Продавець Клебріг - Гіпермаркет хімічної продукції розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
9665 відгуків
Клебріг - Гіпермаркет хімічної продукції
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Консервант для виробництва сирів та м'ясних виробів. Калієва селітра для засолювання риби та м'яса

Консервант для виробництва сирів та м'ясних виробів. Калієва селітра для засолювання риби та м'яса

Калієва селітра харчова (Нітрат Калію) - неорганічна речовина, сіль калію та азотної кислоти. Назва походить від поташу, з якого раніше отримували калієву селітру. Альтернативні види сировини включали золу і суміш вапняку з гноєм. У природі утворюється з органічних речовин при їх розкладанні нітрифікуючими бактеріями, а також у вигляді мінералу нітрокаліта. У промисловості нітрат отримують реакцією обміну при взаємодії хлориду калію з нітратом натрію. Добре розчиняється у воді, середньо розчиняється в гліцерині та аміаці, не розчиняється в спиртах та ефірах. Для живих організмів практично нетоксична. Смак солоний, у роті дає відчуття холоду.

Застосування Калієвої селітри ТМ "Клебріг"
Додавання речовини дозволяє:

- зберігати привабливий відтінок м'ясних виробів;

- якісно поліпшити смак продукту;

- забезпечити стійкий колір виробу;

- продовжити термін придатності, завдяки посиленим антибактеріальним якостям;

- зберегти оброблені вироби від нальоту і слизоутворення.

 
Рекомендації щодо вмісту добавки Е252 за нормами: у вареній ковбасі та іншої м'ясної продукції

  •     не більш як 250 мг/кг;
  •     в сирах — до 50 мг/кг. В процесі виготовлення сирів калію нітрат також впливає на певні види бактерій. Так сирний продукт зберігається від спучування і розтріскування. Нітрат калію ТМ "Клебріг" додають у молоко у частці 0,01-0,02%. Більш високий вміст не рекомендується, оскільки  може вплинути на колір сирів.
Існує обмеження на споживання харчової калієвої селітри - 0,5 г/кг (5 мг/кг ваги тіла). Не використовується у виробництві дитячого харчування. Не рекомендується вживати продукти з вмістом Е252 кожен день.

 
Калієва селітра ТМ "Клебріг" для засолювання свинини, яловичини та телятини.

Пропорція для 5 кг м'яса:

Засолодка м'яса в домашніх умовах: рецепти

  1.    У 2,5 літри води додати 1 чайну ложку меленого перцю, 2 чайні ложки майорану, 2 лаврових листа, 5 зерен запашного перцю, 12 зерен ялівцю, кілька штук гвоздики, щіпку коріандру та кмину (можна також використати готову суміш трав для засолювання). Приправи кип'ятити у воді протягом 10 хвилин.
  2.     В охолоджений маринад додати 10 г нітрату калію, 20-40 г солі, чайну ложку цукру, ретельно перемішати.
  3.     Наколюючи м'ясо шприцом з голкою товщиною 1 мм, ввести приблизно 100 мл маринаду через регулярні проміжки всередину шматка.
  4.     М'ясо щільно укласти в чавунну або емальовану каструлю і залити рештою частиною маринаду (м'ясо повинно бути повністю прикрите).
  5.     Засолювання триває близько тижня при температурі 4-8ºC, повертаючи м'ясо через кожні два-три дні. Засолене м'ясо можна варити, коптити, запікати або смажити на грилі.

Співвідношення речовини: 20г на 10кг м'яса.

На першій стадії засолювання, після додавання селітри, солі і спецій, нітрат-іони з селітри під дією природних ферментів, що містяться в м'ясі, редукуються до нітритів.
На другому етапі іони нітриту реагують з міоглобіном, білком, відповідальним за рожевий (але нестійкий) колір м'яса. Продуктом реакції є нітрозогемоглобін зі стійким рожевим кольором, навіть при більш високих температурах.
Для того, щоб ваші м'ясні вироби мали гарний, привабливий колір - Ви можете використовувати Нітріт натрію. Це поширений барвник, який надає приємного рожевого відтінку.
 
Використання рибної продукції
Посол риби в домашніх умовах різного розміру: смачні рецепти Засолювання ікри лососевих

Вийняту з риби ікру засолюють, попередньо звільнивши її від плівок. При посолі на 1кг ікри кладуть 85г солі. Для збереження червоного кольору ікри додається ще й калійна селітра. Ікру щільно укладають у банки і зберігають у холодному приміщенні. Ікра буде готова через 2-3 місяці. Добре законсервована ікра має цегляно-червоний колір і приємний солоний смак.

Засолювання дрібної риби

Рибу миємо в холодній воді, даємо стекти зайвій рідині. Пересипаємо тушки сіллю (вона повинна прилипати до риби) і швидко перекладаємо їх в емальований посуд, одночасно пересипаючи спеціями. Зверху кладемо гніт і чекаємо закінчення засолу протягом 1-3 днів. Після цього перекладаємо в тару для зберігання. Якщо риба виявилася занадто просоленої, то перед вживанням її рекомендується вимочити.

 
Застосування у виготовленні сиру Гауда

Додається в сировиробник (спеціальне промислове обладнання) калієва селітра в рідкому вигляді, дотримуючись рекомендацій:
30мл на кожні 100л молока. Селітра необхідна для усунення небажаної та хвороботворної мікрофлори у сирі в період дозрівання. У сирі нітрити повинні перебувати в межах від 0,02 до 0,08, середні дані від 0,1 до 0,3, нітрати – від 0,6 до 4,5 мг/кг. Це зовсім незначно кількість тому вони не впливають на сир.

 

       

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner