Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
8685 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Використання ОЕДФ у розчині для зняття солей та накипу

Використання ОЕДФ у розчині для зняття солей та накипу

Оксиетилидендифосфонова кислота (ОЕДФ) – відомий комплексоутворювач та інгібітор корозії. ОЕДФ – чотириосновна кислота, має кислотно-основні властивості. У молекулі присутні як кислотні центри і гідроксильні групи. Утворює стабільні комплекси з йонами Fe, Cu та Zn.

Способи одержання оксиетилидендифосфонової кислоти:

 • окиснення фосфору під тиском у присутності ацетатної кислоти
 • взаємодія трихлористого фосфору з оцтовою кислотою з наступним піролізом проміжного продукту
 • реакція фосфористої кислоти з оцтовим ангідридом та подальшим гідролізом ацетоксиетилидендифосфонової кислоти

 

Застосування ОЕДФ ТМ "Клебріг"

 • Здатність до комплексоутворення лежить в основі використання ОЕДФ у нафтовидобутку. Як приклад: на установці з підготовки нафти до переробки теплообмінники очищали через 10 діб, а із застосуванням ОЕДФ лише через 4-5 місяців.
 • Ефективна ОЕДФ при видаленні накипу в системах циркуляції гарячої води. Механізм полягає у створенні у порах адсорбційних шарів фосфонатів. Під впливом коливань тиску та градієнтів температур, що виникають при експлуатації систем, відбувається руйнування кристалічних відкладень та корозійних пошкоджень, і, як наслідок, перетворення їх на суспензію, яка легко видаляється із системи. Умови, що забезпечують максимально ефективні показники видалення накипу для водного розчину ОЕДФ: вихідна концентрація 30-40 мг/л, температура розчину 60-70 С. Концентрація ОЕДФ не повинна знижуватися нижче 25-30 мг/л, це може призвести до утворення осаду і уповільнити процес видалення накипу.
 • Завдяки здатності до утворення комплексів із кальцієм, сприяє уповільненню затвердіння будівельних сумішей на основі цементу та гіпсу.
 • Може виступати замінником трилону Б (вступає у взаємодію із гідроксиламіном) у процесі виготовлення кольорового паперу або при прояві фотографій.
 • В аналітичній хімії застосовують як титрант і як маскуючий агент при аналізі рідкісноземельних елементів, в органічному синтезі - як комплексоутворювач.
 • Відомі методи відбілювання целюлози різних типів у паперовій промисловості із застосуванням ОЕДФ.

 

Використання ОЕДФ у сільському господарстві

У сільському господарстві ОЕДФ використовують при виробництві хелатних добрив, ефективність застосування яких обумовлена ​​переходом низки життєво важливих для рослин елементів (Fe, Mn, Zn, Cu, Co, Mo) у доступну для рослин форму. Під впливом світла ОЭДФ розкладається із заснуванням фосфатів, які також сприяють зростанню рослин. Також відомо, що ОЕДФ – регулятор зростання, з вираженою антивірусною та антимікробною дією. Запобігає утворенню накипу в системах крапельного поливу.

Комплексон ОЕДФ додається в матковий живильний розчин при кожній заправці в бак з сірчанокислим калієм, монокалійфосфатом. ОЭДФ кладеться у бак перед додаванням добрив, тобто. вода+кислота+ОЕДФ і далі добрива. Доза ОЕДФ залежить від кількості бікарбонатів та дорівнює 400-800 г на 1000л маткового розчину.

 

Модифікація мінеральних добрив

Главная - АгрозахистВисоку ефективність отримав спосіб модифікації (збагачення) мінеральних добрив оксиэтилидендифосфоновою кислотою. На підприємствах із виробництва мінеральних добрив ОЭДФ вводять у складі цих добрив на стадії виготовлення. Мінеральним добривом може бути нітроамофоска, кальцієва селітра або щось інше. Витрата ОЕДФ у своїй становить 0,7-1,8% від ваги мінерального добрива. Такі модифіковані добрива додатково отримують збільшення механічної міцності гранул у 3 рази та зниження спостереження у 3 рази. Додавання розчину ОЕДФ у рідкі азотно-фосфорні добрива, отримані амонізацією ортофосфорної кислоти, забезпечують можливість використання кислот з великим вмістом домішок заліза, алюмінію та магнію, а також збільшують термін зберігання добрив.

Будь-якому фермеру під силу зробити модифікацію мінеральних добрив своїми руками. Йому для цього потрібно купити ОЕДФ та зробити механічну суміш мінерального добрива та ОЕДФ. Ефективність у цьому випадку також буде високою. Однак механічна міцність гранул мінерального добрива краще не стане.

Аналіз даних дослідниками показав, що внесення модифікованих оксиэтилидендифосфоновой кислотою добрив збільшував врожай на 10-20%. Крім цього, спостерігалося збільшення якісних показників урожаю: стійкість рослин до вилягання, збільшення ваги плодів близько 15%, приріст урожаю початкового періоду плодоношення.

 

Передпосівна обробка насіння

Водні розчини ОЕДФ мають росторегулюючий ефект. Передпосівна обробка насіння водяним розчином ОЕДФ збільшує врожайність. Однак, у цьому випадку ефективність залежить від багатьох факторів: концентрації розчинів, швидкості проростання, схожості, зростання та розвитку рослин. У середньому (для злаків) обробка насіння водними розчинами ОЕДФ збільшує врожайність на 10-15% за рахунок формування більшого колосу.

 

Полив ґрунту розчином ОЕДФ

Как часто поливать капусту в открытом грунте, фотоЗ метою перекладу нерозчинних мікроелементів ґрунту у доступні для рослин форми використовують полив ґрунту водними розчинами ОЕДФ. Для цього розчиняють кристали ОЕДФ у воді із розрахунку 4-8 г/л. Слід зазначити, що ОЕДФ є багатим джерелом фосфору. Зміст фосфору молекулі ОЭДФ у перерахунку на P2O5 становить 67%.

ОЕДФ кислота також знайшла широке застосування в сільському господарстві для боротьби з хворобами рослин.

З точки зору біології та агрохімії ОЕДФ має найбільші переваги серед усіх наявних комплексонатів:

- за своєю структурою найбільш близька до природних комплексонатів на основі поліфосфатів, що мають основний фрагмент – Р-О-Р-, а ОЕДФ має фрагмент – Р-С-Р-;

- під дією світла ОЕДФ розкладається на листі рослин до ацетатів та фосфатів. Останні використовуються як харчування;

- ОЕДФ є також регулятором росту, має антимікробні та антивірусні властивості;

- діапазон роботи комплексонатів на основі ОЕДФК повністю перекриває величини pH всіх ґрунтів та поживних розчинів та відповідає pH=4-11.

 

Чому варто придбати ОЕДФ саме від ТМ “Клебріг”?

 • Висока якість продукції.
 • Можливість вибору фасування залежно від потреб. В каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
 • Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
 • Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
 • Маркування товару та надійність упаковки.
 • Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по понеділках, середах та п'ятницях Укрпоштою.

 • Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобів
  Танін. Харчова добавка Е 181
 • Диметилсульфоксид (ДМСО)
  Диметилсульфоксид (ДМСО)
  ДМСО - апротонний полярний розчинник з низькою токсичністю, його можна знайти у будь-якій хімічній, біологічній та фармакологічній лабораторії
  Диметилсульфоксид (ДМСО)

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner