Аміатна вода для сільського господарства. Азотне добриво для всіх типів ґрунту
Аміак є найпоширенішою сполукою азоту. Це безбарвний газ з різким, їдким запахом, що має високий рівень токсичності. У чистому вигляді використовується рідко. Найчастіше застосовується водний розчин - Аміак водний, що суттєво знижує агресивні властивості.
Застосування Водного аміаку ТМ "Клебріг"
- У сільському господарстві - рідке добриво з вмістом азоту 25%. З економічного погляду азот цього виду добрива найдешевший. Азот аміаку краще утримується ґрунтом, ніж амонійний азот твердих добрив. Аміачна вода – гарне добриво для картоплі, буряків, зернових та овочевих культур, багаторічних трав. За збільшенням урожайності аміачна вода не поступається твердим аміачно-нітратним добривам.
- У тваринництві – обробляють корми для худоби з метою їхньої аммонізації.
Роль азоту у харчуванні рослин
Азот - один із основних біогенних елементів. Вміст азоту у деяких рослинних білках становить 14,7-19,5%, а сухій речовині рослин його вміст коливається від 0,4 до 5%. Найбільше міститься азоту в насінні зернових (1,5-3%) та зернобобових (2,5-5%) культур у перерахунку на суху речовину, тоді як у соломі зернових злаків його кількість не перевищує 0,4-0,6% . Потреба сільськогосподарських культур у азоті в порівнянні з іншими елементами харчування виявляється частіше і більше. Азот був і залишається лімітуючим елементом, яке поступове акумуляція — основний чинник розвитку родючості грунту.
Вплив на різні типи ґрунту
Застосування аміачної води актуальне на різних типах ґрунту. Необхідно пам'ятати, що ця речовина має лужну реакцію, і тому вона здатна змінювати кислотність ґрунту.
Вплив аміачної води на різні типи ґрунту:
- Найбільший позитивний ефект зафіксований при внесенні в добре оброблені ґрунти, а також у землю з великим вмістом гумусу. Висока результативність досягається завдяки тому, що в них поглинання аміаку інтенсивніше, ніж на легких та бідних ґрунтах. А це означає, що рослини засвоюють більшу кількість життєво необхідного азоту, що входить до складу аміачної води.
- На сухому грунті і в грунтах з легким механічним складом ефективність аміачної води для рослин як добрива істотно менша, тому що ця речовина має високу леткість і просто вивітрюється із землі, якщо її не закласти на необхідну глибину.
- При використанні на зв'язаних ґрунтах, що мають підвищену стійкість до розпаду частинок та ерозії (наприклад, суглинистих), рекомендовано вносити гідрат аміаку з настанням ранньої весни або восени. Оптимальна температура повітря становить 10°C.
- При легкому гранулометричному складі ґрунту вносити добриво слід ранньою весною перед початком сільськогосподарських робіт.
Додатковим позитивним ефектом впливу на ґрунт, який необхідно приготувати для посадки різних сільськогосподарських культур, є відлякування шкідливих комах, що мешкають у землі.
Збільшити ефект від внесення цього добрива можна, якщо спільно з ним використовувати органічні підживлення. Але при цьому не слід застосовувати аміачну воду та інші речовини з вмістом аміаку на тій самій ділянці протягом декількох років, тому що це може призвести до зворотного результату. Справа в тому, що речовина здатна спровокувати мінералізацію органіки, і це неминуче призведе до зменшення рівня її вмісту в ґрунті.
Способи внесення аміачної води
Аміачну воду вносять за допомогою спеціальних машин, що забезпечують негайне закладення добрива на глибину не менше 10-12 см на важких ґрунтах і 14-18 см на ґрунтах легкого складу. Така глибина захищає аміак від випаровування. Деякі втрати можливі на сильнокарбонатних ґрунтах із лужною реакцією.
Поверхневе внесення аміачної води, як і її дрібне закладення в сухий верхній шар грунту, неприпустимі.
Аміачна вода вноситься з поливною водою при поверхневому зрошенні. Однак у цьому випадку ґрунт ділянки забезпечується аміаком нерівномірно. Недоліком даного способу є можливість випаровування великої кількості аміаку в повітря при спекотній, сонячній погоді.
Норми внесення
Аміачна вода рекомендується до застосування на всіх типах ґрунтів. Висока ефективність добрива спостерігається на важких високогумусованих і добре оброблених ґрунтах, де аміак поглинається краще, ніж на легких ґрунтах, бідних на гумус. З грунтів легкого механічного складу та сухих грунтів, аміак випаровується швидше.
- Під висівані вузькими рядами культури та зернові добрива вносять агрегатами з невеликою відстанню між сошниками (від 20 до 25 см) у кількості 40-60 кг діючої речовини на 1 гектар посівів.
- Під овочеві культури рекомендується вносити з розрахунку 50-70 кг на 1 гектар у міжряддя.
- Дозування діючої речовини для підживлення технічних культур складає 60-90 кг на 1 га.
Чому варто придбати Аміачну воду саме від ТМ “Клебріг”?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежно від потреб. У каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по понеділках, середах та п'ятницях Укрпоштою.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181