Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
9137 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Діамонійфосфат (гідрофосфат амонію)

Діамонійфосфат (гідрофосфат амонію)

Діамонійфосфат (гідрофосфат амонію) - кисла сіль амонію ортофосфорної килоти. Білий порошок, добре розчиняється у воді. Містить 20% азоту (як NH4) та 53-54% фосфору (як P2O5).

Застосування

  • У виноробстві діамонійфосфат використовується як азотна добавка до виноградного сусла для росту дріжджів, що допомагає керувати процесами ферментації та спиртового бродіння, і отримувати вино з бажаними характеристиками.
  • У процесі виробництва харчових дріжджів як азотна добавка бродіння різних штампів Saccharomyces cerevisiae.
  • Як азотна добавка до активаторів бродіння для забезпечення виброджування дріжджами високих концентрацій цукрів сусла та отримання яблучних вин з високими органолептичними показниками.
  • Діамонійфосфат замінює екстракт дріжджів з 90 % зниженням вартості азотної добавки для ферментації термостабільних бактерій Bacillus coagulans у виробництві молочної кислоти. In vivo ензиматичний та транскрипційний аналіз продемонстрував, що діамоній фосфат стимулює експресію генів L-лактатдегідрогенази, і тому посилюється специфічність ензимної активності in vivo, а отже збільшується виробництво L-молочної кислоти. Таким чином у промисловості можна виробляти полімерну і технічну L-молочну кислоту.
  • Антикорозійна модифікуюча добавка чорних металів, сталі, низьковуглецевої сталі – гідрофосфат амонію утворює на поверхні металу захисну плівку (пасивація), яка перешкоджає подальшому його руйнуванню.
  • 0,4% у складі робочих розчинів повітрянно-пінних вогнегасників припадає на гідрофосфат амонію.
  • Антипірен – вогнегасна речовина для обробки деревини та інших матеріалів. Водні розчини діамонію фосфату проявляють значну інгібувальну ефективність. Можуть застосуваватися суміші діамонію фосфату з сульфатом амонію.
  • У процесі очищення цукру.
  • Флюс для паяння металів та їх сплавів.
  • Елюент у методиці аналізу білкових лікарських препаратів ронколейкіну та лаферобіону методом гельпроникаючої високоефективної рідинної хроматографії. Лінійний градієнт розчину діамоній фосфату (гідрофосфату амонію) від 0 до 30% дав можливість на колонці із сефадексом G-100 при мінімальній похибці розділити суміш білків при трикратному повторенні та найменшорму часі проведення процедури розділення – 10 хвилин.

Харчова промисловість

Діамоній фосфат дозволений до використання у виробництві наступних харчових продуктів (мг/кг, не більше):

  • сухе молоко — 2500,0;
  • стерилізовані, пастеризовані вершки, збиті вершки та аналоги олій — 5000,0;
  • м’ясні вироби — 4000,0 до м'ясної маси;
  • сири плавлені — 9000,0 у складі солеплавителя;
  • фарш рибний заморожений і вироби з нього — 2000,0;
  • ароматизовані безалкогольні напої на основі води — 700,0;
  • спортивні та енергетичні напої — 500,0.

Сфера використання фосфатів відповідно до міжнародних документів значно ширша, ніж в Україні, а саме: молоко та молочні продукти, сир, олії та жири, жирові емульсії, їстівний харчовий лід, страви з овочів та фруктів, оброблені картопляні продукти, кондитерські вироби, жувальна гумка, борошно, сухі сніданки, хлібобулочні вироби, макарони, м'ясні продукти, рибні продукти, яєчні продукти, цукри та сиропи, сіль та її замінники, супи, соуси, дитячі суміші, ароматизовані напої, сидр, ароматизовані вина, оброблені горіхи, десерти, дієтичні добавки.


Обровка деревини

Солі амонію, лужних і лужноземельних металів каталізують дегідратацію целюлози. В разі нагрівання целюлозних матеріалів вже за температури близько 120 °С починається утворення кислих продуктів розкладу целюлози, які каталізують її руйнування. Наявність такого автокаталізу призводить до того, що вже на початкових стадіях термообробки целюлози відбувається її гідроліз, який веде до зниження ступеня полімеризації. За температур 200-220 °С починається реакція дегідратації, завдяки якій з одного боку підвищується термічна стійкість проміжних продуктів розкладу, а з другого – пригнічується реакція деполімеризації. Введення у целюлозні матеріали деяких солей призводить до дегідратації целюлози з утворенням значної кількості карбонізованого залишку. Підвищений вихід коксу знижує кількість теплоти, яка виділяється з целюлозного матеріалу в процесі горіння, пригнічуючи таким чином процес займання і розповсюдження полум’я.

Діамонійфосфат - одне з найпопулярніших мінеральних добрив у світі


Діамонійфосфат використовують на всіх типах ґрунтів. Важливо, що воно ефективне в тому числі на ґрунтах з високою кислотністю, де багато добрив малоефективні. Діамонійфосфат відмінно показує себе при внесенні в рядки на чорноземах, особливо солонцюватих.


Добриво вважається універсальним, але виділяють деякі культури, для яких діамонійфосфат найбільш ефективний: рис, картопля, томати, виноград. Плодові культури за використання даного добрива легше накопичують цукри, стають соковитіші і смачніші. Овочеві культури підвищують стійкість до температурних коливань. Діамонійфосфат придатний для використання як на відкритому, так і в закритому ґрунті.
Підживлення добривом по ефективності засвоєння поживних речовин значно поступається допосівному і припосівному удобренню через низьку міграційну здатність фосфору, незалежно від вологозабезпеченості, оскільки коренева система заглиблюється швидше за міграцію сполук фосфору добрива вниз по профілю. Для підвищення ефективності підживлення культур діамонійфосфатом в період вегетації його проводять на глибину не менше 8-10см і при наявності достатнього вологозабезпечення. Плодово-ягідні культури підживлюють весною до початку активної вегетації або в осінній період після завершення активної вегетації з обов’язковим перемішуванням з верхнім шаром ґрунту.

Якщо дане добриво використовувати у якості стартового (допосівного чи припосівного), то при підживленні рослину необхідно підтримати ще одним добривом зі вмістом азоту в період росту.

Внесення даного добрива після проростання насіння не впливає на фосфорне підживлення рослини. Причиною цього є затримка фосфору часточками ґрунту і, як результат, ускладнює його горизонтальне переміщення. З опадами фосфор може потрапити на глибину всього 5-6 см. Тому при внесенні діамонійфосфату необхідно орієнтуватись на 5-6 см нижче глибини посіву.

Переваги добрива

Комплексне висококонцентроване  мінеральне добриво, що використовується в сільському господарстві для удобрення усіх культур рослин.
Добриво містить велику кількість максимально доступного фосфору, у водорозчинній формі.
Усі елементи живлення даному добриві знаходяться в доступній формі, що забезпечить швидкий старт посівів на початкових етапах росту та розвитку.

Основні норми внесення добрива (на м2):

  • для весняного перекопування окультуреного ґрунту знадобиться 20-30 г
  • для добрива неокультуренного ярунту при перекопуванні рекомендовано вносити 30- 40 г
  • для вирощування картоплі – 5-10 г
  • під ягідні чагарники (смородина, аґрус малина та інші) необхідно не менше 10 г для молодих рослин (якщо їх вік не перевищує двох років), і 20 г для більш старших кущів
  • при підгодівлі суниці або полуниці гранули вносять в борозенки, зроблені вздовж лінії росту кущів ягід в розмірі 5 г
  • для дорослих плодоносних дерев рекомендується внести близько 20 г в пристовбурні кола перед початком вегетативного періоду
  • при підготовці закритого ґрунту в теплиці або оранжереї потрібно приблизно 40 г
  • для квітів на ділянці при осінньому розпушуванні в клумби вносять 25 г на м.кв.

 

         

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner