Кальцієва селітра - азотне добриво, яке здатне нормалізувати кислотність
Кальцієва селітра (нітрат кальцію) є водорозчинним добривом, яке містить кальцій і азот у нітратній формі. З'єднання дуже гігроскопічне - його необхідно зберігати в захищеному від вологи місці. Хімічна формула Са(NО3)2.
Нітрат кальцію виходить шляхом впливу HNO3 на вапняк або внаслідок поглинання нітрозних газів (зазвичай NO2) вапняним молоком. Кальцієву селітру використовують як азотне добриво, а також для одержання особливо чистого оксиду кальцію.
Застосування Кальцієвої селітри ТМ “Клебріг” як добрива
Плюси застосування кальцієвої селітри
- Достатня кількість кальцію у ґрунті допомагає культурам краще засвоювати азот. Тобто азот та кальцій добре доповнюють один одного.
- Азот у добриві дає хороший старт у зростанні та сприяє нарощуванню вегетативної маси.
- Знижує кислотність ґрунту та покращує фізичні властивості ґрунту.
- Підвищує стійкість до хвороб таких рослин, як картопля, плодові та овочеві культури.
- Поліпшується якість плодів, що дозріваються: підвищується рівень цукрів, прискорює період дозрівання.
- Можна використовувати для систем крапельного поливу: не призводить до засмічення системи.
Мінуси застосування кальцієвої селітри
- При перевищенні доз або при несвоєчасному внесенні може порушитися режим харчування рослин: коріння рослин через надлишок кальцію не зможуть поглинати вологу та поживні компоненти з ґрунту.
Особливості застосування кальцієвої селітри
Кальцієва селітра має лужну реакцію, тому незважаючи на те, що її можна використовувати на будь-яких ґрунтах, найчастіше її застосовують для закислених ґрунтів, так як кальцієва селітра здатна поглинати з ґрунту магній та залізо, які у надлишку містяться у кислих ґрунтах.
Кальцієву селітру необхідно вносити навесні, під перекопування ґрунту. Восени застосовувати цей тук категорично не варто, тому що весь азот, що міститься в ньому, змиє під час сніготанення, і від збалансованого комплексу корисних елементів залишиться лише кальцій, який без азоту не надто корисний, а найчастіше – шкідливий.
Норми внесення кальцієвої селітри
Щоб отримати користь від кальцієвої селітри, норми внесення потрібно вираховувати для кожної культури, що обробляється. Дозування залежить як від виду, так і від віку рослини. Незалежно від кількості добрива, ґрунт перед обробкою потрібно добре зволожити. Це убереже кореневу систему від опіку.
Для підживлення розсади овочів та квітів
- 1 коренева рідка підгодівля - 10г на 10л води. При підживленні томатів та інших овочевих культур у ґрунті
- 2 підживлення навесні та на початку літа з інтервалом 15-20 днів - 20г на 10л води. Витрата робочої рідини – літр на квадратний метр.
Садова суниця, полуниця
- 1-2 кореневі підживлення до початку цвітіння: 10г на 10л води. Витрата робочої рідини – літр на квадратний метр.
Декоративні чагарники
- Кореневі підживлення під час вегетації з інтервалом 15-20 днів: 10-20г на 10л води. Витрата робочої рідини до 2-х літрів на квадратний метр.
Квіти
- Кореневі підживлення під час вегетації з інтервалом 15-20 днів: 20г на 10л води. Витрата робочої рідини – літр на квадратний метр.
Позакореневі підживлення
- Можна робити від 1 до 3 позакореневих підживлень за сезон з інтервалом 10-20 днів: 10-20г на 1л води (використовують концентрований 1-2% розчин, 1 кг на 100 літрів води). До повного змочування листової поверхні.
Питання-відповідь
Питання: Що робити коли рослинам бракує кальцію?
Відповідь: Нестача кальцію, позначається насамперед, на кореневій системі. Вона перестає отримувати потрібну кількість поживних речовин. Місцевий баланс порушується, коріння перестає поглинати вологу, що надходить до них, і загнивають. Після того, як це сталося, може загинути і вся рослина. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно вносити це підживлення своєчасно. Через дефіцит кальцію рослини гірше засвоюють вологу та поживні речовини із землі. За рахунок кальцієвої селітри пожвавлюється коріння, стимулюється здорова вегетація.
Питання: У чому перевага кальцієвої селітри над карбамідом чи аміачною селітрою?
Відповідь: Рослинам складно засвоювати азот із кислого ґрунту. Аміачна селітра та карбамід підвищують pH. Завдяки застосуванню на городі добрива кальцієвої селітри вдається нормалізувати кислотність, що можна помітити через 2-3 тижні після внесення. У ґрунті активізуються корисні бактерії, за рахунок чого покращується її структура та склад. Тук нівелює шкідливий вплив металів і солей, не допускаючи їх потрапляння у тканини рослин.
- Тартразин. Водорозчинний харчовий барвник для створення яскравих лимонно-жовтих продуктівТартразин дуже популярний водорозчинний барвник у харчовій, косметичній та фармацевтичній галузях промисловості. Він надає продуктам стабільне яскраве жовте забарвлення, а також у поєднанні з іншими барвниками створює низку інших кольорів - від зеленого до коричневого. Найчастіше тартразин використовують у виробництві кондитерських виробів, алкогольних та безалкогольних напоїв, макаронів, молочних виробів, сирів, кетчупів, соусів, драже, морозива, джемів, пюре у концентрації 50-100 мг/кг.Тартразин. Водорозчинний харчовий барвник для створення яскравих лимонно-жовтих продуктів