Силікагель КСКГ і КСМГ: відмінності, властивості і особливості застосування
ТМ "Клебріг" пропонує вам більш детально розглянути відмінності між видами Силікагелю, а саме КСКГ і КСМГ, як одними з найбільш поширених.
Силікагель — висушений гель, що утворюється з перенасичених розчинів кремнієвих кислот (nSiO2·mH2O) при pH > 5-6.
Застосовується як твердий гідрофільний сорбент.
КЛАСИФІКАЦІЯ СИЛІКАГЕЛЮ
Згідно ГОСТ 3956-76 силикагели класифікуються за:
- формою зерен (гранульовані або кускові);
- розмірами зерен (великі і малі);
- розмірами пор (великопористі і дрібнопористі).
Прийнято чотирибуквене позначення марки силікагелю згідно ГОСТ 3956-76.
- 1-я буква характеризує розмір гранул (До — великий, М — дрібний, А — активоване, Ш — шихтовий);
- 2-я буква завжди З (силікагель);
- 3-я буква розмір пор (До — великопористий, М — дрібнопористий);
- 4-я буква форма частинок (Р — гранульований, До — кусковий).
Також існують гідрогелі (аквагели), в яких пори заповнені водою, алкогели (спиртові гелі), ксерогели, в яких з гелю видалені будь-які рідини, аерогелі (висушені в автоклаві при нагріванні вище критичної точки).
Існують силикагели спеціального призначення, наприклад, силікагель-індикатор вологості (просочена солями кобальту, у міру вбирання вологи і зниження активності гранули змінюють забарвлення з блакитний на рожеву), силикагели для хроматографії, силикагели для побутових холодильників і ряд інших марок.
СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ
Основне застосування силикагели знаходять при осушенні різних газів — повітря, вуглекислого газу, водню, кисню, азоту, хлору та інших промислових газів (наприклад, в осушувачах стисненого повітря).
Здатність силікагелю поглинати значну кількість води використовується для осушення різних рідин, особливо в тому випадку, коли в обезвоживаемой рідини погано розчиняється вода (наприклад, сушіння галогенированных органічних рідин типу фреонів).
Силикагели служать також осушувачами при консервації обладнання для оберігання його від корозії.
Поряд з водою силикагели добре поглинають пари багатьох органічних речовин. Цією властивістю користуються для уловлювання (рекуперації) парів бензину, бензолу, ефіру, ацетону і т. п. з повітря, бензолу, з газових коксових печей і бензину з природних газів.
Властивість силікагелю поглинати багато речовини з рідкої фази використовують у промисловій очищення різних масел, видалення сірки з продуктів дистиляції нафти і видалення з нафти високополімерних смолистих речовин.
Також силікагель використовують як адсорбент для наповнення хроматографічних колонок в хроматографії, як поглинач води (осушувач) органічних розчинників, адсорбційної очистки неполярних рідин; для поділу спиртів, амінокислот, вітамінів, антибіотиків та ін). Великопористі силикагели застосовуються як носії каталізаторів.
Також силікагель добре адсорбує атоми радону та його ізотопів.
У побуті силікагель широко використовується для виробництва наповнювачів для котячих туалетів.
Зазвичай силікагелем наповнюють яку-небудь газопроникні перфоровану або оболонку, наприклад, пластикові пакетики — осушувачі. Осушувачі до їх використання зберігають у герметичній тарі для запобігання поглинання ними вологи з повітря. Осушувачі починають діяти відразу ж, як тільки їх виймають з вологонепроникною захисної упаковки, тому вони повинні залишатися в герметичній тарі як можна довше.
Наповнювач котячих туалетів
Гранули 1-8 мм - не прилипають до котячих лапах, а значить, не розноситься по дому.
Колір гранул прозоро-білі - лоток, наповнений блискучими прозорими частками, сам по собі наводить на думки про чистоті та свіжості.
Запах: без ароматизатора.
Відмітні особливості:
- Безпечний для домашніх тварин - не токсичний, не викликає алергію
- Бактерицидний ефект – в складі є гранули, просочені бактерицидним засобом (блакитного кольору)
- Суперабсорбирующий - чудово швидко поглинає вологу і усуває запах
- Гігієнічний - не утворює пилу, не бруднить лапи / підлоги (не має дрібних часток)
- Економить час - великий інтервал часу між прибираннями: тверді відходи прибираються 1 раз в день. Повна заміна наповнювача необхідна всього 1 раз в місяць
- Економічний - завдяки дивним здібностям наповнювач неймовірно економічний - вистачає набагато довше, ніж деревного або мінерального
Термін зберігання
В оригінальній упаковці необмежений. Невикористану частину наповнювача необхідно зберігати в закритому, сухий упаковці.
Для вуликів
Для підвищення ефективності осушувачів їх найдоцільніше, по можливості, вільно підвішувати у верхній частині упаковки з виробом. Бажано, щоб упаковка виробу або товару була герметична. Також випускаються «контейнерні осушувачі» — осушувачі з великою кількістю силікагелю з-за великої маси відносно поверхні осушувача воно діють повільніше, що збільшує термін служби осушувача до насичення вологою і втрати ним осушувальних властивостей.
Як регенерувати силікагель? Розв'яжіть мішечок і висипте силікагель в миску. Просушіть його в електропечі: до 20 хвилин при 70-100 градусах за Цельсієм. Не перевищуйте зазначену температуру. Якщо гранули індикатора не встигли відновити синій колір після першого разу, нехай силікагель охолоне до кімнатної температури і повторіть просушку. Нагрівання виробляти без мішечка! Після цього засипте силікагель назад, затягніть і зав'яжіть шнурочки мішечка. Вологовбирач готовий до використання.
Осушувач
Силікагель - зазвичай використовується осушувач у вигляді кульок, упакованих в проникний мішок.
У багатьох речах волога сприяє росту плісняви і псування. Конденсат також може пошкодити інші предмети, наприклад електроніку, і прискорити розкладання хімічних речовин, наприклад, містяться в вітамінних таблетках. Завдяки пакетам з силікагелю ці предмети можна зберігати довше.
Силікагель також можна використовувати для підтримання відносної вологості всередині високочастотного радіо - або супутникового хвилеводу на якомога нижчому рівні (див. Також буферизацію вологості). Надмірне накопичення вологи всередині хвилеводу може викликати іскріння всередині хвилеводу, пошкодивши живить його підсилювач потужності. Крім того, краплі води, які утворюються і конденсуються всередині хвилеводу, змінюють характеристичний імпеданс і частоту, погіршуючи сигнал. Невелика система стисненого повітря (схожа на невеликий домашній акваріумний насос) зазвичай використовується для циркуляції повітря всередині хвилеводу з банку з силікагелем.
Силікагель також використовується для осушення повітря в промислових системах стисненого повітря. Повітря з випускного отвору компресора проходить через шар гранул силікагелю. Силікагель адсорбує вологу з повітря, запобігаючи пошкодження в місці використання стисненого повітря через конденсації або вологи. Та ж система використовується для осушення стисненого повітря на залізничних локомотивах, де конденсат і лід в трубопроводах гальмівного повітря можуть призвести до відмови гальм.
Силікагель іноді використовується як засіб консервації для контролю відносної вологості в музейних та бібліотечних виставках і сховищах.
Інші області застосування включають діагностичні тест-смужки, інгаляційні пристрої, шприци, набори для тестування на наркотики і санітарні набори.
Хімія
Хроматографічна колонка
У хімії силікагель використовується в хроматографії як стаціонарна фаза. У колонковою хроматографією нерухома фаза найчастіше складається з частинок силікагелю розміром 40-63 мкм. Для різних видів колонковою хроматографією використовуються частинки різного розміру, оскільки розмір часток залежить від площі поверхні. Відмінності в розмірі частинок визначають, чи використовувати силікагель для флеш-хроматографії або гравітаційної хроматографії. В цьому випадку із-за полярності силікагелю неполярні компоненти мають тенденцію элюироваться раніше, ніж більш полярні, звідси і назва нормально-фазова хроматографія. Проте, коли до силикагелю приєднані гідрофобні групи (такі як групи C18), спочатку элюируются полярні компоненти, і цей метод називається хроматографією з оберненою фазою. Силікагель також наноситься на алюмінієві, скляні або пластикові листи для тонкошарової хроматографії.
Гідрокси (ОН) групи на поверхні діоксиду кремнію можуть бути функционализированы з отриманням спеціальних силикагелей, які демонструють унікальні настройки стаціонарної фази. Ці так звані функционализированные силикагели також використовуються в органічному синтезі та очищення як нерозчинних реагентів і поглиначів.
Хелатирующие групи також ковалентно пов'язані з силікагелем. Ці матеріали володіють здатністю вибірково видаляти іони металів з водних розчинів. Хелатирующие групи можуть бути ковалентно пов'язані з полиаминами, які були щеплені на поверхню силікагелю, створюючи матеріал з більшою механічною цілісністю. Силікагель також поєднується з лужними металами з утворенням відновника M-SG. (Див. Хімію SiGNa)
Силікагель каталізує багато хімічні реакції. Ксерогели кремнієвої кислоти проявляють значну каталітичну активність в тих випадках, коли реакція супроводжується утворенням або споживанням води, наприклад в реакції етерифікації, перетворення ароматичних галогенопохідних у відповідні феноли і т. Д. В той же час він є поширеним каталізатором багатьох інших хімічних процесів, таких як полімеризація, конденсація, окислення, відновлення органічних речовин та ін.
Силікагель є одним з найпоширеніших носіїв каталізаторів і служить компонентом багатьох складних контактів. Він використовується як носій самих каталітично активних речовин - металів Pt, Pd, Ni і т. д., оксидів, кислот, основ - для процесів окислення, гідратації, гідрування, полімеризації, конденсації і багатьох інших реакцій.
Останнім часом силикагели широко використовуються як іоніти для поділу радіоактивних ізотопів, очищення промислових стічних вод від іонів різних металів і засобів медичної допомоги при інтоксикації радіоактивними речовинами
Очікується, що силікагель не розкладається ні у воді, ні в грунті.
Котячі відходи
Силікагель також використовується як наповнювач для котячих туалетів сам по собі або в поєднанні з більш традиційними матеріалами, такими як глини, включаючи бентоніт. Він не відслідковує і практично не має запаху.
Фільтрація води
Враховуючи водні адсорбційні властивості силікагелю, він використовується в домашніх фільтри для води. Структура поверхні силікагелю дозволяє адсорбувати деякі мінерали, розчинені у воді, або «іонний обмін», як це продається на ринку. З-за відсутності нормативних вимог до продуктів для фільтрації води в домашніх умовах немає досліджень, які підтверджують затвердження виробника про ефективність системи фільтрації.
Індикатор вологості (синій/ помаранчевий силікагель)
Основна стаття: Індикатор вологості
Показує силікагель
У силікагель може бути доданий індикатор вологості, який поступово змінює свій колір при переході з безводного (сухого) стану в гідратована (вологе) стан. Загальні індикатори - хлорид кобальту (II) і метиловий фіолетовий. Хлорид кобальту (II) має темно-синій колір у сухому стані і рожевий у вологому стані, але він токсичний.
Силікагель купити можна в двох варіантах: КСМГ і КСКГ.
1. Великий Силікагель Дрібнопористий Гранульований (КСМГ) здійснюється суворо за ГОСТ 3956-76. Його активно використовують в якості осушувача, особливо при відносно вологому середовищі більше 70%. Силікагель КСМГ також використовують в промисловості для осушування і очищення різних масел або газів.
2. Великий Силікагель Великопористий Гранульований (КСКГ) виробляють у відповідності з ГОСТ 3956-76. Його також використовують для осушування. На відміну від першого типу, КСКГ є більш ефективним осушувачем при відносній вологості більше 80%. У промисловості силікагель КСКГ використовують в якості носіїв для каталізаторів в хімічній промисловості і для обсушування різних масел.
Часто необхідний силікагель індикаторний, вироблений у вигляді дрібних зерен, колір яких коливається від світло-блакитного до темного синього. За фактом, індикаторний силікагель – це той же КСМГ, який просочений сіллю кобальту. Гранули продукту можуть змінювати забарвлення від блакитного до жовтого кольору, залежно від зниження активності або вбирання вологи.
Силікагель КСМГ
Це пористу речовину у вигляді склоподібних або матових гранул різної форми. Володіє дуже розвиненою внутрішньою поверхнею, завдяки чому він ефективний для осушування масел, газів і рідин.
Силікагель КСМГ застосування
В осушенні
– Силікагель КСМГ застосовується для висушування приміщень, повітря, природних і промислових газів
– Силіцій діоксид аморфний КСМГ використовується в якості вологопоглинача, що запобігає корозії та інші види псування при тривалому зберіганні виробів з металів і шкіри, механічного обладнання, акумуляторних батарей, оптичних приладів, харчових продуктів, розрахованих на тривале зберігання
У виготовленні вікон і спецстекол
– Силікагель КСМГ застосовується при виготовленні спеціальних склопакетів для кабін літаків, оберігаючи їх від запотівання, утворення конденсату в міжскляному просторі
У холодильній техніці
– Силікагель КСМГ використовується для зневоднення фреону
У хімічному виробництві
– Силікагель КСМГ застосовується для очищення різних промислових масел
– Силіцій діоксид аморфний КСМГ служить каталізатором для ряду органічних реакцій
– Діоксид кремнію КСМГ виступає носієм для каталізаторів
– Силікагель КСМГ використовується для розподілу радіоактивних ізотопів
У водоочистці
– Силікагель КСМГ застосовується для очищення промислових стічних вод
Чому варто придбати саме Силікагель ТМ "Клебріг"?
-Висока якість продукції.
-Можливість вибору фасування залежності від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
-Гнучка система цін: чим більше одиниць придбаного товару, тим нижче ціна продукту. До того ж, на більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
-Наявність сертифіката, в якому можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
-Маркування товару та надійність упаковки.
-Можливість відправлення у день замовлення Новою поштою і по п'ятницях Укрпоштою.
Запобіжні заходи
Силікагель пожежо - та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки. Пил силікагелю містить від 10 до 70 % вільного діоксиду кремнію при хронічному вдиханні такого пилу можливий розвиток хвороби легень — силікозу. Тому при регулярній роботі з силікагелем рекомендують використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання від пилу.
- Тартразин. Водорозчинний харчовий барвник для створення яскравих лимонно-жовтих продуктівТартразин дуже популярний водорозчинний барвник у харчовій, косметичній та фармацевтичній галузях промисловості. Він надає продуктам стабільне яскраве жовте забарвлення, а також у поєднанні з іншими барвниками створює низку інших кольорів - від зеленого до коричневого. Найчастіше тартразин використовують у виробництві кондитерських виробів, алкогольних та безалкогольних напоїв, макаронів, молочних виробів, сирів, кетчупів, соусів, драже, морозива, джемів, пюре у концентрації 50-100 мг/кг.Тартразин. Водорозчинний харчовий барвник для створення яскравих лимонно-жовтих продуктів