Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7979 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Вічний флюс для паяння – каніфоль. Як використовують каніфоль у виробництві мила

Вічний флюс для паяння – каніфоль. Як використовують каніфоль у виробництві мила

Флюс у твердому стані - це тендітна амфорна речовина, що складаються зі шматків склоподібного типу. Каніфоль для паяння використовується для протистояння окислювальним процесам, які можуть зруйнувати з'єднання під час експлуатації, стійкий до втрати хімічних властивостей елемент за впливу високих температур. Склад каніфолі дозволяє надійно з'єднати метали процесом паяння.

Рідкий стан при нагріванні сприяє розтіканню матеріалу елементами необхідною формою. Перед тим, як дізнатися, навіщо потрібний каніфоль, важливо розібратися з хімічними властивостями складу. Сировина, з якої виготовлена ​​смола, має властивості діелектрика, проте на здатність з'єднання передавати електричний струм це не відбивається. При промисловому виробництві каніфоль отримують як екстракт подрібненої хвойної деревини із застосуванням органічного розчинника або шляхом перегонки сирої талової олії, що є відходом целюлозно-паперового виробництва. Таким чином, залежно від способу отримання, каніфоль буває сосновою, таловою і т.д.

Каніфоль нерозчинна у воді, проте легко розчинна в органічних розчинниках, таких як етиловий спирт, ефір, ацетон, хлороформ та бензол. Температура плавлення каніфолі залежить від способу її отримання і лежить в діапазоні від 50 до 130°C. У складі каніфолі завжди переважають карбонові (смоляні) кислоти, головна з яких - абієтинова, що входить і до складу бурштину.

 Застосування Каніфолі ТМ "Клебріг"
Застосування каніфолі як паяльного флюсу обумовлено її здатністю в розплавленому стані розчиняти окисні плівки на поверхні спаюваних металів. Хімічно при цьому оксиди металів частково відновлюються до металу і частково перетворюються на легкоплавкі солі смоляних кислот – гуми. У радіоаматорській практиці для паяння популярний розчин каніфолі в етиловому чи ізопропіловому спиртах. Іноді збільшення ефективності такого флюсу в розчин додають гліцерин. При виготовленні паяльного каніфольного флюсу розчиненням каніфолі в спирті розчин не слід робити занадто концентрованим: цілком достатньо, щоб він був лише злегка жовтуватим, так як при застосуванні слабкого розчину його ефективність практично не знижується, але суттєво полегшується відмивання паяних виробів, наприклад, друкованих плат від його залишків та жало паяльника забруднюється помітно менше.

Флюс для паяння

  • У посудину насипається порошок каніфолі
  • заливається розчином спирту (етиловий спирт, ізопропиловий спирт)
  • через годину спирт випарується, і флюс набуде тягучої консистенції, яка буде зручною для використання при спайці металевих елементів

Для паяння сильно забруднених або сильно окислених поверхонь каніфольно-спиртово-гліцеринові флюси є малоефективними. У таких випадках рекомендується застосовувати неорганічні, наприклад, кислотні флюси. Крім того, гліцерин, зважаючи на гігроскопічність, сприяє корозії провідників та електричним витокам по поверхні діелектрика плати, тому залишки флюсу з гліцерином слід видаляти після паяння особливо ретельно.

Зберігання розчинів каніфолі вимагає особливого підходу, щоб не допустити випадання кристалів смоляних кислот. Для цього обов'язково профільтрований розчин не слід зберігати в залізних банках, оскільки іржа на їх стінках схильна утворювати із смоляними кислотами гуми заліза, що сприяють кристалізації смоляних кислот. А у розчини з уайт-спіритом потрібно додавати хоча б 4% скипидару.

Як використовувати

До початку паяння потрібно підготувати поверхні деталей, що спаюються. Знежирити, видалити пил та бруд, при необхідності зачистити. Потім покривають поверхні рідким флюсом, або насипають порошок і розплавляють жалом паяльника. Або по-старому – розплавляють паяльником і капають кілька крапель. Потім розплавляють припій і наносять на поверхні, що з'єднуються. Потім з'єднують поверхні або деталі та дають охолонути. Смола знімає плівки оксидів на поверхні металу. Тому розплав припою міцно з'єднає дві деталі.

 
Миловаріння

Каніфольне мило широко застосовується в миловаренні як замінник жиру добавки в жирову суміш при виготовленні найрізноманітніших сортів мила, аж до туалетних. При введенні до складу жирової суміші до 25 частин каніфолі одержують ядрові господарські мила задовільної якості. Каніфоль омиляється як їдкими, так і вуглекислими лугами. Задовільне каніфольне мило можна зварити як з допомогою кальцинованої соди, так і поташу, навіть концентрованого розчину деревної золи — деревного лугу. Однак таке мило повинне розглядатися як замінники мила, а не як повноцінне мило. Каніфольно-жирове мило можна виробляти трьома основними способами.

  • За першим способом варять на ядро ​​окремо жир з їдким лугом і каніфоль з вуглекислим натрієм, користуючись прийомами, описаними вище. Отримані ядра висолюють та шліфують, потім добре змішують і проварюють.
  • За другим способом спочатку варять жирове мило, як завжди, з їдким лугом. Потім додають надлишок останньої окремими порціями, засипають всю вказану в рецепті каніфоль і додають при необхідності луг. Після закінчення омилення каніфолі всю масу добре проварюють, якщо потрібно, висолюють та шліфують.
  • За третім способом жир і каніфоль разом закладають у котел і омилюють, послідовно вливаючи до жирової суміші розчини їдкого лугу.

 

Інші застосування Каніфолі ТМ "Клебріг"

Каніфоль та продукти її обробки застосовують для проклеювання паперу та картону, як емульгатор у виробництві синтетичного каучуку, у виробництві гум, пластмас, штучної шкіри, лінолеуму, мила, лаків та фарб, електроізоляційних мастик та компаундів.

Крім того, каніфоллю натирають смички струнних смичкових музичних інструментів, взуття балетних танцівників та балерин для запобігання ковзанню (точніше, застосовується особливий порошок для опудрювання стоп ніг та балетного взуття (пуанти та балетки)). Робиться це для збільшення тертя взуття по підлозі та запобігання зісковзування взуття з п'ят ніг, якщо під взуття на ногу надіто капронове трико. У важкій атлетиці, в альпінізмі, в бейсболі, під час занять на турніку, - каніфоль дозволяє чітко зафіксувати хват без ковзання, причому мозолів від цього не з'явиться. Саме подрібнену каніфоль застосовують для імітації диму у кінематографі.

Продукти переробки каніфолі використовуються для проклеювання картону та паперу, вона служить емульгатором при отриманні штучного каучуку, застосовується у виробництві пластмас, гум, мила, лінолеуму, штучної шкіри, лаків, фарб, електроізоляційних компаундів та мастик.

Лікування ран дерев

  • Розтопити парафін (6 частин)
  • довести суміш до кипіння і влити олію (2 частини)
  • варити 10 хв. Остудити та мазати рани дерев

Питання-відповідь

Питання: Що означає WW у назві каніфолі?

Відповідь: WW (water-white) - це позначення вищого сорту каніфолі. Соснова каніфоль виду WW має бути світло-жовтою та прозорою. Вона вважається більш цінною, ніж інші види каніфолі.

 

       

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner