Хімія для автомобільної промисловості
Одна з галузей промисловості, у якої витребувані хімреактиви нашого магазину — автомобільна. Серед наших клієнтів компанії, які займаються ремонтом автомобілів і просто власники транспортних засобів, самостійно реставрирующие їх. Найбільш популярний запит — зняття хрому з пластикових деталей автомобілів. Ми не з чуток знаємо, як складно і важливо знайти не тільки необхідний реагент для цього, але і рецепт застосування з усіма деталями та нюансами. Тому, ми підготували для Вас статтю про зняття хрому з допомогою хлорного заліза. Так само розповімо про інших химреактивах, які використовують в автомобільній промисловості.
Що таке хром і яким чином він наноситься?
Хромовані елементи і деталі хромуються шляхом нанесення гальванічного шару, який і являє собою дзеркальне хромове покриття. Хромування — це електрохімічний процес, при якому металеві частинки наносяться на пластик. На пластикову поверхню наносять три металевих шару: мідь, нікель і після — хром. Останній шар взаємодіє з нікелем і рівномірно лягає на поверхню, повністю покриваючи її. Такий тип хромування використовують для нанесення хрому на різні декоративні деталі, такі як емблеми, радіаторні решітки, молдинги та інші вставки автомобіля.
Рецепт розчину для зняття хрому з хлорним залізом
Розчин хлорного заліза прийнято готувати виходячи з пропорції 1 до 3 (1 частина заліза на 3 частини води) по вазі.
Розчин варто готувати в термостійкої неметалевої ємності, в яку наливається вода з температурою 60-80 градусів. Бажано звичайно використовувати кип'ячену воду, але прекрасно справляється з цим завданням і звичайна вода з-під крана. По науці потрібно використовувати дистильовану воду Хлорне залізо необхідно всипати у воду (!не в жодному разі не навпаки!) малими порціями, безперервно помішуючи розчин. При розчиненні вода буде нагріватися і буде видно досить бурхлива реакція (бурління, шипіння, виділення пари).
ВАЖЛИВО! Користуйтеся засобами захисту для уникнення попадання випарів на слизові оболонки і дихальні шляхи.
На розчинення доведеться витратити 20 хвилин(все залежить від обсягів) зате залізо розчиниться повністю і не осяде на дно ємності, як і не відбудеться скипання розчину, розплавлення тари. Під час процесу робіть все не кваплячись, дотримуючись послідовність додавання інгредієнтів.
Після розчинення необхідно дати відстоятися розчину. Через 20 хвилин можна буде спостерігати осадження гідроксиду заліза (іржа) на дні, який завжди міститься в порошку хлорного заліза і який перешкоджає травленню. Краще дати розчину відстоятися годин 10-12, щоб на дно ємності осел всякий непотріб, який в хлорному залозі часто присутній. Після того як розчин відстоявся, його потрібно відфільтрувати в чисту ємність, в якій він власне і буде зберігатися. Розчин можна запросто використовувати неодноразово, і він зберігається як завгодно довго.
Спочатку рідина має бурий відтінок, після того, як постоїть деякий час — стане зеленою. З досвіду наших клієнтів: коли рідина набуває зелений колір — вона втрачає свої властивості і неефективна для зняття хрому в подальшому. Варто зробити новий розчин.
Перед використанням розчин бажано підігріти до 60-80 градусів (як і при приготуванні) – це суттєво прискорить процес травлення.
Потрібно покласти деталь в одержаний розчин і на деякий час залишити в ньому. Дістаємо з розчину вже чистий пластик, без слідів хрому або мідного напилення.
Також, крім хлорного заліза, у машинобудуванні застосовується для нейтралізації стоків, що містять хром, і Піросульфіт Натрію або Сульфамінова кислота. Його найчастіше застосовують для очищення розширювальних бачків.
Для очищення бачків не підійдуть стандартні способи очищення лише миючими засобами. Краще всього використовувати розчин Піросульфіту або Сульфаминовой кислоти.
Весь процес очищення бака можна подивитися на відео нашого клієнта за посиланням вище.
Що потрібно:
-ізолента;
-будь миючий засіб;
-Сульфамінова кислота (H3NSO3) або Піросульфіт Натрію;
-очищувач.
Процес очищення бачка
-Бачок демонтується. Якщо на ньому є присохлі плями бруду або краплі фарби, їх потрібно видалити, щоб відкрити пластик.
-Всі патрубки на бачку обмотуються ізолентою.
У нього набирається трохи води з миючим засобом, і він закривається. Потрібно поговорити бачок, щоб розчинити і вимити накопичений всередині брудний осад.
-Ізолента і кришка бачка знімаються, і він занурюється в розчин Сульфаминовой кислоти. В залежності від концентрації той прибере всю жовтизну за 12-24 години, залишивши ідеально чистий білий пластик.
-На завершення бачок можна поставити обполоснутися в посудомийну машину без використання порошку, досить просто солі.
Кришку відмінно відмиває жорстка щітка з очисником. Її жовтизна забирається вимочуванням 1-2 години в розчині Сульфаминовой кислоти.
- Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінникВживання інулін сприяє зниженню рівня глюкози, холестерину й тригліцеридів у крові, зв’язує шкідливі речовини, сприяє відновленню ушкодженої стінки судин, поліпшує кровопостачання, нормалізує обмін речовин. Як пребіотик позитивно впливає на біфідобактеріальну мікрофлору ШКТ, підтримуючи життєдіяльність біфідофлори, він перешкоджає розмноженню сальмонел і колібактерій. Виявляє імуномодулювальну, протипухлинну та протизапальну активність.Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінник
- Амоній тіоціанат. Застосування в аналізіАмоній тіоціанат – це безбарвна кристалічна речовина, яка широко використовується в хімічному аналізі, органічному синтезі та інших галузях.Амоній тіоціанат. Застосування в аналізі