Продавець Клебріг - Гіпермаркет хімічної продукції розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
10033 відгуків
Клебріг - Гіпермаркет хімічної продукції
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Ацетат амонію. Сфери застосування.

Ацетат амонію. Сфери застосування.

Ацетат амонію - органічна речовина, амонієва сіль оцтової кислоти. Безбарвні кристали, що розпливаються на повітрі.
Формула: CH3COONH4
Молярна маса: 77,0825г/моль
Густина: при 25°С – 1,073 г/см3
Розчинність у воді:
при 0°С – 102 г/100 г
при 4°С – 148 г/100 г
при 20°С – 143 г/100 г
при 80°С – 533 г/100 г
При температурі понад 144 °С, реактив розкладається з утворенням ацетаміду: NH4CH3COO = CH3CONH2 + H2O. У воді розчиняється надзвичайно легко (58,6% при 4°С), розчинний в етиловому спирті.

Хімічні властивості ацетат амонію

Речовина в хімічних лабораторіях отримують таким чином: до 80% розчину оцтової кислоти в процесі охолодження та активного перемішування додають 10% розчин гідрату аміаку. Далі склад фільтрують або випарюють, поки не з'явиться плівка кристалів. Амонієва сіль добре розчиняється у воді, ефірах, етиловому спирті. Кристали, що погано розчиняються в ацетоні. Розкладається ацетат амонію при достатньо низькій температурі, понад 112 °C, на воду і ацетамид.

Сфери застосування:
Лабораторні практики

  • для органічного синтезу кетонів та альдегідів у хімпромі входить до складу ацетатного буферного розчину в біохімії водний розчин ацетату амонію є коагулянтом для виділення білків із розчину

Сільське господарство

  • пестицид для боротьби з плодовою мушкою та іншими шкідниками у сільському господарстві

Барвник

  • для фарбування вовни у текстильній промисловості (виступає протравою)

Харчова промисловість

  • Харчова добавка Е-264 - консервант, регулятор кислотності
  • рідко використовується для консервування овочів у виробництві плавлених сирів
  • іноді застосовується для прискорення дозрівання недорогих вин


Для зберігання ацетату амонію використовують герметичні  упакування. Це можуть бути спеціальні мішки чи картонні коробки. Реактив зберігають у сухому приміщенні при температурі +4°C в щільно закритих упаковках.

Ацетат амонію в органічному синтезі

2,6-Диметил-4,5-диетоксикарбонілпіридин

Реагенти:

Обладнання:

  • колба круглодонна з/ш 100 мл
  • холодильник зворотний із водяним охолодженням
  • баня водяна, льодяна
  • колба Бунзена
  • воронка Бюхнера або фільтр Шотта

Ця реакція – модифікований та удосконалений варіант синтезу піридинів за Ганчем: при утворенні 1,4-дигідропіридинового циклу замість газуватого амоніаку та формальдегіду використовують більш зручні для лабораторної практики, відповідно, ацетат амонію та гексаметилентетрамін (уротропін).

У круглодонній колбі місткістю 100 мл змішуємо 5,1 мл етилового естеру ацетооцтової кислоти, 1,0 г уротропіну, 1,4 г ацетату амонію та 20 мл етилового спирту.

Утворену суміш нагріваємо зі зворотним холодильником на водяній бані впродовж 1 год. А після закінчення реакції охолоджуємо в льодяній бані.

Осад, що утворився, відфільтровуємо, промиваємо мінімальною кількістю попередньо охолодженого етилового спирту й висушуємо на повітрі за кімнатної температури, уникаючи яскравого освітлення (нагрівання або опромінення пришвидшує окиснення цієї сполуки киснем повітря). Висушений продукт (близько 4 г) перекристалізовуємо з етилового спирту, беручи 10 мл розчинника на 1 сухої речовини.

Отримуємо 3,8 г (біля 75 %) продукту у вигдяді жовтих із зеленуватим відтінком кристалів з температурою плавлення 180-183 °С (сполука не має вираженої точки плавлення через наявність домішки окисненої форми, кількість якої у процесі вимірювання збільшується).

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Не є вибухонебезпечною, легкозаймистою та токсичною речовиною, не несе небезпеки для людини, яка працює з нею. Як і при контакті з багатьма хімічними складами, при поводженні з ацетатом амонію необхідно захищати очі та шкіру, використовуючи для цього спеціальний захисний одяг та аксесуари. При попаданні на слизові або шкірні покриви необхідно негайно промити місця великою кількістю води. Після роботи з речовиною потрібно добре промити руки з милом.

 

       

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner