Парафін. Окопна свічка в домашніх умовах.
Парафін — нафтопродукт, суміш алканових вуглеводнів переважно нормальної будови з числом атомів вуглецю від 20 до 35 (9 до 40). У парафіні присутні також ізопарафінові, циклопарафінові (нафтенові) і нафтено-ароматичні вуглеводні.
Товарні парафіни проходять попередню обробку адсорбентами та очищуються іншими методами. Через хімічну нейтральність парафіни широко застосовують в харчовій промисловості, в медицині, косметиці а також в електротехнічній галузі як ізоляційний матеріал.
Парафін має вигляд твердої воскоподібної маси при зниженні температури нижче температури початку кристалізації парафіну (15–60 °С), що ускладнює роботу експлуатаційного обладнання, а при випаданні в продуктивних пластах різко погіршує їх фільтраційну характеристику. Парафін — це біла маса густиною 907—915 кг/м3 при 15 °С, з температурою топлення 40 — 60 °С; з вмістом нафти іноді до 13–14 % і більше, питомою теплотою плавлення парафіну (C25H52) 47,8-52,6(кал/г) або 200—220(кДж/кг).
Сфера застосування:
Виготовлення свічок
Парафін відмінно підходить для створення індивідуальних ароматичних свічок, оскільки він безбарвний та без запаху. Парафінові свічки також горять яскравіше, ніж інші види свічок.
Гідроізоляція
Парафін водостійкий. Покриття парафіном можна застосовувати для різних виробів, щоб зробити їх водонепроникними, можна виготовити, водонепроникні сірники, дерево та усунути просочення ємностей.
Щоб виготовити власні водонепроникні сірники, опустіть сірчану головку в розтоплений парафін, потім витягніть і швидко охолодіть, щоб віск затвердів.
Кольорові олівці
Парафіновий віск є основним інгредієнтом в олівцях, що надає їм воскову текстуру. Віск, змішаний із кольоровими пігментами, розливають у форму для формування олівця.
Редуктор тертя
Оскільки парафін має мастильні властивості, він застосовується до різних продуктів для зменшення тертя. Сноубордисти, скейтбордисти та серфери застосовують парафіновий віск у нижній частині дошки, щоб допомогти їм легше ковзати.
Покриття
Парафіновий віск додають до багатьох продуктів. Цукерки та плоди покривають парафіном, щоб надати продукту блискучу оброблену поверхню. Парафін також використовується для покриття фруктів та овочів для продовження терміну зберігання шляхом утримання вологи.
Як зробити окопну свічку в домашніх умовах
1 окопна свічка = 3 години тепла. Важливо розуміти, що горітиме уся площа окопної свічки.
Що потрібно для окопної свічки: консервна банка (наприклад, з-під котячого корму, не більше 5-6 см у глибину та висоту), картон від коробок, парафін - 300г
1. Беремо картон та нарізаємо смужками, ширина яких дорівнює висоті банки;
2. Туго скручуємо картон та вставляємо у банку (Не беріть завеликі банки, вони повністю не вигорають до кінця);
3. Робимо ґніт з картону і вставляємо всередину;
4. Рівномірно заливаємо розтопленим парафіном.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181