Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
8685 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Кальцій фосфорнокислий тризаміщений. Зубна паста із застосуванням Гідроксиапатиту.

Кальцій фосфорнокислий тризаміщений. Зубна паста із застосуванням Гідроксиапатиту.

Кальцій фосфорнокислий тризаміщений (гідроксиапатит, ГАП, кальцію фосфат триосновний) – білий порошок. Це кальцієвий апатит, різновид апатиту, в якому серед додаткових аніонів переважає гідроксил. Цей мінерал зустрічається в талько-хлоритових сланцях. Добуток розчинності рКS=116. Є повним аналогом мінерального компоненту кісткової тканини за кристалічною структурою. Завдяки аналогії з мінеральним компонентом кісткової тканини, найбільш поширеними до використання в пластиці кісткової тканини з синтетичних матеріалів є кальцій-фосфатна кераміка на основі гідроксиапатиту, яка має ідеальну біосумісність та спорідненість до кісткової тканини. Практичне застосування гідроксиапатиту, окрім медицини, також включає харчову промисловість, оскільки фосфати є широко використовуваними харчовими добавками.


Застосування

В реконструктивно-відновлювальній хірургії кісткової тканини

 • через подібність хімічного складу фосфатів кальцію мінеральному компоненту кісткової тканини, матеріали на їх основі знаходять все більш широке застосування в медицині при операціях з відновлення цілісності ушкодженої кістки


Зубна паста

 • для лікування та профілактики карієсу, адже гідроксиапатит є джерелом іонів кальцію й фосфору, внаслідок ремінералізації долаємо початковий карієс, пошкодження емалі, підвищену крихкість зубів, зубний камінь

 • для відбілювання зубів, гідроксиапатит у складі таких засобів запобігає пошкодженню емалі, зменшує чутливість зубів

Дієтична добавка

Препарати на основі гідроксиапатиту використовуються для профілактики та лікування рахіту та остеопорозу, поповнюють запаси кальцію та фосфору в організмі, допомагають регулювати фосфорно-кальцієвий обмін, надають протизапальну та протиалергічну дію та поповнюють наш організм вітамінами.

Ветеринарія

 • препарати  для підтримки та захисту опорно-рухового апарату тварин, функціональні добавки комбікорму

Косметологія
Препарат на його основі гідроксиапатиту - ліфтинговий філер, для підтяжки шкіри, формування красивих, чітких контурів, збільшення та відновлення об’єму в окремих ділянках обличчя.


В елементарній комірці десять атомів кальцію займають кристалографічно дві нееквівалентні позиції: атоми Са (1) - 40% об'єднують PO4-тетраедри, що формують осьовий канал уздовж кристаллографічного напрямку (001), на площинах яких розташовуються іони кальцію Са (2) - 60%.

Уздовж осі сформованого каналу іонами Ca (2) розташовані ОН-групи на гвинтовий осі 63. В результаті, кожен атом Ca (1) утворює комплекс CaO9, а атоми Ca (2) спільно з OH групою формують комплекс CaO6OH.

Для опису структури ГАП зручно ідеальну стехіометричну формулу Са10(РО4)6(ОН)2 розписати, враховуючи різні позиції, що займають атоми кальцію в решітці ГАП, як Са4Са6(РО4)(ОН)2. Дана особливість характерна для всього класу апатитів кальцію.


Структура стехіометричного ГАП без домішок дуже стійка до розкладання і витримує досить високі температури (> 1460 ºС). Через низьку розчинність стехіометричний ГАП використовується в чистому вигляді досить обмежено, в основному для виготовлення щільної кераміки, виробів, які використовуються для імплантації в м’які тканини та для напилення на титанові імплантати. Тому найчастіше синтезують нестехіометричний гідроксиапатит.

Завдяки аналогії з мінеральним компонентом кісткової тканини, найбільш поширеними до використання в пластиці кісткової тканини з синтетичних матеріалів є кальцій-фосфатна кераміка (КФК) на основі гідроксиапатиту (ГАП) яка має ідеальну біосумісність та спорідненість до кісткової тканини.


Через подібність хімічного складу фосфатів кальцію мінеральному компоненту кісткової тканини, матеріали на їх основі знаходять все більш широке застосування в медицині при операціях з відновлення цілісності ушкодженої кістки. Зважаючи на особливості взаємодії КФК з кістковою тканиною, з утворенням прямого контакту та поступовим заміщенням регенератом, її ще називають біоактивної керамікою (БК). В залежності від умов отримання КФК можна змінювати її біоактивність в досить широких межах і отримувати БК від майже біоінертної, до активно приймаючої участь в мінералізації кісткової тканини. Це стимулювало дослідження по взаємодії КФК з тканинами та рідинами організму для встановлення їх остеокондуктивності (інтеграції з кістковою тканиною та підтримкою регенеративних процесів по відновленню кісткової тканини).


Композитні матеріали. Отримання гранульованих матеріалів на основі гідроксиапатиту та біополімеру, що проявляють антибактеріальну активність, імплантований матеріал резорбується і на його місці формується нова тканина.
Найбільша біосумісність та остеокондуктивність проявляються у матеріалах, що поєднують органічну та неорганічну складові. Оскільки кістка є матеріалом, в якому фібрили колагену поєднуються з кристалами гідроксиапатиту (Ca10(PO4)6(OH)2), композитні матеріали ГАП/колаген найбільш актуальні для заміщення кісткової тканини. Досить перспективними є гранульовані матеріали для контрольованого вивільнення лікарських засобів на основі ГАП завдяки його здатності адсорбувати різноманітні речовини та біосумісності.

Мікро-частинки ГАП діють як неорганічні зв’язуючи компоненти в нанокомпозитах, які зменшують рухливість полімерних ланцюгів натрію альгінату, змінюючи морфологію поверхні та зменшуючи їх набухання. Перевагами біополімерів є відсутність токсичності, біосумісність, здатність до біодеградації. Вихід лікарських засобів безпосередньо з ГАП є досить швидким, а полімерна оболонка сповільнює вихід лікарських засобів.


Порошок ГАП може бути синтезований з використанням різних методів: гідротермальний синтез, твердофазний синтез, осадження, золь-гель метод, механохімічний метод, мікроемульгування, тощо. Різноманітність методів підготовки призводить до отримання матеріалів різної кристалічності, морфології, стехіометрії з суттєвими відмінностями в фізико-хімічних характеристиках (фазовій стабільності та розчинності). Нанорозмірні матеріали ілюструють високу реакційну здатність у порівнянні з такими ж матеріалами мікронного та субмікронного рівня.
В роботі використовували розчини альгінату натрію двох концентрацій (1% та 1,5 %). Для їх приготування кристалічний альгінат натрію кваліфікації фарм. масою 1 г (1,5 г) розчиняли в розрахованому об’ємі дистильованої води (100 мл). Масу реактивів визначали за допомогою аналітичних терезів, точність вимірювання маси складала 0,005 мг.
Синтез ГА здійснювали відповідно наступному рівнянню реакції:

10Ca(NO3)2∙4H2O + 6(NH4)2HPO4 + 8NH3∙H2OCa10(PO4)6(OH)2 + 20NH4NO3 + 46H2O
Свіжоприготований ГА змішували з 1% (зразок 1) та 1,5% (зразок 2), водними розчинами альгінату у співвідношенні 1:1 для отримання композитних мікрогранул із вмістом альгінату 0,5 % та 0,75% відповідно.


Дієтична добавка

Кальцій та фосфор надзвичайно важливі для людського організму. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, регуляції нервової провідності, м'язових і судинних скорочень і є компонентом системи згортання крові. Фосфор стимулює кровотворення, посилює зростання і розвиток кісткової тканини, покращує функцію нервової системи при захворюваннях, пов'язаних з нестачею фосфору в організмі, незамінний для роботи нервовою і м'язовою систем.
Ці препарати використовуються для профілактики та лікування рахіту та остеопорозу, поповнюють запаси кальцію та фосфору в організмі, допомагають регулювати фосфорно-кальцієвий обмін, надають протизапальну та протиалергічну дію та поповнюють наш організм вітамінами.

Склад зубної пасти:
Вода – 55,0 %
Гідроксиапатит – 15,0 %
Кальцію цитрат – 5,0 %
Кальцію карбонат – 5,0 %
Гліцерин – 5,0 %
Ксантанова камедь – 3,0 %
Молочна кислота  – 1,0 %
Ментол – 0,2 %
Сорбіт – 0,1 %
Аналіз складу речовин, які формують основу зубної пасти.
Гідроксиапатит – ремінералізація, протидія карієсу; кальцію цитрат - стабілізатор і консервант, регулятор лужно-кислотного балансу; кальцію карбонат – абразивний компонент; гліцерин – солюбілізатор з емульгуючими властивостями, вологоутримувач, який загально у концентрації до 10 % проявляє кератопластичну дію та прискорює процес регенерації епітеліальних тканин; ксантанова камедь – природний полісахарид, емульгатор і стабілізатор; молочна кислота – консервант, гумельтант; сорбіт – підсолоджувач та коригент смаку; ментол – коригент смаку з освіжаючими властивостями, а також проявляє легку місцеву анестезуючу дію; вода – розчинник.
Технологічна схема
Стадія 1 – виготовлення водного розчину №1. (Ксантанова камедь 3,0 при взаємодії з частиною води очищеної формує гель) одержання гелевої основи природного типу. Контроль за температурним режимом (30-40°С) і повнотою розчинення та формування природного гелю.
Стадія 2 – виготовлення водного розчину №2. (Гідроксиапатит, кальцію цитрат, кальцію карбонат, молочна кислота та частина води очищеної) та одержання основи гелю синтетичного типу. На цій стадії здійснюють контроль за температурним режимом (80-90°С) і повнотою розчинення та формування синтетичного гелю.
Стадія 3 – виготовлення водного розчину №3. (Гліцерин та ментол) та одержання розчину підсолоджувача. Контроль за температурним режимом і повнотою розчинення коригента смаку та аромату.
Стадія 4 – змішування та гомогенізація розчинів одержаних на стадіях 1-2-3 (розчини одержані у попередніх стадіях змішували до одержання однорідної консистентної основи. Контроль за гомогенністю та плинністю розчину (визначення реологічних властивостей).
Стадія 5 – «Дозрівання готової форми». На стадії здійснюють контроль за однорідністю.

Питання-відповідь

Питання: Чи можна вживати кальцій фосфорнокислий для зміцнення кісток?

Відповідь: Кальцій фосфорнокислий (гідроксиапатит) є діючою речовиною у лікарському препараті, який призначається у комплексній терапії як додатковий засіб при порушеннях фосфорно-кальцієвого обміну – 3 рази на тиждень, курсами від 3 до 6 місяців, залежно від тяжкості стану. Після травм, операцій, для лікування остеомієліту – 3 рази на добу, протягом 10-14 днів, при переломах кісток – до утворення кісткової мозолі. Разова доза - 20 мг. Перед застосування краще проконсультуватися з лікарем, слідкувати за несумісними речовинами. 

Рекомендуємо розглянути альтернативу - кальцій цитрат (лимоннокислий), який широко використовується як дієтична добавка. Кальцій цитрат містить 21% кальцію у легкозасвоюваній формі. Добова норма кальцію – 1000 мг.

 

         

 

 • Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін. Харчова добавка Е 181
  Танін застосовують у промисловості як барвник для текстилю, а також у виробництві фарб (ферумгалатні чорнила). У харчовій промисловості - для освітлення вина, пива, фруктових соків, як антиоксидант та коагулянт. У фармацевтиці - для виробництва в'яжучих і протизапальних засобів
  Танін. Харчова добавка Е 181
 • Диметилсульфоксид (ДМСО)
  Диметилсульфоксид (ДМСО)
  ДМСО - апротонний полярний розчинник з низькою токсичністю, його можна знайти у будь-якій хімічній, біологічній та фармакологічній лабораторії
  Диметилсульфоксид (ДМСО)

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner