Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
8019 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Сульфамінова кислота. Очищення побутових радіаторів і опалювальних котлів

Сульфамінова кислота. Очищення побутових радіаторів і опалювальних котлів

Сульфамінова кислота (аміносульфонова кислота, амідосульфонова кислота) позначається хімічною формулою  HSO3NH2 і є досить сильною кислотою, яка має вигляд білих кристалів.

Даний продукт добре розчиняється у воді, досить добре розчиняється у диметилформаміді (ДМФА), спиртах, метанолі, слабко розчиняється в основах, ацетоні, нерозчинний у вуглеводнях. Температура плавлення – 205 °C. Сульфамінова кислота добре реагує з основами, нітратною та нітритною кислотами, гіпохлоритом, фенолами, первинними спиртами.

Сфери використання Сульфамінової кислоти ТМ Клебріг

  • як прекурсор у синтезі підсолоджувачів, наприклад цикламату натрію;
  • у хімічному синтезі як каталізатор естерифікації та синтезу амідів з кетонів, для приготування α-амінофосфанатів через трикомпонентну реакцію між альдегідами, амінами та діетил фосфітом, коагулятор, стабілізатор хлоридів, для синтезу нітроген (І) оксиду, для розділення нітрат і нітрит іонів у тесті Брауна Ринга;
  • у фармацевтиці при виготовленні антибіотиків, інгібіторів зворотної транскриптази, інгібіторів протеази, протиракових, протиепілептичних ліків та дієтичних добавок для схуднення;
  • у промисловості, при виробництві гербіцидів, фарб та пігментів, побутової хімії;
  • завдяки високій водорозчиності, низькій леткості та токсичності сульфамінова кислота широко застосовується для читки виробів з срібла, кераміки та металів;
  • як кислотний засіб для чищення та виділення накипу, утворючи водорозчинні солі кальцію та заліза;
  • підвищення продуктивності нафтових свердловин шляхом очищення і відновлення привибійних зон;
  • видалення складних сольових утворень, результатів корозії на обладнанні, у трубопроводах, резервуарах на ТЕЦ, в харчовій промисловості, а також в системах ЖКГ, установках теплопостачання та ін.;
  • очищення папероробних машин в целюлозно-паперовій промисловості;
  • зняття іржі, пивного, винного й молочного каменю на спеціальному обладнанні, солей жорсткості зі стінок харчових ємностей;
  • якісне очищення та дезінфекція посуду, кухонного начиння та обладнання, наприклад кавові машини, у закладах громадського харчування;
  • травлення харчової жерсті, в складі електролітів і засобів для нікелювання в гальванотехніці;
  • безпечне та ефективне чищення басейнів, видаляє слиз зі стінок труб, системи водоочищення, водоохолодження;
  • очищення суднових систем від накипу та продуктів корозії;
  • виробництво миючих засобів, де сульфамінова кислота є одним з основних інгредієнтів.

Використання в побуті

Чистка виробів з міді

Дизайнерські і старовинні речі з міді створюють інтер'єр «під старовину» або в стилі вінтаж, а також безпосередньо мають відношення до минулих епох, потребують дбайливої та якісної чистки. Мідь і сплави з її участю виглядають антуражно, завдяки неповторним відтінкам і характерному блиску. Щоб відновити втрачені інтер'єрні властивості, зберегти вигляд речі, необхідно регулярно обробляти поверхню й окремі елементи. Так можна запобігти утворенню плям і впоратися з уже явними негативними явищами.
Для приготування миючого розчину потрібно 2-3 ст. ложки порошку кислоти на 300мл холодної води. Виріб помістити в розчин, після чого з'являться ознаки реакції – дрібні бульбашки. Після припинення реакції предмет потрібно дістати з розчину і висушити.
Перед застосуванням слід переконатися у відсутності включень з інших металів або сплавів. При їх наявності необхідно вивчити їх ставлення до кислоти.

Видалення молочного, пивного та винного каменю в промислових і побутових ємностях

Виробництво пива, вина та інших продуктів здійснюється не тільки в промислових резервуарах, подібні харчові процеси доступні для фермерського виробництва, невеликого бізнесу або для домашнього споживання. При цьому використовуються спеціальні конічні ємності (ферментери), а також пастеризатори молока й інші пристосування. З часом на їх стінках утворюється небажаний наліт, вироби потрібно періодично чистити, знезаражувати.
Щоб видалити молочний камінь, потрібно приготувати 1,5-2% водний розчин для промивання резервуара протягом півгодини при температурі +70-75 ºC. Пивний і винний камінь очищаються аналогічним розчином: на 10л води витратиться 0,5-1,5кг порошкової речовини залежно від ступеня забрудненості. Температура використання +50-60 ºC, тривалість миття становить 6-8 год. Потім ємність слід прополоскати водою.

Чищення посуду від накипу

Чайники, каструлі, будь-який інший посуд з накипом легко очиститься від кам'янистих нашарувань з допомогою сульфамінової кислоти. Для цього слід на 1 л води взяти 100 г порошку і приготувати розчин. Залити його в посуд і довести до кипіння, потім зняти з вогню і дати охолонути. Після, злити розчин і прибрати залишки накипу зі стінок за допомогою металевої губки або щітки.

Видалення накипу

Можна використовувати для очищення сталі, заліза, скла, кераміки, а з мідними, алюмінієвими, металевими поверхнями з гальванічним покриттям потрібно бути обережними та додавати інгібітори корозії, наприклад, уротропін.

Рекомендується використовувати 10 % розчин сульфамінової кислоти. 100 г кислоти розчинити у 1 л теплої (50-60 °С) води. У цьому розчині можна замочувати предмети, а на поверхні зручніше наносити розчин губкою чи ганчіркою. Залишити на 5-15 хвилин, за необхідністю потерти щіткою чи губкою. Змити достатньою кількістю води.

Видалення іржі – 10-20% розчин сульфамінової кислоти 100-200 г (залежно від забруднення) кислоти розчинити у 1 л теплої (50-60 °С) води.

Прибирання після ремонтних робіт – видалення залишків цементу, ґрунтовки, шпаклівки, висолів на цеглі, бетоні, камені

80 – 100 г сульфамінової кислоти розчинити у 1 л теплої (50-60 °С) води. Якщо потрібно змити кольорове забруднення – 20 г на 1 л води.
Нанести на поверхню губкою чи щіткою, залишити на 5-15 хвилин. За необхідності пошкребти поверхню. Змити достатньою кількістю води.

Чистка бойлерів, радіаторів, котлів

Залежно від забруднення варто використовувати 10-15 % розчини сульфамінової кислоти. Перед миття бойлерної системи треба спустити стару воду та запустити чисту воду. Підрахувати об’єм води в системі та додати сульфамінову кислоту з розрахунку 100-150 г на кожен літр води. Варто додати інгібітор корозії, наприклад, уротропін. Запустити циркуляцію на декілька годин на кімнатну температуру чи на нагрівання до 60 °С для усунення значних забрудень. Після ретельно промити чистою водою. Нейтралізувати залишки кислоти 1-2% розчином соди. Ще раз промити.

Не використовувати на цинкових та алюмінієвих поверхонь.

Працювати у захисних рукавичках, уникати потрапляння в очі та вдихання парів. Зберігати у щільно замкнутому пакування у недоступному для дітей та тварин місці

         

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner