Магній сірчанокислий. Як правильно приймати ванну з англійською сіллю.
Магній сірчанокислий (магнію сульфат) має вигляд безбарвних ромбічних діамагнітних кристалів з густиною 2,66 г/см³, температура плавлення — 1185 °C. Розчиняється у воді, спирті і ефірі. рН п’ятивідсоткового розчину становить 6,23.
У сільському господарстві сульфат магнію використовується для збільшення вмісту магнію або сірки в ґрунті. Він найчастіше застосовується до кімнатних рослин або до голодних до магнію культур, таких як картопля, помідори, морква, перець, лимон та троянди.
Велике значення має у медицині, також застосовується для обробки тканин, виробництва вогнетривких тканин і паперу, при дубленні шкіри, як протрави у фарбувальній промисловості.
Фармакологічна дія магнію сульфату залежить від дози та способу застосування, він має седативну, снодійну або наркотичну дію. При внутрішньовенному введенні швидко знижує тиск, підсилює діурез, проявляє заспокійливу дію на центральну нервову систему. Магнію сульфат входить до складу інфузійних розчинів, які використовуються як кровозамінники та електроліти. При пероральному застосуванні діє як послаблювальний засіб, а також проявляє жовчогінну дію за рахунок подразнення слизистої оболонки дванадцятипалої кишки. Порошок магнію сульфату використовується для лікування ожиріння як сольове проносне.
Мікстура з магнію сульфатом використовується для лікування невротичних станів як у дітей, так і у дорослих, тому кількість прописаних інгредієнтів змінюється залежно від віку хворого. Мікстура проявляє седативну активность та спазмолітичну дію, сприяє зняттю спазмів судин і підвищеної збудливості у дітей, що позитивно впливає на лікування таких захворювань як, неврози різної етіології, вегетосудинна дистонія тощо. Дитячі неврологи застосовують магнію сульфат для зниження артеріального та внутрішньочерепного тиску.
Порошок з магнію сульфатом застосовується для лікування закрепів та ожиріння. Він є антидотом при отруєнні солями барію. У вигляді розчину лікарський засіб використовується для зняття гіпертонічного кризу, шлункових порушень серцевого ритму, що супроводжуються тахікардією, при судомному синдромі еклампсії, дефіциту магнію в організмі. За даними літературних джерел, лікарський препарат використовується у комплексній терапії передчасних пологів, стенокардії напруги, при отруєнні солями важких металів (тетраетилсвинцю, барію та ін.). Магнію сульфат може використовуватися для комплексної терапії переломів кісток і остеопорозі. В аптеках виготовляються також розчини магнію сульфату у концентрації 5-10 % для зовнішнього застосування. Він застосовується у клізмах.
Магній є фізіологічним антагоністом кальцію, метаболічним кофактором більшості обмінних реакцій, у тому числі пов’язаних із синтезом і вивільненням енергії, зменшує секрецію катехоламінів, регулює функціонування Nа+–К+АТФази, нейрохімічну передачу, м’язову збудливість, знижує вміст ацетилхоліну у центральній нервовій системі, периферичній нервовій системі, внаслідок чого чинить седативну, аналгезуючу, протисудомну, спазмолітичну, жовчогінну та токолітичну дію. Препарат розширює коронарні та периферичні артерії, знижує артеріальний тиск, постнавантаження на серце, гальмує розвиток реперфузійного ураження міокарда. Зменшує частоту шлуночкових і надшлуночкових аритмій, уповільнює провідність у ділянці синусового та атріовентрикулярного вузла.
Антитромбоцитарні властивості магнію пов’язані зі зменшенням синтезу тромбоксану А2, похідних ліпоксигенази (12-НЕТЕ), стимуляцією синтезу простацикліну та ліпопротеїнів високої щільності. При підвищенні дози магній може спричинити негативну ізотропну та м’язорелаксуючу дію.
Рекомендації із застосування
Ванна з англійською сіллю:
- Наповніть ванну водою 37-40°C - це оптимальна температура для ефективної дії солі
- Додайте 300-500 г солі у ванн
- Приймайте ванну 15-20 хвилин, занурюючись у воду до лінії серця
Ванночка для ніг:
- Додайте 125 г солі у ванночку із теплою водою (38-40 градусів)
- Тримайте ноги у воді стільки, скільки потрібно.
- Ретельно змийте чистою водою та витріть м'яким рушником.
Питання-відповідь
Питання: Як підвищити жорсткість води у акваріумі? Що можна додати для ремінералізації води після осмосу?
Відповідь: Можна використати сульфат магнію. Готуємо роботий розчин: 50 г сухого сульфату магнію розчиняємо у 750 мл води. На 1 л води додається 1 мл - підвищує рівень показника жорсткості на 4 градуси.
- Танін. Харчова добавка Е 181Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобівТанін. Харчова добавка Е 181