Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
8685 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Відмінність гашеного вапна від негашеного. Як погасити вапно для побілки?

Відмінність гашеного вапна від негашеного. Як погасити вапно для побілки?

Головна відмінність гашеного вапна від негашеного – хімічна формула. Гашене вапно являє собою луг, гідроксид кальцію Ca (OH)2. Негашене вапно – оксид кальцію CaO (при змішуванні з водою воно разом з тим утворює гашене вапно, яка, своєю чергою, слабо взаємодіє з водою).

Оксид кальцію, негашене вапно — неорганічна бінарна сполука кальцію та оксигену складу CaO. В'язка мінеральна кристалічна тугоплавка речовина білого кольору. Температура плавлення 2585 С. Проявляє сильні основні властивості.


У техніці оксид кальцію називають звичайно негашеним, або паленим вапном. Остання назва походить від способу його одержання: прожарювання, або «випалювання» вапняку. Одержують шляхом випалювання вапняку, крейди та інших карбонатних порід. Процес ведуть при низьких температурах розкладання карбонату кальцію.
Негашене вапно має широкий спектр властивостей, що дозволяють застосовувати його в багатьох сферах діяльності. Різні види та сорти вапна використовуються для виготовлення різноманітних за типом і області застосування розчинів.

Негашене вапно його особливості
Негашене вапно – кристалічний матеріал, який має білий відтінок. Вона формується в процесі випалу таких субстанцій, як крейда, доломіт, вапняк та інших речовин, що мають кальцієво-магнієву структуру.

Вапняні матеріали міцні, стійкі до коливань температури, не тріскаються, мають протимікробні властивості. Крім того, негашене вапно відрізняється невисокою ціною в порівнянні із сумішами такого типу і дії, що є її безумовним гідністю.
Різновиди
За типом обробки речовини, яку обпалюють, виділяють наступні види вапна:
Комове вапно – випускається як суміш різних за розміром грудок. Цей матеріал не є в’язким.
Мелена – порошкоподібний продукт тонкого подрібнення комового вапна.
Вапно гідратне – високодисперсна субстанція, яка виходить в процесі гасіння звичайного комового негашеного вапна.
Вапняне тісто –  це тістоподібний продукт гасіння комового вапна, що складається в основному з Са(ОН) і механічно примішаної води.
Вапняне молоко - водний розчин Ca(OH)2, у якому в завислому стані знаходяться нерозчинені частинки CaO.

Сфери застосування:
Негашене вапно застосовується в багатьох сферах діяльності:

Сільське господарство. За допомогою вапна борються зі шкідливими комахами, знижують кислотність грунту, запобігають появі хвороботворних мікроорганізмів, підгодовують тварин, виконують обробку важкого грунту, білять дерева і обробляють рослини. Успішно застосовують негашене вапно і для городу.
Будівництво. За рахунок використання вапна прискорюється затвердіння цементу, його склад стає більш пластичним. Крім того, речовина присутня в матеріалах для термоізоляції і сухих сумішах, що використовуються в будівельних цілях.
Сфера металургії. Збагачення залізистих і поліметалічних руд.
Хімічно промислова галузь. Вапно використовують в галузях, що виготовляє парфумерію, лаки, фарби і лікарські препарати.
Варто зазначити, що застосування вапно знайшли навіть у виробництві паперу і текстилю, харчовому виробництві та медицині.

Як погасити вапно для побілки?
Необхідно підготувати ємність. Вона повинна бути добре вимита, без ржавчини. Воду необхідно застосовувати виключно холодну. У приготовлену чисту тару висипають вапняк і заливають водою.
На 1кг оксиду калію потрібно 1л рідини. Добавки вводять не завжди, але саме завдяки додатковим компонентам вдається отримати більш якісну побілку.
На цьому етапі необхідно дотримуватися граничної обережності. Суміш почне грітися, вирувати, бризкати.
Тому працювати спочатку потрібно в рукавичках і окулярах. Інакше гарячий розчин може обпекти шкіру і потрапити в очі. Реакція протікає більше півгодини. Чіпати склад, поки він повністю не «заспокоїться» не можна. Далі, його перемішують заздалегідь підготовленої дерев’яною паличкою.
Гашене вапно не використовується відразу. Його необхідно залишати настоюватися в прохолодному місці. Чим довше стоїть підготовчий розчин, тим кращими стають властивості адгезії.
Оптимальним часом витримки вважається від 5 до 10 годин.

Зазвичай достатньо кількох годин, щоб отримати досить хорошу побілку, яка в подальшому буде прекрасно лягати на поверхню стіни.
Білий колір - не єдиний можливий
Щоб вапняне покриття не стало жовтуватим, в нього додають звичайну синьку - метиленовий синій. Знадобиться 10-20г на літр. Побілена стеля стане білосніжною.
Але іноді виникає необхідність отримати вапняний розчин інших кольорів. Для цього використовують тільки ті пігменти, які стійкі до лужного середовища - мінеральні, але ні в якому разі не органічні.
Пігменти, які використовують для вапняних фарб:

 • охра (жовтий відтінок);
 • умбра (тютюновий);
 • сурик (помаранчевий);
 • мумія (червоно-коричневий);
 • окис хрому (зелений);
 • діоксид титану (білий);
 • литопон (білий);
 • ультрамарин (синій).

Для приготування використовують пігменти
Щоб приготувати вапняні фарби хорошої якості, Не рекомендується додавати пігмент в чистому вигляді - порошку. Його попередньо розводять водою до отримання пасти.
Потім пігментній пасті дають настоятися близько 24 годин. І тільки після цього барвник можна додавати в розчин.

Якщо під час гашення негашеного вапна СаО (2 мас. ч.) воду замінити на розчин NаОН (1 мас. ч.), то утвориться так зване натронне вапно. Воно є сумішшю Са(ОН)2 з NаОН і застосовується в лабораторіях для вбирання вуглекислого газу.

Гашене вапно

Де застосовується гашене вапно

Пушинка, або гідратне вапно - білий порошок з тонкою структурою, який отримують після реакції негашеного вапна з водою. Зазвичай це відбувається в заводських умовах, і покупцеві пропонують готовий продукт, який необхідно перед застосуванням розвести водою до потрібної консистенції.

Гашене вапно застоовують:
 • Садівництво. Побілка стовбурів дерев захищає їх від захворювань і шкідників.
 • Ремонтно-оздоблювальні роботи. Здатність вапняного розчину при взаємодії з кольором утворювати однорідний склад широко використовується при обробці стін зсередини і зовні. Перевага такої обробки в тому, що вона не тільки красива і стійка до зовнішніх впливів, але і додатково захищає стіни від грибка.
 • Захисна обробка деревини. Використання вапна допоможе захистити крокви, паркани та інші дерев'яні вироби від гниття. 
 • Пом'якшення і знезараження води
 • Дублення шкіри
 • Виробництво силікатного бетону
 • Додавання вапняного розчину поліпшить характеристики матеріалу.
 • Нейтралізація кислот.

Гашене та негашене вапно - відмінний матеріал, який завдяки своїм властивостям може використовуватися практично всюди. З його допомогою захищають дерева від хвороб, проводять обробку будівель всередині і зовні, знижують кислотність грунтів. Це далеко не повний список рішень, де може використовуватися недорогий і доступний матеріал.

Гіпсові розчини
     Що стосується цементних або цементно-вапняних гіпсових розчинів, то попереднє замочування гідратного вапна необхідно. Вапно, додане до розчину, робить його більш пластичним, що полегшує його нанесення, а також додатково сприяє отриманню більш міцної штукатурки. Крім того, він захищає його від набряку та відшарування від поверхні стіни.

Гашене та негашене вапно - відмінний матеріал, який завдяки своїм властивостям може використовуватися практично всюди. З його допомогою захищають дерева від хвороб, проводять обробку будівель всередині і зовні, знижують кислотність грунтів. Це далеко не повний список рішень, де може використовуватися недорогий і доступний матеріал.

 

         

 

 • Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобів
  Танін. Харчова добавка Е 181
 • Диметилсульфоксид (ДМСО)
  Диметилсульфоксид (ДМСО)
  ДМСО - апротонний полярний розчинник з низькою токсичністю, його можна знайти у будь-якій хімічній, біологічній та фармакологічній лабораторії
  Диметилсульфоксид (ДМСО)

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner