Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
9380 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Альгінат натрію - харчова добавка. Альгінат натрію в масках для лиця. E401 в молекулярній кухні.

Альгінат натрію - харчова добавка. Альгінат натрію в масках для лиця. E401 в молекулярній кухні.

Альгінат натрію, також відомий як альгін, є вуглеводним продуктом морських водоростей Macrocystis pyrifera. Альгінат натрію використовується у вигляді гелю у фармацевтичних препаратах. Альгінат натрію (E401) видобувається з бурих морських водоростей. Він також використовується як стабілізатор, загусник і емульгатор для харчових продуктів, таких як морозиво, йогурт, вершки та сир. Виконує роль загущувача й емульгатора для салатів, пудингів, варення, томатного соку, консервованих продуктів. Це засіб для гідратації локшини, хліба, охолоджених і заморожених продуктів. Це холодний гелеутворювач, який не потребує тепла для гелеутворення. Найчастіше він використовується з лактатом або хлоридом кальцію в процесі сферифікації.

 

Основні галузі використання:

Альгінат натрію — стабілізатор та загусник, що широко застосовується в різноманітних галузях. Найбільшими по споживанню Е401 є харчова, медична та косметична галузі. 

Медицина

Альгінати важливі для медичної практики, оскільки мають властивість запобігати розвитку багатьох захворювань — онкологічних, серцево-судинних, ниркових, шлунково-кишкових, здатні зміцнювати імунну систему.

Імуностимулююча дія альгінатів пов'язана з активізацією фагоцитозу (що підвищує противірусні та протимікробні реакції), з адсорбцією надлишкової кількості імунних комплексів у крові (тим самим запобігає розвитку запальних та алергічних реакцій). Альгінати підвищують бар'єрну функцію шкіри та слизової оболонки дихальних шляхів та шлунково-кишкового тракту по відношенню до патогенної дії мікроорганізмів за рахунок стимулювання синтезу антитіл (імуноглобулінів А) місцевого специфічного захисту. Стимулюючи фагоцитоз, вони мають і протипухлинний ефект. Солі альгінової кислоти є сорбентами холестерину та жирних кислот, тим самим усуваючи основні можливі причини розвитку атеросклерозу. Альгінати здатні пов'язувати та виводити з організму іони важких металів, забезпечуючи протирадіаційний ефект. Також вони входять до складу препаратів для лікування виразкових захворювань шлунково-кишкового тракту, оскільки здатні зупиняти кровотечі, мають антацидні властивості, стимулюють загоєння виразкових уражень. Для лікування ран різного походження, опіків, трофічних виразок випускаються пов'язки з альгінатним покриттям. Такі пов'язки мають дренуючими властивостями, прискорюють очищення рани, захищають рану від проникнення інфекції та від травмування, сприяють сприятливому перебігу ранового процесу та загоєнню.

 

Використовується для профілактики:
- Захворювань шлунково-кишкового тракту (виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриту, гастродуоденіту), знімає печію
- Захворювань печінки та жовчовивідних шляхів
- Захворювань нирок, сечового міхура
- Наслідків променевої та хімієтерапія
- Наслідків перебування в зоні підвищеної радіації (лейкопенія, анемія, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гастрит)
- Виводить з організму шлаки, солі важких металів, радіонукліди і як результат – оздоровлення тканин організму.
- Профілактика захворювань та загальне оздоровлення систем організму.
 

Косметологія

Харчова добавка Е-401 використовується для виробництва шампунів, гелів душу та дезодорантів. На основі складу полімеру були створені альгінатні маски, що мають омолоджуючий ефект. Альгінова кислота насичує шкіру різними мікроелементами, оздоровлює її, знімає втому та набряки, а також стимулює кровообіг.

Косметичні властивості:
Основна перевага альгінатних масок у тому, що вони можуть використовуватися для будь-якого типу шкіри: вони будуть корисними та ефективними для нормальної, комбінованої, сухої, жирної шкіри.
Альгінатні маски можна застосовувати для догляду за віковою шкірою – це ще одна їх незаперечна перевага. У поєднанні з грамотним домашнім доглядом та іншими професійними процедурами альгінатні маски запобігають появі ранніх зморшок, розгладжують шкіру, підтримують її тонус. У лікуванні проблемної шкіри альгінатні маски незамінні.

Косметичний ефект від застосування альгінатної маски:
- Підвищується еластичність шкіри, стає більш гладкою та пружною
- Досягається природний ліфтинг
- Коректується овал обличчя та тіла
- Звужуються пори, регулюється жирність шкіри
- Знімається запалення при висипі вугрів
- Знімається набряклість
- Розгладжуються дрібні та середні зморшки
- Знімає сліди втоми, вирівнює та освіжає колір шкіри
- Поліпшується загальний стан шкіри
- Підходить для всіх типів шкіри
- Зволожує шкіру
- Покращує кровообіг
- Охолоджує та освіжає шкіру
- Має ліфтинговий ефект
- Має протизапальну дію
- Збільшує надходження кисню
- Сприяє розсмоктуванню застійних плям від прищів та вугрів
- Надає дренажну дію (покращує відтік крові та лімфи)
- Покращує колір обличчя
- Служить гарною профілактикою передчасного старіння шкіри

 

Рецепт для Альгінатних масок

Рецепт сухої маски — альгінат 25-30% + діатомова земля 70-75% + сульфат кальцію (пластифікатор) 1-2% (можна спробувати замінити розчином хлориду кальцію) + активні добавки 

Маска для обличчя

Розвести 2 г сухої маски на 50–70 мл води. Залишити набухати протягом 30-40 хв (усі грудочки повинні розчинитись). Перед нанесенням одержану гелеподібну суміш необхідно перемішати. Готову альгінатну маску нанести товстим шаром на обличчя, шию та зону декольте. Через 15-20 хвилин змити маску за допомогою води та косметичної серветки.

 

 

 

Маска для тіла

Розвести 10-15г сухої маски на 250 мл води. Отриманий гель нанести на тіло під плівку на 40 хв. Залишки гелю зняти вологим рушником.

 

 

Додаткові біологічні компоненти (активні добавки), що можна додавати в маску:

  • Ефірні олії
  • Екстракт цілющих рослин
  • Колаген
  • Протизапальні речовини

 

Харчова промисловість

Альгінат натрію зарекомендував себе як загусник при виробництві альгінатної ікри, виробів з желе, соусах і заливках, використовується як вологоутримувач у хлібі та хлібобулочних виробах. Застосовується альгінат також у сфері дитячого харчування (пюре, муси, соуси) та продуктів для веганської дієти. Альгінат натрію активно використовується у молекулярній кухні. Він виступає як загусник при взаємодії з водою, а також має желеутворюючу властивість. Часто альгінат використовують для освітлення та замутнення напоїв. Завдяки стабілізації та загущенню стабілізаторів їх рекомендовано використовувати як соуси, а також топпінги для морозива. Полисахарид є відмінним стабілізатором і не розшаровує емульсії типу води та олії, як у майонезі та інших соусах. Якщо говорити про використання альгінатів у напоях, то варто відзначити їхню здатність до утворення в'язкості та нейтрального смаку. Ця властивість дуже ефективна при використанні у фруктових начинках.
Харчову добавку Е-401 використовують також у молочних, м'ясних та рибних продуктах.

Дозування становить від 2 до 10г
Альгінат натрію значно покращує зовнішній вигляд ковбасних та фаршових виробів. Дозування становить від 0,3 до 1%. Ніжний смак, стабільність та в'язкість гарантовані при невеликому введенні полімеру у збиті вершки.

Вплив на організм альгінату натрію є повністю безпечним. Але фахівці рекомендують дотримуватися певної обережності та помірності, оскільки альгінати заважають засвоювати людському організму кальцій, магній, залізо та інші важливі корисні речовини та мікроелементи. Допустима доза альгінату на добу становить до 50 мг/кг від ваги тіла. Практично у всіх країнах ця добавка дозволена.

Застосування для хлібобулочних виробів.

Для лікувального харчування в хліб іноді додають альгінат натрію, оскільки цей полісахарид прискорює виведення з організму радіонуклідів та іони важких металів.
Дозування становить від 0,3 до 2%. Альгінат замочують у воді та тримають до утворення колоїдів. У змішувальну машину для тіста додають всі потрібні компоненти для хліба, а потім вводять отриманий розчин загусника. Тісто має бродити близько 3 годин. Потім його поміщають у форми та випікають. За результатами досліджень доведено, що такий хліб має низку функціональних властивостей. Крім профілактичних медичних цілей, хліб із альгінатом натрію довів свою стабільність та технологічність.

 

Використання в молекулярній кухні

Молекулярна кухня існує вже кілька десятиліть і фактично є наукою, що вивчає фізичні і хімічні зміни, які відбуваються з різними інгредієнтами під час приготування їжі. Це сучасний стиль приготування їжі, у якому використовуються багато які технічні нововведення з наукових дисциплін.

Молекулярна кухня — це місце, де наука зустрічається з їжею і мистецтвом, головним чином тому, що молекулярні страви здатні здивувати будь-кого.

Альгинат натрия переважно використовується для створення гелевої форми та текстури, найпопулярнішими є техніки створення ікри, сфер та гелевих полосок (паста)

 

Рецепт М'ятних сфер (м'ятної ікри)

Інгредієнти:

  • альгінат натрію, 3,5 г

  • ментоловий сироп, 80 г

  • вода, 300 г

для ванни:

  • лактат кальцію, 10 г

  • вода дистильована, 1000 г

Приготування:

  1. Для початку нам необхідно підготувати ванну, в якій ми будемо виготовляти м'ятні сфери
  2. Лактат кальцію розчиняємо у дистильованій воді
  3. Пробиваємо все блендером до однорідного стану
  4. Тепер у воді перемішуємо альгінат натрію та ментоловий сироп, якщо з'явилися бульбашки повітря, можна скористатися дуже дрібним ситом
  5. Тепер нам потрібен шприц, за допомогою якого ми капатимемо ментолову суміш у ванну з лактатом
  6. Чекаємо 1 хвилину, щоб сфери стали твердими, однак майте на увазі, що часу може знадобитися більше – обов'язково перевірте на одній личинці
  7. За допомогою шумівки акуратно дістаньте сфери, що вийшли, і промийте в теплій воді
  8. Готову м'ятну ікру потрібно подавати відразу, майте це на увазі

 

Яєчня з альгінатом

Інгредієнти:

  • вершки, 200 г
  • консервовані персики, 200 г
  • лактат кальцію, 4 г
  • альгінат натрію, 1,5 г
  • каппа-карагенан, 3,5 г
  • базилік
  • вода, 30 мл
  • апельсини
  • лимонна цедра

Приготування:

  1. персики змішуємо з лактатом кальцію
  2. пюруємо за допомогою блендера
  3. альгінат натрію розводимо у воді, пробиваємо блендером
  4. вершки виливаємо в сотейник, нагріваємо на плиті
  5. додаємо до вершків карагенан і лимонну цедру, мішаємо венчіком
  6. нам необхідно нагріти суміш до 80 градусів, не більше
  7. за допомогою чайної ложки беремо персикове пюре і швидким рухом кладемо його в ємність з альгінатом
  8. отриману сферу дістаємо за хвилину і обмиваємо його у теплій воді
  9. вершкову масу викладаємо на тарілку, імітуючи білок
  10. зверху викладаємо "жовток" із персика
  11. прикрашаємо базиліком

Якщо вас зацікавили способи використання альгінату натрія рекомендуємо ознайомитися з даною позицією на сайті "ТМ Клебріг"

 

    

Міри застереження! 
Широке використання альгінатів обумовлено їхньою хорошою нешкідливістю. Застосування в медицині нині значно зросла.
Клінічне застосування підтвердило повну їх нетоксичність та відсутність побічних ефектів, що дозволило широко використовувати у педіатричній практиці, для лікування цілого ряду захворювань.
Алергікам слід бути обережними, у разі індивідуальної непереносимості компонентів водоростей, від використання альгінатних масок краще відмовитися.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner