Силікагель вологопоглинач. Як просушити телефон після потрапляння до нього вологи.
Силікагель — висушений гель кремнієвої кислоти пористої будови з сильно розвиненою внутрішньою поверхнею. Це зерниста, склоподібна, пориста форма діоксиду кремнію, добута синтетичним шляхом із силікату натрію.
Широко застосовується в господарстві як осушувач, носій каталізаторів, розділювач сумішей в хроматографічному аналізі, сорбент платинових металів, розділювач ізотопів радіоактивних металів.
За масштабами застосування силікагель істотно перевершує активний оксид алюмінію і цеоліти. Хімічна інертність, висока термостійкість, легкість регулювання пористої структури — цей комплекс властивостей дає можливість приготування на основі силікагелю сорбентів, каталізаторів і носіїв з високою питомою поверхнею при оптимальній пористості структури.
З кожним роком силікагель застосовується все ширше в найрізноманітніших галузях народного господарства. Завдяки гідрофільним властивостям поверхні силікагелю його часто використовують для осушування повітря, вуглекислого газу, водню, кисню, азоту, хлору і інших промислових газів.
Поряд з водою силікагель добре сорбує пари багатьох органічних речовин. Цією його властивістю користуються для вловлювання (рекуперації) парів цінних органічних розчинників — бензину, бензолу, ефіру, ацетону тощо з повітря, бензолу з газових коксових печей і бензину з природних газів
Властивість силікагелю поглинати велику кількість речовин з рідкої фази використовують в промисловому очищенні різних олив, при знесірченні нафтових погонів і видаленні з нафти високополімерних смолистих речовин.
У фармацевтичній промисловості хроматографія на силікагелі застосовується для концентрування і виділення антибіотиків з культуральної рідини.
Силікагель каталізує багато хімічних реакцій
Ксерогелі кремнієвої кислоти виявляють значну каталітичну активність в тих випадках, коли реакція супроводжується утворенням або споживанням води.
Силікагель є одним з поширених носіїв каталізаторів і служить компонентом багатьох складних контактів. Він використовується як носій найрізноманітніших каталітично активних речовин — металів Pt, Pd, Ni тощо, оксидів, кислот, основ — для процесів окислення, гідратації, гідрування, полімеризації, конденсації і багатьох інших реакцій.
Останнім часом силікагелі широко використовуються як іоніти для розділення радіоактивних ізотопів, очищення промислових стічних вод від іонів різних металів і засобів медичної допомоги при інтоксикації радіоактивними речовинами.
У повсякденному житті найчастіше зустрічається у формі невеликих гранул, запакованих у маленькі паперові пакети (зазвичай 2×3 сантиметри), які можна знайти у придбаному взутті. На виробництві в коробки із взуттям завжди додають упаковані гранули гелю. Вони допомагають зберегти матеріал та клейові основи від промокання при транспортуванні та зберіганні.
У побутових умовах гранули також можна використовувати
Їх кладуть у тканинні або паперові мішечки та поміщають усередину взуття. При довгостроковому зберіганні між сезонами пара взуття зберігатиметься в сухості, довше та матиме презентабельний вигляд.
Такох силікагель кладуть у коробки з побутовими електронними приладами.
Як просушити телефон після потрапляння до нього вологи
Реанімувати пристрій можна за допомогою силікагелю. Після утоплення потрібно повністю розібрати пристрій, вийняти акумулятор, сім-карту. Розділені частини помістити у ємність, заповнену гранулами гелю. Витримувати смартфон у ємності з гранулами рекомендується щонайменше 8 годин.
Позбавлення неприємного запаху
Неприємний запах вогкості часто з'являється у підвальних приміщеннях, у сумках, де часто носять мокрі речі, у ємностях, у холодильниках та шафах. Якщо у квартирі немає облаштованої вентиляції, запах з'явиться і там. Вологість та супутній запах не подобаються людям. Згодом так починає пахнути одяг, продукти, інші речі.
Проблема вирішується розкладанням паперових або тканинних мішечків із гранулами гелю. Поступово він усуне вологість та неприємні запахи. Мішечки потрібно регулярно замінювати в міру наповнення гранул вологою.
Селікогель також використовують як складову частину для котячих наповнювачів.
Догляд за столовим сріблом та прикрасами
Срібло та срібне напилення з часом темніє. Є хибна думка, що це вфідбувається від контакту із брудом. Насправді срібні вироби стають темними від контакту з вологою. У повітрі завжди є певна кількість молекул води, тому срібні предмети неминуче темніють.
У ящик зі столовим сріблом потрібно покласти пакети із селікагелем. Процес потемніння суттєво сповільниться. Чищення приладів буде потрібне значно рідше. Пакети також повинні бути з паперу або щільної тканини.
Технологія створення гербаріїв або композицій із сухими квітами вимагає акуратного збереження рослин при висушуванні. Підсушені рослини дуже крихкі, а під час в’янення вони змінюють форму та структуру. У такому випадку можна використовувати силікагель. Так із рослини швидко витягнеться вся волога, залишиться добре висушена основа для творчості.
Стебла чи квіти необхідно обережно викласти на рівну поверхню. Бажано використовувати посуд з невисокими бортиками. Зверху рослину присипати силікагелем, та залишити у такому стані на кілька днів. Потім гранули акуратно видаляються. Рослина залишається недоторканою та висушеною.
Зберігання фото та документів
Старі фотографії, книги та папір псуються від вологості та пилу. Такі речі з часом стають дорожчими, але їх стан може бути жахливим через декілька років. Для збереження документів, фото, щоденників або цінних книг їх кладуть у картонну коробку з кришкою, яка щільно закриватиметься. Всередину поміщають пакети із силікагелем. Спосіб підходить для зберігання будь-яких паперів.
Регенерація силікагелю
Силікагель після використання та збільшення його в об'ємі можна відновити просушуванням при температурі 100-120°C протягом 3-4 годин. Після цього його можна повторно використовувати.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181