Амоній фосфорнокислий для хліба та пива. Амоній фосфорнокислий - універсальне добриво.
Коротка довідка:
Порошкоподібна речовина з дрібними безбарвними кристаликами з аміачним запахом. Випускається у вигляді порошку або гранул. Колір продукту залежить від чистоти речовини, може бути білим, сіруватим та жовтуватим. Легко розчиняється у воді, не розчинний у спиртах та ацетоні. У нормальних умовах повільно виділяє аміак, поступово перетворюється на амоній однозаміщений фосфат. Розкладається під час нагрівання. Не горить, не вибухає. Не сумісний із сильними окислювачами, кислотами та лугами.
Галузі використання:
-
Добрива:
Діаммофос — універсальне, екологічне та фінансово вигідне добриво, що містить оптимальні пропорції азоту і фосфору. Не злежується, не розсипається в пил. Не містить нітратів та хлоридів, які можуть накопичуватися у плодах та погіршувати їх смак та якість. Витрачається економно, не вимагає частих підживлень, стійкий до вимивання в дощову погоду, тому підходить для застосування на великих площах, наприклад, для вирощування картоплі, буряків, томатів, моркви, капусти, рису, винограду. Підвищує стійкість рослин до хвороб, шкідників та несприятливих зовнішніх факторів, збільшує врожай, його якість та термін зберігання. Підходить для внесення у будь-яку пору року, у будь-які ґрунти та під будь-які культури, у тому числі для дерев, злаків та квітів; може використовуватися разом з органічними добривами. Ідеально підходить для кислих ґрунтів, зменшує їх кислотність. Може застосовуватись як масово, так і на невеликих городах.
Рекомендації по використанню:
Інструкція із застосування вказує, що добриво діамофоску може використовуватися в сухому вигляді та як розчин. Навесні рекомендується перекопати ґрунт разом із добривом. Восени немає значення, у якій формі використовувати препарат. Під час вегетаційного періоду застосовують полив розчином.
Добриво вносять лише після гарного поливу. Завдяки зволоженню ґрунту корисні речовини рівномірно розподіляються у ґрунті. Дозування підбирають з урахуванням інструкції від виробника та потреб культури. Гранули використовують до висаджування розсади або після збирання врожаю.
Розчин готують за інструкцією. Застосування добрива діамофоска у рідкому вигляді потребує правильного вибору часу. Краще проводити роботи у похмурий день, увечері та вранці. Важливо вберегти листя від попадання на них прямих сонячних променів, здатних спровокувати опік.
Дозування для різних культур:
Баклажани, та огірки потребують діамофоску як додаткового підживлення. Вона зміцнить коріння, підвищить імунітет. Вноситься під перекопування (50 і 30 г на 1 кв. м відкритого ґрунту та теплиці відповідно) або розчином у вигляді поливу. Для поливу беруть 500 г коров'яка, що перепрів, і 10 г діамофоски, 10 л води. Поливають двічі за сезон під корінь.
Для підживлення картоплі вносять 20 г добрива на 1 кв. м під перекопування.
Капустяні не люблять хлор. Добриво діамофоска прискорить формування зав'язей качанів і відлякає слимаків. Добриво використовують у дозуванні 25 г на 1 кв. м. При посадці розсади у кожну лунку додають 5 г препарату.
Для підживлення полуниці, плодових чагарників, дерев, а також багаторічних культур застосовують метод загортання добрива при розпушуванні. Беруть до 15 г препарату на 1 кв. м ґрунту під полуниці, 20 г - для трирічних чагарників та кісточкових дерев, 30 г для груші та яблуні. Як підживлення використовують розчин з 15 г діамонійфосфату та 10 л води.
Добриво діамофоску підійде всім декоративним насадженням, включаючи квіти. Для поливу змішують з водою у пропорції 1 г на 1 л.
Використання діамофосу позитивно впливає врожайність томатів. Так, азот живить, сприяє стрімкому зростанню, фосфор сприяє розвитку потужної кореневої системи, відповідає за доставку поживних речовин. Під помідори рекомендується вносити діамофос у відкритому ґрунті навесні перед перекопуванням - 25 г на кв. м, у закритому (теплиці) – 55 г на кв. м; безпосередньо в лунки при висадці рослин: 4 г на метр (відкритий ґрунт), 6 г на метр (закритий ґрунт).
Суниця садова. Ця культура потребує великої кількості поживних речовин для утворення високого врожаю. Діаммофос добре підходить для підживлення суниці завдяки наявності основних макроелементів, необхідних культурі для нормального росту і плодоношення. Під суницю садову рекомендується вносити діамофос у наступних дозах: 5-6 г на 1 м довжини рядка (в борозенки, прокреслені паралельно лінії посадки кущів) або в розведеному вигляді і врозкид - до 20 г на кв. м.
Газонна трава вимагає постійного мінерального підживлення для нарощування соковитої зеленої маси, особливо після зимового періоду та сезонних стрижок. Підживлення газону проводять у кілька етапів. Навесні краще розсипати аміачну селітру з нормою 3,5 кг на сотку з наступним поливом, а влітку діамофос з нормою 4 кг на сотку. Восени також краще використовувати діамонійфосфат, але з меншою нормою 2,5 кг на сотку. Застосування добрива допоможе газону підготуватися до періоду спокою та краще перенести зимові холоди.
Запобіжні заходи!
Усі препарати агрохімії вимагають суворого дотримання умов зберігання та застосування. Незважаючи на те, що Діамонійфосфат вважається безпечною для живих організмів, обов'язково потрібно захистити слизові та використовувати спецодяг для роботи з добривом. При попаданні в органи дихання та рота потрібно промити слизові чистою водою. Для запобігання інтоксикації п'ють 2 л води, викликають блювання, приймають сорбенти та за потребою звертаються до лікаря.
Зберігати Діамонійфосфат потрібно в приміщенні, що провітрюється, при нормальній вологості і температурі не менше 25 градусів.
-
Харчова промисловість:
Харчова добавка E342 (ортофосфати амонію) — відноситься до регуляторів кислотності, покращувачів борошна та хліба, антиокислювачів та антиоксидантів синтетичного походження, використовується в технологічних цілях у процесі виробництва харчових продуктів.
Максимально допустима добова доза споживання харчової добавки становить 70 мг/кг маси тіла людини. Відповідно до міжнародних санітарно-гігієнічних правил харчовий антиоксидант E-342 дозволено використовувати в процесі виготовлення продовольчої групи товарів у більшості країн світу. Фосфати амонію застосовують у виробництві: молочних продуктів, хлібобулочних та макаронних виробів, сухих порошкових сумішей, продуктів з м'яса та риби, напоїв, біологічно активних добавок та ін.. Основне призначення Фосфатів амонію — регулювати рівень кислотності в їжі та покращувати властивості борошна, а також E-342 Ортофосфати амонію використовують як розпушувач, регулятор або стабілізатор фарбування готової продукції продовольчого призначення. Застосовується при приготуванні рідких дріжджів та житніх заквасок як джерело мінерального живлення.
Діамонійфосфат застосовується як стимулятор солодорощєнія спільно з молочною кислотою. Обидва використовуються у вигляді водних розчинів.
Витрата на 1 т зерна: молочної кислоти – 1,5 л; діамоній-фосфату – 0,9 кг. Обробка ведеться у наступній послідовності. Через 5-6 год після початку обертання зерно обприскують розчином молочної кислоти, а через 26-28 год від початку обертання — розчином діамонійфосфату.
Застосовується у виробництві спирту: оскільки фосфору, що міститься в мелясі, а нерідко і азоту, недостатньо для нормальної життєдіяльності дріжджів, в мелясу додають діамонійфосфат як джерело того й іншого. Ортофосфат амонію 2-заміщений згідно з ГОСТ 8515-75 «Діам-монійфосфат. Технічні умови» внесено до переліку сировини до ГОСТ 171-81 «Дріжджі хлібопекарські пресовані. Технічні умови», ГОСТ 28616-90 «Вина плодова. Загальні технічні умови.
-
Інші галузі виробництва:
У виробництві антипіренів для деревини, паперу, тканин. Як мінеральна кормова добавка, а також при пайці олова, бронзи, міді, цинку. Використовується як п'єзо- та сегнетоелектрик у техніці. Використовується як протипожежне просочення для тканин, деревини, фанери, паперу, строп та інших дерев'яних елементів при будівництві будівель. Входить до складу наповнювачів для порошкових вогнегасників. У текстильпромі для антисептичної обробки тканих та нетканих матеріалів. У фармацевтиці, хімпромі, медицині, військовій справі. Під час виготовлення кераміки, скла, емалей. Добавка до деяких видів сигарет. При виробництві друкованих форм для друкарень; ракетні двигуни (ізоляція); флуоресцентних ламп та радіоламп; при паянні міді, цинку, олова, бронзи. Для дезінфекції стічних вод.
Якщо вас зацікавили способи застосування Амонія фосфорнокислого, рекомендуємо перейти за посиланням та ознайомитись з Амонієм фосфорнокислим двозаміщеним ТМ "Клебріг"
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181