Продавець Клебріг - Гіпермаркет хімічної продукції розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
9899 відгуків
Клебріг - Гіпермаркет хімічної продукції
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Барій хлористий. Обробка сталі Хлористим барієм

Барій хлористий. Обробка сталі Хлористим барієм

Барій хлористий - неорганічна речовина, яку можна розглядати як сіль соляної кислоти. З погляду хімії – бінарне з'єднання. Синонім назви – хлорид барію. Формула BaCl2. Отримують реактив термохімічним способом концентрату природного бариту.

Тонкозернистий порошок білого або сірого кольору із дрібними безбарвними кристалами. Водорозчинний, або слаборозчинний у спирті та спиртових розчинах, не розчинний в ефірах. З водних розчинів викристалізовуються безбарвні кристалогідрати з однією або двома молекулами води. Реактив вогне- та вибухобезпечний. Виявляє діамагнітні властивості.
Хімічно досить активна сіль. Реагує з іншими солями у водних розчинах, якщо в результаті виходить нерозчинне з'єднання, що випадає в осад. Ця властивість використовується в аналітиці для виявлення сульфат-іонів. Реактив здатний утворювати подвійні солі, евтектичні суміші, і з бромідом барію — тверді розчини.


Застосування Хлориду барію ТМ "Клебріг":

  •     Дигідратна форма хлориду барію використовується при очищенні стічних вод, виробництві стабілізаторів ПВХ, масляних мастил, хромату барію та фториду барію.
  •     Хлорид барію важливий насамперед для низки промислових галузей, а також для аграрного комплексу.
  •     У хімічній сфері його використовують при виготовленні реактивних препаратів, барвників та пігментів (хромату барію, киселевої зелені та ін.).
  •     Використовується хлорид барію також як добавка в різні електроліти, які дозволяють отримати надчистий алюміній або магній.
  •     Їм також очищають розчини від хроматів та сульфатів (виступає реагентом, зокрема, на сульфат-іон) та з його допомогою створюють солі барію.
  •     На текстильних виробництвах він служить обтяжувачем та освітлювачем різних видів шкіри.
  •     У сільському господарстві як зооцид допомагає боротися із шкідниками.
  •     Цей порошок також є одним із компонентів керамічних виробів.

    
 Металургійна та машинобудівна промисловості залучають барій хлористий особливо широко:

- для загартування швидкорізальної сталі, сталевих поверхонь техніки та верстатів (у розплавленому вигляді разом із хлоридами інших металів);

- для термообробки виробів;

- як нагрівальне середовище при гарячому пресуванні металів;

- у ході ціанування низки компонентів;

- для покращення розплавлення лужноземельних металів;

- у ролі добавки для електролітів при синтезі магнію та при отриманні надчистого алюмінію (популярна електролітична добавка в електротехніці);

- як шихтувальний матеріал (кольорова металургія);

- технологія гарячого пресування металів також не обходиться без цієї речовини.


Обробка сталі Хлористим барієм ТМ "Клебріг"

- Фосфатування. Залучають для високолегованих видів, маючи на меті покращити якість фосфатного шару. Для цього в робочий розчин, в якому присутня речовина, що розглядається (плюс вода і сіль Мажеф), поміщають вироби на 45-60 хв. при температурі приблизно 100 °С;

- Рідинне азотування. Для виконання цього завдання готують соляні ванни, що складаються з хлоридів барію, натрію та кальцію. Через такі ванни здійснюють пропуск аміаку і досягають мети в результаті взаємодії сталевих заготовок з аміачним струменем та розчиненими соляними газами. Щоб уникнути корозії, застосовують гідроксид натрію. Температура вмісту ванни становить 650-700 °С, тривалість – 105 хвилин, об'єм азоту, який поглинає сталь – 135 мг/дм2.


Запобіжні заходи

Барій хлористий вкрай токсичний. Отруєння призводить до незворотних наслідків для головного мозку та серйозного ураження нирок, селезінки, шлункового тракту, паралічу та втрати зору. Попадання реактиву з пилом негативно впливає на органи дихання. Небезпечне також попадання пилу чи розчину в очі чи шкіру.

Потрібно пам'ятати, що при поводженні з цією речовиною потрібно дотримуватися суворих заходів безпеки. У разі потрапляння барію в організм людини або при контакті з цією речовиною можуть виникнути серйозні захворювання головного мозку. Також можуть відбуватися негативні зміни печінки, склероз селезінки. Попадання пилу хлористого барію всередину призводить до ураження легень та бронх. При попаданні речовини в шлунок може з'явитися серйозне отруєння, яке призведе до паралічів і втрати зору.

Визначення неіонних ПАР у синтетичних миючих засобах потенціометричним титруванням з використанням НПАР-селективного електроду

Для визначення поліоксиетильованих неіонних ПАР у розчинах та синтетичних миючих засобах використовують мембрани на основі асоціату катіонного барієвого комплексу неіонної ПАР з тетрафенілборат-аніоном. При взаємодії катіону барію з поліоксиетиленовим ланцюгом НПАР утворюються так звані «комплексні» ПАР катіонної природи. В основі такої взаємодії лежать притаманні організованим середовищам ефекти «гість-хазяїн». Як титрант використовують розчин тетрафенілборату натрію.

Електродна функція електроду на основі асоціату (Ва∙НПАР)-тетрафенілборат виконується в діапазоні концентрацій 10-5-10-2 моль/л. Як електрод порівняння використовують хлорсрібний електрод.

Необхідні реагенти, посуд, прилади

  • розчин неіонної ПАР, 1∙10-2 моль/л
  • розчин тетрафенілборату натрію, 2∙10-3 моль/л
  • розчин хлориду барію, 1 моль/л
  • хлорсрібний електрод ЕВЛ-1М3
  • мірні колби ємності 100, 250 мл
  • склянки для титрування ємністю 50, 100 мл
  • мірні піпетки ємністю 20, 25 мл
  • іонометр

Методика роботи

Наважку СМЗ (0,100-0,700 г) розчиняють у дистильованій воді і кількісно переносять у мірну колбу ємністю 100-250 мл, розбавляють до мітки дистильованою водою. Відбирають аліквотну частину 20 мл і поміщають в склянку для титрування. Додають 2 мл 1 моль/л розчину хлориду барію, вводять ІСЕ, електрод порівняння і титрують 2∙10-3 моль/л розчином тетрафенілборату натрію, додаючи поблизу точки еквівалентності титрант порціями по 0,05 мл при постійному перемішуванні. Час встановлення рівноважного потенціалу ІСЕ складає приблизно 3 хв.

За отриманими даними будують криву потенціометричного титрування, точку еквівалентності знаходять за нульовим значенням другої похідної d2E/d2V. Розраховують вміст НПАР у пробі та у миючому засобі. Обчислюють стандартне відхилення результатів визначення та довірчий інтервал.

 

       

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner