Продавець ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7938 відгуків
ТМ Клебріг - Гіпермаркет хімреактивів
+380 (67) 117-89-00
+380 (99) 117-89-00
+380 (63) 117-89-00
+380 (67) 117-87-77Оптовий відділ
Додати відгук

Лимонна кислота. Як зробити бомбочки шипучки.

Лимонна кислота. Як зробити бомбочки шипучки.

Лимонна кислота (2-гідрокси-1,2,3-пропан-трикарбонова кислота) – триосновна чотириатомна кислота, має вигляд безбарвних кристалів або білого порошку без запаху з дуже кислим смаком, добре розчиняється у воді, спиртах, ацетоні, етилацетаті, етерах, ДМСО. Гігроскопічна, існує у вигляді кристалогідрату С6Н8О7хН2О. Має властивості слабкої кислоти - pKa1 = 3.13, pKa2 = 4.76, pKa3 = 6.39. У природі існує у вільному стані як складова багатьох ягід (смородина, малина), цитрусових (лайм, лимон, апельсин), хвої та ін. Вперше була виділена з лимонів. Харчова добавка Е330 - регулятор кислотності, стабілізатор забарвлення, антиоксидант, широко застосовується в харчовій, косметичній та хімічній промисловості.

Лимонна кислота – одна з найважливіших продуктів обміну речовин у циклі трикарбонових кислот. Під дією концентрованої сульфатної кислоти лимонна кислота, як α-гідроксикислота, розщеплюється з утворенням ацетондикарбонової та мурашиної кислоти, далі – ацетону, води, оксидів карбону. Застосування лимонної кислоти надзвичайно різноманітне. В харчовій промисловості її використовують як регулятор кислотності, стабілізатор забарвлення, антиоксидант. При виробництві синтетичних мийних та чистячих засобів, а також косметики лимонна кислота використовується для зв’язування іонів важких металів, регулятор рН, консервант, а також як основна діюча речовина. Знайшла застосування лимонна кислота і в по буті. Її використовують для видалення накипу в чайниках та іржі з тканин, а також при приготуванні багатьох страв і випічки.

У харчовій промисловості лимонна кислота застосовується досить широко. Вона виступає регулятором кислотності, антиокиснювачем (антиоксидантом) і синергістом антиокиснювачів. Найбільша антимікробна дія лимонної кислоти на бактерії і слабка на плісені та дріжджі. Пригнічення їх відбувається при рН 3,5–4,0. При рН до 3,0 антимікробна дія посилюється в 10–100 разів.  Гальмуюча дія лимонної кислоти на мікроорганізми зумовлена регулюванням рН середовища. Вміст її у фруктових продуктах 0,1–0,7 %. Особливо посилюється дія лимонної кислоти проти бактерій при зниженні рН до 3,0 і нижче.
Обробка ягід  0,5 %-ним розчином лимонної кислоти зумовлює збільшення вдвічі терміну зберігання, забезпечуючи якість і безпечність продукції.


 

Чайник з накипом
Якщо на вашому чайнику утворився накип, наповніть його водою і всипте 2 ст.л лимонного порошку. Прокип'ятіть чайник протягом 10 хвилин, потім залиште на 30 хвилин. У разі, якщо накипу занадто багато, слід прокип'ятити ще раз. Потім вилийте розчин, залийте чисту воду, знову включіть чайник, потім злийте воду з залишками накипу і все-чайник чистий.

Мікрохвильова піч
Візьміть глибоку ємність, налийте в неї 200 мл води, додайте 1 ч.л лимонної кислоти. Поставте миску в мікрохвильовку і включіть її на 15 хвилин. По закінчення зазначеного часу протріть вологою ганчіркою стінки грубки - після лимонного розчину бруд буде "відставати" швидше.


Плями від вина
У пульверизатор налийте 100 мл води і додайте 1 ст.л лимонної кислоти. Нанесіть розчин на пляму, потріть губкою. Залиште на 5-10 хвилин, якщо погода сонячна, то винесіть на вулицю. Прополощіть одяг і висушіть природним чином.

Нагар і жир на пательні
Знайдіть велику каструлю, налийте в неї 2 л. води і розчиніть 2 ст.л лимонної кислоти. Поставте на вогонь, покладіть всередину каструлі сковороду і прокип'ятіть протягом 15 хвилин. Потім приберіть нагар і жир дерев'яною лопаткою.

Срібні прикраси
Якщо ювелірні вироби зі срібла втратили привабливий вигляд, приготуйте розчин лимонної кислоти: на 500 мл води 10-15 гр порошку. Опустіть туди прикраси на 30 хвилин. Бруд, що в'ївся, можна видалити, якщо прокип'ятити вироби в розчині 10-15 хвилин. Потім прикраси дістати, промити під проточною водою і витерти ганчіркою.

Підкислення ґрунту для лохини

  • Розвести 2 ст.л. порошку лимонної кислоти в 6 л. води
  • Дати настоятися 30-60 хв.
  • За допомогою лійки влити під кожен кущ по 3л. води
  • Розчин не повинен потрапити на пагони та листя інакше вони засохнуть
  • Раз в тиждень, з квітня по вересень, потрібно поливати кущі лохини підкисленою водою

Бомбочки шипучки

Популярна розвага для прийняття ванн. Власні бомби для ванни, а також шипуче мило або сіль, цілком доступні для виготовлення в домашніх умовах. «Лимонка» абсолютно нешкідлива при прийнятті ванн. «Alka Seltzer-like» шипіння викликано взаємодією лимонної кислоти з водою та іншими компонентами бомбочки, в першу чергу, з содою, гамамелісом і ароматизаторами.

Як зробити бомбочки для ванни

  • Змішати соду та лимонну кислоту у свіввідношені 2:1
  • Додати будь-який наповнювач (харчовий барвник, ароматичне масло, глина, сухе молоко або вершки ін.) у кількості, що не перевищує вміст соди
  • Не допускати намочування складу
  • Добре змішати інгредієнти та руками зліпити кульки
  • При бажанні їх можна прикрасити, стилізувати під кавун, фрукти, м'ячики

Питання-відповідь

Питання: Можна використати лимонну кислоту для видалення накипу чи оцинкованої поверхні?

Відповідь: Так, можна.

Питання: Чи використовується лимонна кислота для басейну?

Відповідь: Можна використати лимонну кислоту для зниження жорсткості води. Рекомендуємо проводити оброблення води перед запуском басейну. Готуємо розчин – розчиняємо лимонну кислоту з розрахунку 50 г на 1 м³  води у окремій посудині. Рівномірно виливаємо розчин у воду по всьому периметру басейну. Потім вмикаємо фільтрацію на 2-4 години. Протягом цього часу не користуємося басейном. Варто проводити дану процедуру в разі додавання чи заміни води.

Питання: Що робити при отруєнні лимонною кислотою?

Відповідь: Перша допомога полягає в тому, що хворому потрібно прикласти лід на живіт. При цьому відбувається звуження судин і сповільнюється всмоктування отрути. Не можна робити людині промивання або викликати блювоту, оскільки лимонна кислота легко розчиняється у воді, може викликати повторний опік стравоходу, почне швидше всмоктуватися в кров, що істотно погіршить стан. При попаданні на шкіру ретельно промивають водою, миють милом. Хворому потрібно забезпечити повний спокій і якомога швидше викликати швидку допомогу. У лікарні проводять основне лікування. Хворому призначають симптоматичну терапію, адсорбенти, знеболюючі засоби. При необхідності проводиться промивання шлунка. Якщо є кровотеча призначають засоби, що зупиняють кровотечу. При необхідності проводиться оперативне втручання, переливання крові.

 

         

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner