Меламінова губка. Маст хев української господині.
Меламінові губки - це універсальні губки, які використовуються практично будь-де.
В побуті
- чудово справляються зі слідами кулькових ручок, маркерів, олівців та фломастерів
- дбайливо прибирає плями з меблів, шпалер, підлоги
- добре відчищає вапняний і мильний наліт, іржу, гар і кіптяву, старий жир, бруд і пил, що в'ївся
- використовуються при очищенні дзеркал, скла, вікон
Чищення шкіри
- позбавляють від застарілих плям на світлій підошві кросівок та кед
- використовують для чищення шкіряних виробів: куртки, сумки, ремінці та інші аксесуари зі шкіргалантереї
Клінінг
- користуються попитом серед професійних клінінгових фірм та агенцій
Чищення автомобілів
- активно використовуються для очищення автомобілів як зовні, так і всередині
Для використання губку треба намочити у воді, протерти місце забруднення. При механічному терті утворена піна, проникає в структуру забруднення і, розриваючи його зв'язок з поверхнею, втягує бруд.
Меламінові губки дуже добре очищають поверхню, тому з ними потрібно бути обережними, особливо на полірованих поверхнях, лакованих та фарбованих. Щоб позбавити себе від неприємностей, рекомендується спочатку протестувати губку на сумісність з поверхнею, що очищається. Забороняється очищати стіни або предмети, що пофарбовані водоемульсійною фарбою.
Також, не можна використовувати Меланінову губку для очищення обличчя та продуктів харчування.
Недоліків використання меламінових губок хоч і небагато, але вони є. В першу чергу це труднощі з жиром, мається на увазі що при збиранні великої кількості жиру на поверхні пористість губки швидко заб'ється, і меламінова губка прийде в непридатність. В такому випадку жир краще спершу витерти серветкою.
У процесі збирання губка поступово може кришитися, а гострі кінчики меламіну можуть залишати дрібні ранки на шкірі або дряпати нігті, тому, рекомендується працювати тільки в гумових рукавичках.
Правила використання меламінової губки:
Є й певні рекомендації, які допоможуть продовжити термін служби меламінової губки, а процес прибирання зробити більш продуктивним:
- Викручувати меламінові губки не можна - від цього пошкоджується структура, а губка може розломатися. Зайву вологу з губки можна видавити легкими натисканнями пальців.
- Якщо Ваша губка має досить великий розмір, а прибрати необхідно маленьку ділянку, то краще відрізати невеликий шматочок.
- Для більш економного використання краще прибирати забруднення куточком меламінової губки, а не відразу всією робочою поверхнею - так Ви істотно продовжите термін служби губки, адже в процесі активного використання губка зношується і поступово втрачає свої чистячі властивості.
- Після збирання плям губкою з меламіну рекомендується видалити залишки меламіну з поверхні методом протирання спочатку м'якою вологою тканиною, а потім сухою.
- По закінченню робочого процесу губку з меламіну необхідно промити під проточною водою, дати стекти волозі, висушити і залишити до наступного використання.
Запобіжні заходи при роботі з меламіновими губками:
Існує думка, що меламінові губки є злегка токсичними, проте, якщо дотримуватися всіх правил безпеки, то такі губки абсолютно безпечні для здоров'я.
Важливо дотримуватися таких правил:
- Не мити меламіновою губкою посуд, кухонні дощечки, ножі і поверхні, які використовуються для приготування їжі.
- Категорично заборонено використовувати меламінові губки для очищення фруктів, овочів та інших продуктів харчування.
- Зберігати меламінові губки в будинку необхідно подалі від цікавих очей домашніх вихованців і в місцях, недоступних для дітей. Якщо є підозри що частинки меламіну потрапили в організм людини або тварини, негайно зверніться за допомогою до лікаря.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181