг”?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежно від потреб. В каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по понеділках, середах та п'ятницях Укрпоштою.
- Ефективний засіб для видалення вапняного нальоту: ідеальне рішення для чорних раковин та інших поверхоньШукаєте, як швидко та ефективно позбутися вапняного нальоту? Наш засіб Limescale Cleaner від Klebrih Chem для видалення вапняного нальоту забезпечує миттєвий результат і тривалий захист. Ідеально підходить для чорних раковин, кухонь і ванних кімнат. Замовляйте якісний продукт вже сьогодні та забудьте про наліт надовго!Ефективний засіб для видалення вапняного нальоту: ідеальне рішення для чорних раковин та інших поверхонь