Один з головних компонентів при виготовленні мила – Стеаринова кислота
Стеаринова кислота - найпоширеніша в природі жирна кислота, продукт органічного походження. Тверда речовина – білі кульки зі слабким запахом. Її синтез відбувається всередині живих організмів, а всім відомі ліпіди складаються практично зі стеаринової кислоти. Стеарин, як окрема речовина, вперше була виділена зі свинячого жиру ще на початку ХІХ століття. У чистому вигляді - лусочки-кристали, нерозчинні у воді, з температурою плавлення 70 градусів. Стеарин та його кислоти знайшли дуже широке застосування у господарській діяльності та промисловості.
В даний час стеаринову кислоту одержують завдяки спеціальному лабораторному обладнанню декількома способами:
- шляхом гідрування олеїнової кислоти;
- окисленням, сполуками марганцю насичених вуглеводнів.
Застосування Стеаринової кислоти ТМ "Клебріг"
Миловаріння
Перша асоціація, що виникає зі слова «стеарин» — це мило. З точки зору виробників ця речовина є майже ідеальним засобом коригування рН-середовища. Шляхом з'єднання стеаринової кислоти та солей натрію виходить стеарат натрію - один із головних компонентів мила.
Стеаринова кислота відповідає за твердість мила та стабільну піну. У поєднанні з гліцерином є гліцерид, який міститься переважно в тваринному салі (свинячий, баранячий і яловичий жир), трохи менше в пальмовому маслі, маслі манго, ши та какао. Результатом взаємодії лугу та стеаринової кислоти є сіль під назвою стеарат (натрію або калію відповідно). Стеарат перешкоджає зайвому спінюванню в харчовій промисловості, використовується як миючий засіб. У миловарінні іноді практикується додавання в мило безпосередньо стеаринової кислоти в дозуванні не більше 15% до загальної маси.
При введенні кислот в мило з нуля необхідно додатково додавати невелику кількість лугу для їх нейтралізації. Розрахунок додаткового лугу: на 1 г стеаринової кислоти 0,21 г NaOH або 0,19 г для КОН.
Виробництво свічок
На стеаринові свічки припадає невелика частина у свічковому виробництві, але вони мають список незаперечних переваг:
- характеризуються зменшеною кількістю сажі;
- краще зберігають форму за значних температур;
- горять, не виділяючи запаху;
- ідеальний варіант для людей, які схильні до алергій або страждають від астми.
Стеаринові свічки відомі з давніх-давен, проте сьогодні практично не виробляються. Натомість стеарин додають у популярний свічковий матеріал – парафін. Це сприяє сильному стиску при охолодженні свічки та її легкому витягу з форми. Крім того, стеарин дозволяє свічці не опливати і довше горіти. При виготовленні в домашніх умовах стеарин, як правило, додається до парафіну у співвідношенні 1:4.
Флюс-пасти для паяння
Дуже зручні у роботі флюси-пасти. Вони не розтікаються по поверхні виробу та зручні у зберіганні. Основний компонент флюс-пасти - каніфоль або хлористий цинк (залежно від необхідної активності), а загусник - вазелін. Високоактивну флюс-пасту можна приготувати з наступних компонентів:
- каніфоль - 100 г;
- олеїнова кислота - 45 г;
- стеаринова кислота - 30 г;
- пальмітинова кислота - 25 г.
Переваги використання Стеаринової кислоти
Виробники гуми, шин і покришок для різноманітного транспорту застосовують стеаринову кислоту для прискорення процесу вулканізації, як дисперсійне середовище для наповнювачів гумових сумішей, а також як пластифікатор. Якщо ж її на ранній стадії виготовлення ввести прямо в каучук, то поліпшується розподіл по масі компонентів, що додаються, а оброблюваність гумових сумішей поліпшується. При цьому знижується так нелюбима виготовлювачами гуми клейкість складу.
Через здатність «змащувати», пом'якшувати та диспергувати стеаринову кислоту, можна зустріти на обробці шкіри та текстилю (пом'якшувач), на поліруванні металу (мастило), як компонент паст, емульсій та стабілізаторів (поліпшення розподілу інгредієнтів, спрощення обробки суміші). Виробництво кабелю теж не обходиться без стеаринової кислоти, використовуючи її як пластифікатор і стабілізатор ПХВ-ізоляції.
Ще одна корисна властивість стеаринової кислоти – здатність загустити рідку суміш. Цим користуються при виготовленні миючих засобів та кремів, мастил та лаків, фарб та мазей. Виробники гіпсу або цементу знають, щоб уникнути появи непотрібних грудок у готовій продукції, треба додати трохи стеаринової кислоти.
Чому варто придбати Стеаринову кислоту саме від ТМ “Клебріг”?
- Висока якість продукції.
- Можливість вибору фасування залежно від потреб. В каталозі нашого сайту за посиланням ви можете придбати зручний для вас варіант.
- Гнучка система цін: що більше одиниць придбаного товару, то нижча ціна товару. До того ж, більшість позицій діють спеціальні акційні пропозиції.
- Наявність сертифіката, де можна переглянути всі необхідні дані про продукт.
- Маркування товару та надійність упаковки.
- Можливість відправлення в день замовлення Новою поштою та по понеділках, середах та п'ятницях Укрпоштою.
- Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінникВживання інулін сприяє зниженню рівня глюкози, холестерину й тригліцеридів у крові, зв’язує шкідливі речовини, сприяє відновленню ушкодженої стінки судин, поліпшує кровопостачання, нормалізує обмін речовин. Як пребіотик позитивно впливає на біфідобактеріальну мікрофлору ШКТ, підтримуючи життєдіяльність біфідофлори, він перешкоджає розмноженню сальмонел і колібактерій. Виявляє імуномодулювальну, протипухлинну та протизапальну активність.Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінник
- Амоній тіоціанат. Застосування в аналізіАмоній тіоціанат – це безбарвна кристалічна речовина, яка широко використовується в хімічному аналізі, органічному синтезі та інших галузях.Амоній тіоціанат. Застосування в аналізі