Азотне добриво із найбільшою концентрацією азоту. Карбамід для рослин.
У сільському господарстві сечовина (її також називають карбамідом), застосовується повсюдно. Це безбарвні тверді кристали, які не мають запаху та добре розчиняються у воді. Добриво відноситься до нетоксичних сполук. У промисловості сечовину синтезують із діоксиду вуглецю та аміаку, а потім гранулюють.
Необхідність сечовини
У сечовині ТМ "Клебріг" міститься 46% азоту. Речовина відіграє важливу роль у розвитку рослин – білок у кожній клітині утворюється за участю азоту. Добриво стимулює ріст зеленої маси. Враховуючи підвищену леткість, речовина швидко випаровується із ґрунту і лише наполовину встигає засвоюватися рослинами. Якщо культури отримують азот у достатній кількості, зелень буде насиченою та глянсовою. При дефіциті пагони розвиваються помітно повільніше, а листя жовтіє. Чим міцнішим буде стебло рослини, тим більша кількість нирок, а з ним і врожаю. Аграрії цінують сечовину за економічність: в 1 кг добрива міститься такий же обсяг корисних речовин, як у 3 кг натрієвої селітри або 2,25 кг сірчанокислого амонію.
Переваги та недоліки сечовини
Щоб вибір на користь сечовини був обґрунтованим, слід зважити всі недоліки та переваги карбаміду.
Плюси добрива:
- контакт із листям не викликає опік;
- ефект помітний вже через 2 дні (підвищується кількість азоту у рослинному білку);
- сечовина швидко засвоюється рослинами, чутливими до підвищеної кислотності ґрунту;
- крім харчування, забезпечує культурам захист від хвороб та шкідників;
- обприскування навесні затримає цвітіння, що зменшить ризик обсипання квіток під час заморозків;
- підвищує врожайність плодових дерев та городніх культур.
- Карбамід регулює зростання вегетативної маси, збільшує вміст білка у зерні, підвищує врожайність культур
- Легкість застосування та засвоєння рослинами, має стійку форму та швидку розчинність
- Добриво може використовуватися як засіб підживлення, так і засіб боротьби зі шкідниками
- Служить захистом рослин від хвороб: моніліальний опік, пурпурова плямистість та парша
- Карбамід менш обпалює листя рослин, ніж аміачна селітра
- Азот сечовини краще закріплюється ґрунтом і менше вимивається з опадами.
Мінуси добрива:
- неграмотне застосування сечовини провокує у ґрунті хімічні реакції з виділенням шкідливого для пагонів газоподібного аміаку;
- суворі умови зберігання;
- погано поєднується із золою та добривами на основі кальцію, вапна;
- надлишок у ґрунті знижує схожість насіння.
Дозування сечовини ТМ “Клебріг”
- Для плодово-ягідних проводиться через 5-7 днів після завершення цвітіння та повторна обробка через 21-28 днів – внесенням 20-30 г карбаміду, розчиненого в 10 л води, або 1 кв. метр 15-20 грн. сухого карбаміду.
- Для підживлення суниць, томатів, огірків, капусти – 20-30 г на 10 л. води, полив із розрахунку 1л. на кожну рослину.
- Для підживлення смородини до розпускання бруньок – 20 г на 10 л. води, аґрусу – 10 г на 10 л води до розпускання бруньок та 10 г на 10 л. води у період зростання пагонів. При посіві в рядки 2,5-4г добрива на лунку з обов'язковим перемішуванням добрива з ґрунтом.
- Сечовину вносять по всій проекції крони дерев та чагарників. Під плодоносну яблуню рекомендується вносити 200-250 г сечовини, під вишню та сливу - 120-140 г.
- Сечовину можна вносити, розсипаючи її поверхнею, потім слід рясно полити. Можна також вносити і в розчиненому вигляді, але полив є обов'язковим і в цьому випадку.
Позакореневі підживлення проводять ручним обприскувачем у ранковий або вечірній час. Розчин добрива готують із розрахунку 30-40 г сечовини на 10 л. води. Для позакореневого живлення 10 л. води розчиняють 100 г сечовини, цей розчин вживають на 100 м посіву чи посадок. Обприскування сечовиною можна проводити восени 5% розчином, рекомендується обприскувати яблуні, у яких листя сильно уражене паршею. Карбамід, проникаючи всередину листя, знижує здатність збудника утворювати плодові тіла, які спричиняють первинне зараження яблуні у ранньо-весняний період. Не можна змішувати сечовину із простим суперфосфатом, вапном, доломітом, крейдою.
Користь азотного підживлення для овочів
Сечовина допомагає культурам перенести зимові морози, пересадку та несприятливі погодні умови. У цьому випадку мінеральне підживлення вносять у ґрунт у квітні — травні, коли планують посадку овочів. Гранули добрива розсипаються на грядках, присипають землею. Через 2 тижні можна висаджувати розсаду.
У період вегетації насадження особливо потребують повноцінного харчування. Обприскування розчином сечовини підвищить урожайність томатів, огірків та капусти. Деякі дачники проводять позакореневе підживлення для цибулі та часнику, моркви, буряків та картоплі.
Нюанси застосування сечовини для стандартного весняного підгодовування
Така поживна добавка, як сечовина, активізує реакцію між бактеріями та ферментами ґрунту. Через 3 дні за рахунок хімічних процесів карбамід перетворюється на вуглекислий амоній. Від контакту з повітрям він стає газоподібним аміаком. Не дивно, що без закладення в грунт левова частка складу випарується. Працюючи на нейтральних чи лужних грунтах, втрати зростають, і відчутного ефекту від добавки нічого очікувати. Правильний спосіб розсипати гранули карбаміду по колу біля рослин, закласти в грунт на 7-8 см.
Іноді потрібно обробляти культури рідкою сечовиною. Навіщо це потрібно? Таке застосування добрива на городі обумовлено осипанням більшості зав'язей через дефіцит азоту. Зелень зрошують розведеним за інструкцією розчином. Стандартне співвідношення – від 5 до 10 г на 1 л води. Розведеного за рецептом розчину достатньо для обробки 20 м2 грядок. Якщо добавка вноситься протягом вегетаційного періоду, на 100 м2 знадобиться 3 л розчину. На обробку овочів розводять 50 г карбаміду на 10 л води, ягід та плодів – 20 г на 10 л, а щоб обприскати кімнатні рослини – близько 80 г на 10 л. Підвищити ефективність обробки при блідому листі можна додаванням 3 г сульфату магнію в 1 л водного розчину сечовини.
Чому варто придбати Карбамід саме від ТМ “Клебріг”?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежно від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по середах та п'ятницях Укрпоштою.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181