Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7148 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Етилацетат. Умови безпечного використання, зберігання, утилізування.

Етилацетат. Умови безпечного використання, зберігання, утилізування.

Етилацетат (етиловий естер оцтової кислоти)- безбарвна рідина з специфічним запахом, малорозчинна у воді, добре розчинна в органічних розчинниках. Температура кипіння становить 77,1 °С, густина за нормальних умов - 0,9 г/л. Є складним етером (естером), це функціональні похідні карбонової кислоти, в яких гідроксильна група, що входить до складу карбоксильної групи, заміщена на залишок спирту чи фенолу. Широко використовується як розчинник естерів целюлози, хлоркаучуку, нітроцелюлози, алкідних, алілових, вінілових, полівінілацетатних смол, жирів, восків, лаків. Також застосовується для синтезу ацетооцтового етеру, як ароматизатор для мила в парфюмерії, входить до складу ароматичних есенцій. Перевагами етилацетату є економічність, порівняно низька токсичність, ефективність та багатофункціональність.

Хімічна промисловість

 • як розчинник для ультразвукового очищення порошку з плодів шипшини (Rosa canina L., Rosaceae, Fructus Rosae)
 • як розчинник для екстракції летючих тіолів з вина для їх кількісного визначення хромато-мас спектроскопією (ГХ-MС) 
 • як екстрагент для визначення пестицидів у фруктах і овочах
 • для синтезу амідів реакціями ацетилювання первинних амінів

Поліграфія

 • як розчинник для типографічних фарб та лаків - ефективних засобів, що активно застосовуються у поліграфічній промисловості, для виготовлення упакувань, самоклеючих етикеток, бірок, наклейок та інших видів гнучкого упакування

Косметична промисловість

 • у складі засобів для манікюру, зокрема для зняття лакового покриття з нігтів

 • як ароматизатор для мила

Фармацевтичне виробництво

 • як розчинник, а також як смакова добавка, зокрема як розчинник у виробництві розчинів і гелів, для підвищення розчинності хлорталідону та зміни поліморфних кристалічних форм, отриманих для піроксикаму півалату й мефенаменової кислоти
 • при одержанні мікросфер
 • як хімічний підсилювач для трансдермального іонофорезу інсуліну

Харчова промисловість

 • екстрагент (наприклад, екстракція кофеїну з кави)

Інші галузі промисловості

 • желюючий агент у виробництві вибухівки

 • знежирювач у створенні алюмінієвої фольги і тонких листів алюмінію

 • для нанесення тонких шарів діоксиду титану на скло

 • в електронній промисловості також використовується для знежирення та очищення поверхонь

 

Спосіб використання розчинника: етилацетат при перемішуванні додають невеликими порціями до продукту, який потребує розбавлення.

Увага!

Етилацетат повільно розщеплюється при вологості й стає кислим; може абсорбувати до 3,3% води (за масою). Етилацетат розпадається при нагріванні, перетворюючись на етиловий спирт і оцтову кислоту, з виділенням їдкого диму та подразливої пари. Він вогненебезпечний, пари можуть переміщуватися на значну відстань і стати джерелом займання, можуть викликати «спалах полум’я». Лужний гідроліз етилацетату може вповільнюватися поліетиленгліколем і змішаними міцельними системами. Етилацетат може вступати в реакцію із сильними окисниками, сильними лугами, сильними кислотами й нітратами, викликаючи вогонь або спалахи, із хлоросульфоновою кислотою, літію-алюмініюгідридом, 2-хлорометилфураном.

УМОВИ БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ, ЗБЕРІГАННЯ, УТИЛІЗУВАННЯ


Роботи з етилацетатом проводити з використанням засобів захисту рук та очей у добре провітрюваному приміщенні. Етилацетат зберігати, транспортувати у щільно закритій тарі на відстані від приладів опалення та електричних пристроїв при температурі від мінус 40°С до плюс 30°С. Етилацетат зберігається в герметично закритій тарі у захищеному від світла місці. Після використання за призначенням пляшки з-під етилацетату повинні бути щільно закриті закупорювальними засобами та відправленні на побутове звалище.
Етилацетат виявляє наркотичну дію, його пари подразнюють слизові оболонки очей та дихальних шляхів, при дії на шкіру може викликати дерматити та екземи. ГДК у повітрі робочої зони — 200 мг/м3.

Етилацетат як розчинник у хроматографії

Ідентифікація методом тонкошарової хроматографії за монографією ДФУ “Ехінацеї пурпурової корені”

Схеми хроматограми з ДФУ та атласу ТШХ (рис. 1.1 та рис. 1.2).

Рис. 1.1. Схема хроматограми з монографії ДФУ “Ехінацеї пурпурової корені”
Результати: нижче наведено послідовність зон на хроматограмах випробовуваного розчину та розчину порівняння. На хроматограмі випробовуваного розчину можуть виявлятися також інші слабкі зони.

Рис. 1.2. Фото хроматограми з атласу ТШХ
Метанольні екстракти коренів: 1 – ехінацеї вузьколистої; 2 – ехінацеї блідої; 3 – ехінацеї пурпурової; 4 – Parthenium integrifolium; Т4 – b-ситостерин. Рухома фаза: толуол-етилацетат (70:30). Виявлення: візуальне після обробки розчином ваніліну у сірчаній кислоті (В – 100 °С 10 хв; С – 100 °С 5 хв)

Випробовуваний розчин. До 1 г здрібненої на порошок сировини (355) додають 10 мл метиленхлориду, витримують в ультразвуковій бані протягом 5 хв, центрифугують і використовують надосадову рідину.

Розчин порівняння: 1 мг бета-ситостерину і об’єм розчину N-ізобутилдодекатетраенаміду, що відповідає 1 мг N-ізобутилдодекатетраенаміду Р, розчиняють у 5 мл метанолу.

Пластинка: ТШХ із шаром силікагелю із розміром частинок від 5 до 40 мкм, або ТШХ пластинка із шаром силікагелю (із розміром частинок від 2 до 10 мкм).

Рухома фаза: кислота мурашина безводна – циклогексан – етилацетат – толуол (0,9:3:6:24).

Об’єм проби, що наноситься: по 25 мкл випробовуваного розчину та розчину порівняння смугами.

Відстань, що має пройти рухома фаза: 15 см від лінії старту.

Висушування: у струмені холодного повітря протягом близько 10 хв.

Виявлення: пластинку занурюють на 1 с або ретельно обприскують розчином анісового альдегіду і нагрівають при температурі від 100 до 105 °С протягом 3 хв; переглядають при денному світлі.

Ідентифікація методом тонкошарової хроматографії за монографією ДФУ “Ехінацеї пурпурової корені”

За цим випробуванням визначають інші види Есhіnасеа та можливу домішку коренів Раrthеnіum integrifolium. Порівняйте одержані результати із схемою хроматограми з ДФУ та атласу ТШХ (рис. 1.1–1.4).

Рис. 1.3. Схема хроматограми з монографії ДФУ “Ехінацеї пурпурової корені”
Результати. На хроматограмі випробовуваного розчину не мають виявлятися: зеленувата флуоресціююча зона, відповідна зоні ехінакозиду на хроматографі розчину порівняння, та зеленувата флуоресціююча зона, відповідна зоні цинарину на хроматограмі розчину порівняння. Не мають виявлятися інші зони, крім ледь помітних темно-синіх флуоресціюючих зон у нижній частині хроматограми випробовуваного розчину.


Рис. 1.4. Фото хроматограми в УФ-світлі
Метанольні екстракти коренів: 1 – ехінацеї вузьколистої; 2 – ехінацеї блідої; 3 – ехінацеї пурпурової; 4 – Parthenium integrifolium; Т1 – хлорогенова кислота; Т2 – цикорієва кислота; Т3 – кофейна кислота. Рухома фаза: толуол – етиловий ефір мурашиної кислоти – кислота мурашина безводна – вода (5:100:10:10).

Виявлення: візуальне після обробки поліетилен-гліколевим реагентом в УФ-світлі, 365 нм.

Випробовуваний розчин. До 1 г здрібненої на порошок сировини (355) додають 10 мл метанолу і витримують в ультразвуковій бані протягом 5 хв, центрифугують і використовують надосадову рідину.

Розчин порівняння. 1 мг ехінакозиду, 1 мг цимарину і 0,5 мг кислоти кофейної розчиняють у 5 мл метанолу.

Пластинка: ТШХ із шаром силікагелю із розміром частинок від 5 до 40 мкм.

Рухома фаза: кислота мурашина безводна – вода – метилетилкетон – етилацетат (3:3:9:15).

Об’єм проби, що наноситься: 10 мкл випробовуваного розчину і 5 мкл розчину порівняння, смугами.

Відстань, що має пройти рухома фаза: 10 см від лінії старту.

Висушування: у струмені холодного повітря протягом близько 10 хв, потім нагрівають при температурі 105 °С протягом 2 хв.

Виявлення: теплу пластинку обприскують розчином 5 г/л аміноетилового ефіру дифенілборної кислоти в етилацетаті; через 30 хв переглядають в УФ-світлі за довжини хвилі 365 нм.

 

         

 • Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Застосування гідразину ґрунтується на його високій відновній здатності. Гідразин та його похідні входять як горючі компоненти до складу реактивного палива, застосовуються для хімічного відновлення катіонів металів у процесах хімічної металізації та їх аналітичного визначення, вилучення з води розчиненого кисню з метою зниження її корозійної активності стосовно металів (наприклад, з води парових котлів)
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
 • Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат - мінеральне добриво, що є джерелом додаткового живлення сільськогосподарських культур. Магній входить до складу хлорофілу, впливає на інтенсивність фотосинтезу, бере участь у переміщенні фосфору в рослинах і вуглеводному обміні, впливає на активність окисно-відновних процесів, входить до складу пектинових речовин, активізує ферментативні процеси, регулює колоїдно-хімічний стан протоплазми. Сірка контролює ріст і розвиток рослинере участь у синтезі білків, ферментів,...
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner