Як видалити іржу ортофосфорною кислотою? Ортофосфорна кислота як добриво для ґрунту
Ортофосфорна (фосфорна) кислота відноситься до неорганічних сполук. На вигляд - безбарвні тверді гігроскопічні кристали з кислуватим смаком. При температурі вище 42 °C речовина переходить у в'язку рідину. Зазвичай даним хімічним реактивом називають сиропообразну рідину без кольору та запаху - 85% водний розчин. Речовина добре розчиняється у воді та в багатьох розчинниках (етиловий спирт). Отримують такий реактив з фосфору (іноді з додаванням сірчаної кислоти або води) з використанням спеціальних приладів і лабораторного обладнання. Дана речовина відноситься до слабких кислот, тому йому не властиві відновлювальні або окислювальні властивості.
Видалення іржі ортофосфорною кислотою ТМ Клебріг
Фосфорна кислота може бути використана для видалення іржі шляхом безпосереднього нанесення на іржаве залізо, сталеві інструменти або інші поверхні. Для видалення всієї накопиченої іржі може знадобитися багаторазова обробка кислотою. Добре впорається з видаленням іржі також на емальованих поверхнях, сантехніці, автомобілях.
Рецепт заглиблюючого методу:
Для приготування миючого розчину готують ємність – миють і знежирюють поверхню. Потім додають воду з розрахунку об'ємного співвідношення 1:10, тобто на 1 л води припадає 100 мл ортофосфорної кислоти концентрацією 85%. У готовий розчин занурити металевий предмет і почекати приблизно годину, періодично помішуючи для рівномірної обробки.
У випадку з використанням ортофосфорного гелю етапи очищення ті ж, тільки метал не занурюється в розчин, а гелевий склад наноситься на його поверхню.
Нанесення рідини за допомогою використання кисті або пульверизатора:
Метод актуальний при відсутності можливості повного занурення деталі в ємність, з огляду на його великі параметри. Попереднім етапом виступає механічна очистка бази від іржі. Після зняття ураженого шару ручним методом, слід нанести розчин на обрану зону конструкції. Після вступу розчину в реакцію з ділянкою необхідно почекати 1 годину, після змити залишки за допомогою нейтралізатора. Завершенням процедури є сушка виробу в добре провітрюваному приміщенні. У разі необхідності час дії засобу на поверхню деталі можна збільшити.
Ортофосфорна кислота є дуже ефективним засобом для видалення іржі на поверхні металу, але, користуючись нею, необхідно дотримуватися деяких правил, які вбережуть вас від неприємних наслідків при її застосуванні.
- Попереднє очищення металу повинне проводитися з обережністю, інакше метал може потоншати.
- «Здорову» поверхню металу необхідно накрити захисною плівкою, нанісши кислоту тільки на ділянки, уражені іржею.
- Не застосовувати кислоту на акрилової поверхні.
- При обробці металу кислотою необхідно користуватися захисним одягом, взуттям, рукавицями та спеціальними окулярами.
- Не ігноруйте жоден етап роботи, інакше не досягнете бажаного результату.
Видалення накипу
Використовується як засіб для видалення накипу і оксидів з металу побутової техніки, призначеної для кип'ятіння води або переробки фруктів і овочів, а також теплообмінного обладнання. Наприклад, для очищення чайника в нього заливається слабкий розчин ортофосфорної кислоти на годину. Якщо накипу занадто багато, рекомендується його підігріти. Потім сполоснути ємність і прокип'ятити зі свіжою водою.
Чистячий засіб для побутової хімії
Відмінно очищає сантехніку фарфорову і фаянсову. Доводить до блиску поверхні, уражені водним каменем, відбілює потемнілі ділянки, ефективно очищає від забруднень. Для чищення використовується розчин більш концентрований: на 0,5 л води припадає 100 г кислоти. Поверхні перед обробкою рекомендується знежирити. А після чищення обробити харчовою содою в розчині. Так залишки кислоти будуть надійно нейтралізовані.
Аналогічне чищення можна проводити на плитах із склокераміки або з емальованими поверхнями.
Застосування ортофосфорної кислоти ТМ Клебріг в якості добрива
Всі, хто займається вирощуванням рослин, знають, що ортофосфорна кислота, як добриво, знайшла своє застосування досить давно. Хімічна сполука, потрапляючи в грунт, а потім, відповідно, до рослини, дозволяє їм пережити посуху, а також робить більш морозостійкими, що дуже важливо при нестабільних погодніх умовах. З таким добривом живильний шар грунту стає ідеальним для вирощування овочів і зелені. Застосування ортофосфорної кислоти в овочівництві - важливий етап на шляху до хорошого урожаю.
Фосфор належить до найменш рухомих в ґрунті елементів. Фосфор повинен вноситися на ту глибину, де розташована основна маса коренів. На суходолі це той самий орний шар (верхні 5-7 см). А влітку в міру пересихання верхніх шарів рослина буде засвоювати фосфор з горизонту 7-30 см. Тому фосфор на суходолі вноситься в основному під оранку із закладенням на глибину 25-30 см. Для цього зазвичай використовують суперфосфат, амофос, а на кислих грунтах - навіть фосфоритне борошно.
Підкислення грунту ортофосфорною кислотою сприяє збагаченню грунту рухомими з'єднаннями алюмінію, марганцю і заліза. Ці елементи пов'язують деякі внесені добрива, зокрема суперфосфат, особливо негранульовані при суцільному його внесенні в сполуки, важко доступні для рослин; колоїди мінеральні та органічні піддаються великому руйнуванню; поглинальна здатність грунту зменшується; погіршуються умови для життя мікроорганізмів.
Оротофосфорна кислота для дерев і чагарників. 1 ч. ложка ортофосфорної кислоти, 2 ст. ложки калійних добрив на 10 л води. Навесні суміш трохи змінюють: беруть 1 ч. ложку ортофосфорної кислоти і 2 ст. ложки карбаміду на 10 л води. Цим розчином поливають вологу землю, а потім добре заливають лунки водою.
Ви можете прочитати нашу статтю про те, чим обробляють дерева для захисту деревини від впливу зовнішніх факторів.
Застосування ортофосфорної кислоти ТМ Клебріг в стоматології
Входить до складу зубного цементу. Використовується в стоматології та ортодонтії в якості розчину для травлення, очищення і позбавлення від шорсткості поверхонь зубів, де розміщуватимуться зубні інструменти або пломби. Крім того, ортофосфорна кислота є складовою частиною кісток і зубів і відіграє роль у багатьох метаболічних процесах.
Ця кислота використовується в багатьох вибілювачах для видалення зубного нальоту. Є компонентом ліків від нудоти, які також містять високий рівень цукру (глюкоза і фруктоза).
Застосування в харчовій промисловості
Задіяна у виробництві желатину, використовується безпосередньо в безалкогольних напоях, джемах і желе в якості агента, контролюючого кислотність, для підтримання чистоти, поліпшення смаку і посилення консервуючого ефекту. А також в рафінуванні цукру і кормах для домашніх тварин. Широко застосовується при переробці сирої рослинної олії на стадії попередньої обробки і дегумування.
Різні солі фосфорної кислоти, такі як монокальційфосфат, використовуються в якості розпушувачів. Харчова фосфорна кислота часто згадується як добавка E338 і служить для підкислення харчових продуктів і напоїв, таких як різні види коли, а також сирів та деяких ковбас. Це забезпечує їх гострий або кислуватий смак.
Поживна речовина у виробництві дріжджів. Забезпечує контроль росту бактерій у відібраних оброблених продуктах. Застосовується для освітлення цукрових соків після процесу вапнування.
Вороніння ортофосфорною кислотою
Фосфорна кислота не тільки видаляє пухкі оксиди, а й утворює сіру захисну плівку маслянистої консистенції. Механізм захисту полягає в утворені фосфатованної поверхні після того, як кислота роз'їсть оксид заліза. Фосфорна кислота має найрізноманітніше застосування. Однак якщо говорити про захист поверхонь від корозійних процесів, сфера застосування кислоти також широка: від обробки технологічного обладнання до захисту деталей автомобілів. Ортофосфорна кислота входить до складу грунтовок по металу, а також перетворювачів іржі. Причому в останньому випадку кислота виступає в якості базового елементу.
Для приготування розчину для вороніння металу потрібно:
- ортофосфорна кислота - 10 г на 1 л води;
- кальцієва селітра - 20 г на 1 л води.
Все змішуємо в одній ємності. Ставимо приготовлену суміш кип'ятитись, температура кипіння приблизно 96 градусів. Після того занурюємо потрібний предмет у воду. Важливо, щоб він був повністю в розчині і не торкався дна. Проводять оксидування, витримуючи заготовку в розчині не менше 30-45 хвилин.
Питання-відповідь
Питання: Як підкислити ґрунт ортофосфорною кислотою?
Відповідь: Підкислення варто проводити поступово, постійно перевіряючи рівень рН аналізатором для ґрунту. Рекомендуємо проводити підкислення крапельним поливом чи рівномірним поливом ґрунту без потрапляння розчину кислоти на рослини. Норми використання ортофосфорної кислоти: 1-3 л/га (10000 м крапельної стрічки). Або 10-15 мл на 10 л води. Після поливу виміряти значення рН. За необхідності операцію повторити. Кислоту у воду наливати обережно, ретельно перемішати. Користуйтеся засобами особистого захисту!
- Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінникВживання інулін сприяє зниженню рівня глюкози, холестерину й тригліцеридів у крові, зв’язує шкідливі речовини, сприяє відновленню ушкодженої стінки судин, поліпшує кровопостачання, нормалізує обмін речовин. Як пребіотик позитивно впливає на біфідобактеріальну мікрофлору ШКТ, підтримуючи життєдіяльність біфідофлори, він перешкоджає розмноженню сальмонел і колібактерій. Виявляє імуномодулювальну, протипухлинну та протизапальну активність.Інулін. Харчове волокно, пребіотик, жиро- і цукрозамінник
- Амоній тіоціанат. Застосування в аналізіАмоній тіоціанат – це безбарвна кристалічна речовина, яка широко використовується в хімічному аналізі, органічному синтезі та інших галузях.Амоній тіоціанат. Застосування в аналізі