Магній хлорид. Процес виробництва тофу.
Магній хлористий (хлорид магнію) – безбарвна чи біла кристалічна сіль, гірка і солона на смак. Дуже гігроскопічна, поглинає і затримує вологу. Дуже добре розчиняється у воді. Магній хлорид видобувають з соленосних відкладів Цехштейнського моря. Далі мінерал очищують для відповідності вимогам для застосування у складі харчових продуктів.
Застосування
- Традиційно використовується як коагулянт у виробництві тофу
- Як електроліт у спортивних напоях
- Для збагачення харчових продуктів магнієм
- Зменшує мікробну активність, збільшує термін придатності продуктів
- У дієтичних добавках
- У лікарських засобах
- У ролі загущувача у косметичних засобах
Магній — це мінерал, необхідний для життєдіяльності людини. У тілі дорослої людини міститься в середньому 25 грамів цього хімічного елементу. Магній необхідний для сотень процесів у тілі людини, він також є електролітом. З цієї причини можна бачити, що магній входить до складу деяких добавок із електролітами. Крім цього магній підтримує здорову запальну реакцію, формує м'язи й підтримує їхню силу, забезпечує стабільний рівень цукру в крові, сприяє метаболізму, може підвищувати рівень енергії та зберігає кістки здоровими й сильними.
Рекомендована добова норма споживання магнію становить 400—420 мг для чоловіків і 310—320 мг для жінок залежно від віку.
Процес виробництва тофу
- 1 етап – очищення і промивання сої. Після цього шліфування і повторне промивання.
- 2 етап – набухання соєвих бобів у холодній воді протягом 10-12 годин.
- 3 етап – подрібнення соєвих бобів до однорідної маси, додавання до неї води.
- 4 етап –кип’ятіння отриманої маси у варильній машині (3-10 хв при 100°C - 110°C), потім відокремлення соєвого молока від твердої маси у пресувальній машині.
- 5 етап – додавання коагулянту магнію хлориду у кількості 1,5-5,0 г/кг (1,8%) за температури 60-90 °С та перемішуванні.
- 6 етап – видалення зайвої рідини та формування у пресувальній машині.
- 7 етап – пастеризація чи ультрапастеризація (UHT).
- 8 етап – нарізка на брикети та пакування.
Магній хлорид у лікарських засобах
Магній – другий за поширеністю катіон у внутрішньоклітинній рідині. Магнію хлорид є необхідним катіоном для обміну речовин, бере участь в енергоємних ензиматичних процесах, побудові білкових молекул, окисному фосфорилюванні, скороченні м’язів та передачі нервових імпульсів, проявляє антиспастичну дію, сприяє виведенню холестерину з організму.
50–60 % магнію розподіляється у кістках і 1–2 % – у позаклітинній рідині. 30 % магнію зв’язується з альбуміном. Магній не метаболізується. Виділяється нирками, однак швидкість екскреції може варіювати.
Хлорид магнію має кілька корисних властивостей, а також допускається для зовнішнього та внутрішнього застосування. Цей розчин має протизапальну, знеболювальну, регенеруючу та протинабрякову дію. Магній позитивно впливає на шкірні покриви, покращує стан опорно-рухової системи, нормалізує кровообіг та функціонування нервової системи.
Концентрат для відновлення електролітного балансу організму
Кальцій цитрат – 1,325 г
Магній хлорид – 13,875 г
Натрій хлорид – 13,875 г
Калій хлорид – 25,000 г
Вода очищена до 1000 мл
Рекомендації із застосування: 2 мл концентрату розбавити у 250 мл води
- Тартразин. Водорозчинний харчовий барвник для створення яскравих лимонно-жовтих продуктівТартразин дуже популярний водорозчинний барвник у харчовій, косметичній та фармацевтичній галузях промисловості. Він надає продуктам стабільне яскраве жовте забарвлення, а також у поєднанні з іншими барвниками створює низку інших кольорів - від зеленого до коричневого. Найчастіше тартразин використовують у виробництві кондитерських виробів, алкогольних та безалкогольних напоїв, макаронів, молочних виробів, сирів, кетчупів, соусів, драже, морозива, джемів, пюре у концентрації 50-100 мг/кг.Тартразин. Водорозчинний харчовий барвник для створення яскравих лимонно-жовтих продуктів