Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7148 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Кальцієва селітра. Норми внесення.

Кальцієва селітра. Норми внесення.

Кальцієва селітра – це кристалічна сіль білого кольору, яка добре розчиняється у воді і має високу гігроскопічність. Наразі кальцієва селітра застосувується не тільки як мінеральне добриво, але й як промислова сіль. Наприклад, як добавка до будівельних розчинів для покращення їх міцності та підвищення водозахисних властивостей, в стоматології, як матеріал для вирощування кристалів у виробництві пломб, як компонент водовмісних та водоемульсійних вибухових речовин, є основним компонентом антиожеледичного реагенту. Зберігають в спеціальній упаковці, в сухих прохолодних приміщеннях.

Дія добрива

 • Стимулює розвиток кореневої системи (активної зони коріння - кореневих волосків) і вегетативний ріст і розвиток сільськогосподарських і декоративних культур (буряк цукровий, кормовий і столовий, картопля, ріпак озимий та ярий, кукурудза зернова та силосна, соя, капуста, томати, огірки, квасолю , петрушка, яблуні, суниці, троянди, хризантеми, гвоздики і т.п.);
 • Підвищує стійкість рослин до стрес факторів навколишнього середовища, грибкових і бактеріальних хвороб, які виникають через дефіцит кальцію - вершкова гниль помідорів, перцю, побуріння м'якоті картоплі, гіркоти плодів яблук.
 • Покращує стійкість овочів і фруктів при зберіганні і транспортуванні;
 • Підвищує врожайність на 10-15%, покращує товарний вигляд і смакові якості овочів і фруктів.


Кальцієва селітра – універсальне лужне добриво, придатне для всіїх ґрунтів нечорноземної смуги з недостатнім вмістом кальцію. Кальцієва селітра, як добриво, володіє цілою низкою специфічних переваг, найважливішими серед яких є:

 • з кальцієвої селітри у ґрунт вводиться вапно у розчинній формі, тому кальцієва селітра корисна для ґрунтів, бідних на вапно, наприклад, піщаних
 • завдяки гігроскопічності кальцієва селітра корисна для сухих ґрунтів, особливо під час засухи
 • кальцієва селітра, навідміну від того, що відбувається при надлишку нітрату натрію, не деформує шматків глинистого ґрунту, завдяки чому ґрунт не робиться липким і підтримує вільний газообмін.
 • кальцій - основний елемент для живлення рослини, відповідає за якість врожаю
 • сприяє зміцненню клітинних мембран, є природним бар'єром для проникнення хвороб
 • є важливим елементом для розвитку потужної кореневої системи.
 • відіграє важливу роль в процесах обміну, сприяє пересуванню вуглеводів, перетворення азотистих речовин, прискоренню витрати запасних білків насіння при проростанні, тобто стимулятором

Норми  внесення

Позакореневе підживлення: 1-3 рази в період вегетації з інтервалом 1-2 тижні 1-2% розчином (10-20 г селітри на 1 л води). Витрати робочого розчину для культур відкритого ґрунту становлять 20-30 мл/кв. м (200-300 л/га), для культур закритого ґрунту – 80-100 мл/кв.м (800-1000 л/га).

Кореневе живлення: розкидання в сухому вигляді або через різні системи поливу. Культури відкритого ґрунту - 10-30 г/кв.м (100-300 кг/га); культури закритого ґрунту – 0,10-0,15% розчин (1,0-1,5 г селітри на 1 л води).

Кальцієва селітра як добавка до бетону
Відноситься до прискорювачів тверднення цементу, протиморозних та ущільнюючих структуру бетону добавок.
Добавка застосовується при приготуванні бетонних і розчинних сумішей для монолітних і збірних залізобетонних конструкцій, а також для ремонтних складів. Сприяє прискореню тверднення бетонів, підвищенню їх щільності та водонепроникності.
При відповідному дозуванні може використовуватися як протиморозна добавка, яка забезпечує тверднення та набір міцності бетону та розчину при температурах до -15 °С.


Дозування сухої речовини кацієвої селітри від маси цементу при використанні:

 • як прискорювач тверднення цементу – 0,3-1,0 %
 • як ущільнююча бетон добавка – 0,5-8,5 %
 • для збільшення рухомості бетонної суміші без зменшення міцності бетону з 2-4% до 6-8%
 • для зменшення витрат цементу при збереженні рухомості бетонної суміші і міцності бетону – 3-5 %
 • для підвищення міцності бетону порівняно з контрольним скаладом (без добавки) при однаковій рухомості бетонної суміші – 10-12 %.

Очищення води від фосфатів

Можливе застосування шламу кальцієвої селітри для очищення міської стічної води від фосфатів, при цьому доведено, що чим більша доза шламу виробництва кальцієвої селітри, тим менша концентрація фосфатів у очищеній стічній воді, так наприклад, при дозі вологого шламу 100 мг/дм3 – концентрація фосфатів знижується з  21,25 мг/дм3 до 15,75 мг/дм3, а при 200 мг/дм3 – 10,5 мг/дм3. Крім того, шлам виробництва кальцієвої селітри містить велику кількість водорозчинних нітратів (переважно Ca(NO3)2), які при обробці будуть переходити у воду і підвищуватимуть їх вміст понад норму, тому очищення міських стічних вод шламом виробництва кальцієвої селітри з метою видалення фосфатів можна рекомендувати як попереднє. По-друге: нерозчинні речовини шламу перейдуть в осад, а розчинні  - у воду. З врахуванням вологості та хімічного складу шламу можна розрахувати, що вміст нітратів у воді над осадом буде вищим за 400 мг/дм3 (при концентрації шламу 2 г/дм3). Тобто доцільність застосування шламу виробництва кальцієвої селітри для ущільнення надлишкового активного мулу біологічної очистки стічних вод буде визначатись техніко-економічними перевагами переробки більш ущільненого мулу та можливістю розведення «надмульної» води до прийнятних  концентрацій нітратів.

Питання-відповідь

Питання: Кальцієва селітра підходить як добриво для буряків і помідорів і для кислого ґрунту?

Відповідь: Рекомендуємо використовувати кальцієву селітру для буряків, помідорів та інших овочів для підживлення та лікування і профілактики хвороб. Корневе підживлення – 100 г/м2, листкове підживлення – 10 г (3-4 рази).
Щоб убезпечити розсаду від гнилі, готують водний розчин кальцієвої селітри (2 г на 1 л води); першу підгодівлю проводять у фазі 2-3 справжніх листків, а потім через кожні 15 днів; для зростання і зміцнення кореневої системи розчиняють 20 г селітри на відро води і підливають під кущі по 200-300 г розчину; у ґрунт при посадці можна внести по 20 г сухого добрива під кожен кущ помідорів для посилення росту; обприскування рослин для профілактики хвороб виконують розчином з 10 г нітрату кальцію і 1 л води — кілька разів з перервою у 15 днів у період формування зав’язі.

Питання: Можна удобрювати квіти кальцієвою селітрою?

Відповідь: Можна, адже кальцієва селітра сприяє росту і здоровому вигляду квітів, а також підвищує стійкість проти негативної дії довкілля, особливо захищає від гниття листя після поливу. Найкраще кальцієва селітра підходить квіткам типу флоксії та петунії. Для підживлення готують розчин з розрахунку 2-5 г селітри на 1 л води.

 

         

 • Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
  Застосування гідразину ґрунтується на його високій відновній здатності. Гідразин та його похідні входять як горючі компоненти до складу реактивного палива, застосовуються для хімічного відновлення катіонів металів у процесах хімічної металізації та їх аналітичного визначення, вилучення з води розчиненого кисню з метою зниження її корозійної активності стосовно металів (наприклад, з води парових котлів)
  Гідразин гідрат. Відновник у хімічному синтезі та аналізі
 • Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії
  Магнію сульфат - мінеральне добриво, що є джерелом додаткового живлення сільськогосподарських культур. Магній входить до складу хлорофілу, впливає на інтенсивність фотосинтезу, бере участь у переміщенні фосфору в рослинах і вуглеводному обміні, впливає на активність окисно-відновних процесів, входить до складу пектинових речовин, активізує ферментативні процеси, регулює колоїдно-хімічний стан протоплазми. Сірка контролює ріст і розвиток рослинере участь у синтезі білків, ферментів,...
  Магнію сульфат. Добриво комплексної дії

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner